Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

bql3 19:07, 08 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Ania,
widzę że nieźle sobie dajesz radę na swoim trójkątnym ogrodzie, no opolskie chyba tak ma że tutaj na Ogrodowisku jest już dwa wątki . Trzymam kciuki w zmaganiach ogrodowych i bywam często u Ciebie choć na wpis nie zawsze jest czas .

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Misia 21:55, 08 maj 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Pewnie się wyłamię, ale ja bym poczekała z różą, clematisem i cisami do jesieni, jakoś tak mi się wydaje że jesień jest najlepszą porą roku na przesadzanie.
____________________
Misia - Między brzozami
ewsyg 22:01, 08 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
witaj Aniu

Przyszłam z rewizytą. Bardzo starannie tworzysz ogród. Bardzo podobają mi się sadzonki cisów. Jak skończysz i wszystkie roślinki urosną będzie bardzo ładnie.

Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Wani 22:42, 08 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Helen napisał(a)
Cześć Aniu, przyszłam z rewizytą
Kobieto, jakie cudowne rabaty tworzysz - umbrowa i brzozowa przecudne. I zaczynasz dużo lepiej niż ja - tworzysz szkielet ogrodu, to jest podstawa od której trzeba rozpocząć prace ogrodowe, a nie tak jak ja od bylin. Chociaż trochę się dzisiaj pocieszyłam gdy przeczytałam, że Danusia na razie w swojej Anglii ma dużo bylin, a drzewa sadzi oszczędnie. I tego będę się trzymać - robię jak Szefowa
Buźka


Jejku jak miło mi się zrobiło że Ci się podoba Wiesz, my ten szkielet z mężem to już długo tworzymy, jakbyśmy co najmniej go z wykopalisk wytargali i próbowali poskładać Co do bylin to mnie ten etap trochę przeraża, tu to się trzeba nagimnastykować żeby dopasować wysokości, pory kwitnienia, rozstawy, kolory itd itp. No i te ilości, to wyjdzie drożej niż drzewa Ale cóż, pomalutku...
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 22:47, 08 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
makadamia napisał(a)
Róża na razie malutka - jak przesadzisz z dużą bryłą i będziesz podlewać to powinna przeżyć.

Z powojnikiem jest kłopot: jego nie tnie się wcale, ewentualnie po kwitnieniu korygująco, ale nie niżej niż do 1m.
Co oznacza, że nie da się go puścić na cisy, bo cisy trzeba ciąć.
Do tego widzę, że jest rozrośnięty i przesadzenie go to będzie duży problem.
Klops.

Myślę że wsadzenie drugiego derenia w sam róg za umbrami to dobry pomysł


Derenie już wsadzone, jeden w jednym rogu a drugi w drugim. Konkurować nie będą .

Co do powojnika. Plan na ten rok jest taki żeby go ściąć po kwitnieniu, delikatnie obkopać i przesunąć o 20 cm w stronę tarasu. Cisy wsadzimy przed nim i niech tak sobie rosną póki się cisy nie rozrosną wszerz. W zeszłym roku powojnik był piękny, w tym ma mało kwiatów i wygląda nieciekawie. Postaram się go uratować ale jak się nie uda płakać nie będę . Z sadzeniem cisów poczekamy chyba do jesieni, to powinno ocalić różę na której mi z kolei zależy.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 22:52, 08 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
bql3 napisał(a)
Ania,
widzę że nieźle sobie dajesz radę na swoim trójkątnym ogrodzie, no opolskie chyba tak ma że tutaj na Ogrodowisku jest już dwa wątki . Trzymam kciuki w zmaganiach ogrodowych i bywam często u Ciebie choć na wpis nie zawsze jest czas .

pozdrawiam
Jan


Witam Janie - rozumiem że Ty po sąsiedzku? Jak zaczynaliśmy budować dom na tej dziwnej działce nie zdawałam sobie sprawy że jej kształt będzie problematyczny. No ale cóż robić, teraz trzeba kombinować
Miło mi że zaglądasz do mnie, pozdrawiam
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 22:54, 08 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Misia napisał(a)
Pewnie się wyłamię, ale ja bym poczekała z różą, clematisem i cisami do jesieni, jakoś tak mi się wydaje że jesień jest najlepszą porą roku na przesadzanie.


Misiu tak właśnie się najprawdopodobniej stanie. Co taka cisza u Ciebie, co? Czekam na wpis!
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 22:56, 08 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
ewsyg napisał(a)
witaj Aniu

Przyszłam z rewizytą. Bardzo starannie tworzysz ogród. Bardzo podobają mi się sadzonki cisów. Jak skończysz i wszystkie roślinki urosną będzie bardzo ładnie.

Pozdrawiam Ewa


DZiękuję Ewo, to ciekawe że widzisz staranność w naszych działaniach - ja widzę głównie chaos i niedoróbki
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Roocika 08:08, 09 maj 2019


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Tak trójkątna działka to problem, nasza tez blisko trójkąta
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Wani 21:46, 10 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Tadam, wszystkie (!) rabaty wyznaczone !
Mam nadzieję że przez weekend uda się je przekopać i wstawię zdjęcia. Ale się cieszę że ziemna część dobiega końca

Na umbrowej wsadziłam little limy i myślę co dalej. W sumie powinnam cały czas używać liczby mnogiej bo mój eM chyba bardziej zaangażowany niż ja, ciśnie z robotą aż nie nadążam za nim.

Dotarł mój nóż do darni, jestem zachwycona. To z jego pomocą wycięłam linię rabat w trawniku, fajna zabawka
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies