Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Wani 09:42, 25 kwi 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Mrokasia żeby było śmieszniej to mój mąż zawsze chce te najbardziej dorodne egzemplarze I nie ogląda się na cenę
Cisy też mamy do wyboru małe w normalnej cenie i takie jak w zeszłym roku : po 35zł sztuka. JA optowałam za mniejszymi ale eM chce widzieć że coś wsadziliśmy.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
mrokasia 10:12, 25 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Wani napisał(a)
Mrokasia żeby było śmieszniej to mój mąż zawsze chce te najbardziej dorodne egzemplarze I nie ogląda się na cenę
Cisy też mamy do wyboru małe w normalnej cenie i takie jak w zeszłym roku : po 35zł sztuka. JA optowałam za mniejszymi ale eM chce widzieć że coś wsadziliśmy.


A wiesz, że mój też? Jak mu się coś podoba to nie patrzy na cenę.
Będę musiała go ze sobą zabrać do szkółki na zakupy tych umbr albo innych drzewek jak już się zdecyduję i coś wybiorę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wani 10:58, 25 kwi 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Miały być trzy, ale może pięć? Ta rabata ma osłaniać od ulicy i jednocześnie od placu zabaw i ruiny za płotem. Brzoza zastępuje wiśnię, piątego drzewka brak Wzdłuż ogrodzenia tak jak pisałam będziemy sadzić cisy.





I widok z okna kuchennego


Przy tym ustawieniu udaje się utrzymać odległości 3m między drzewkami
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 11:08, 25 kwi 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
I jeszcze wizja jak by to mogło wyglądać kiedyś. Chociaż ja myślę o nieco spokojniejszym nasadzeniu między drzewami. Jakaś trawa plus hortensja little lime?

http://majawogrodzie.tvn.pl/3,zdjecia,361,Osiedle-ze-starodrzewem-i-jego-ogrody--odc-632HGTV-odc-10,odcinek.html
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Zakrecona 11:13, 25 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A dużą masz ta rabatę, bo nie wiem czy 5 się zmieści? Dziewczyny mi pisały, że do 4 m korona.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Wani 11:16, 25 kwi 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Przy 3 metrach mogą się stykać korony, p.Danusia tak miała posadzone. Ja poodmierzałam 3,2 mniej więcej. Mam jeszcze miejsce żeby cofnąć.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
makadamia 11:19, 25 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Będzie gites.
Francja elegancja
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wani 11:22, 25 kwi 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Makadamia! Ale się cieszę z Twojej pozytywnej opinii!! Zaczynam wozić kuuuupę
ps. Dziecko mi wstało ozdrowiałe, po wymiotach ani śladu więc skoro nie pojechałam realizować planu na dziś to chociaż tu podziałam
____________________
Ania Pod bosymi stopami
eVka 12:45, 25 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Aniu, cisy piękne! Widać, że zdrowe, dobrze posadzone, puszczają wiosenne odrosty Zazdroszczę pozytywnie takiego żywopłotu

Wiśnie Umbry/Globossa piękne, dorodne egzemplarzei i w sumie jak za taki obwód bardzo niedrogie! Super zakup.
Czy mogę dostać na priva namiar na brzozy? Szukam 4 doorenbosów.
Mam w pobliskiej szkółce ale 110 zł za takie niewielkie, to wysoka cena więc albo kupię tanio maluchy (w zeszłym roku płaciłam 65zł za takie 2-3 m albo konkret drożej).

Układ rabat z drzewami i plac zabaw świetny Ja bym nie dawała piasku jako podłoże bo koty (nawet jak nie masz to okoliczne) zaczną Ci robić kuwetę z niego. Najlepiej trawa albo wersja premium czyli płyty gumowe.

Inspiracja z Mai w ogrodzie świetna, tam dużo się dzieje, ja bym chyba dała mniej gatunków, katwiej wtedy wszystko zaplanować. Mam za dużo gatunków na mojej rabacie patio i się od 2 lat z nią męczę...ciągle przerabiając.
____________________
Wani 13:09, 25 kwi 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Ale lipa z ziemią na tej rabacie...Nie mogę wbić szpadla ni wideł taka susza..Mam mączkę bazaltową i obornik do przemieszania ale jakość tej ziemi i tak będzie marna, piaszczysta. Że też piach może się tak zbić.

Co do placu : dzieci by chciały kamyczki, nie wiem czy to dobry pomysł i też pewnie drogo. Piach z pewnością nie, piach już przerabialiśmy Trawa nie da rady, nie ma szans. Zresztą z koszeniem byłaby straszna lipa.

NA inspiracji zgadzam się że za dużo wszystkiego, tak jak pisałam zastanawiam się nad little lime i trawą. Takie zestawienie da radę na dość ubogiej glebie?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies