Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Brzozowadzie... 09:42, 20 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Ania. O, jak długo u Ciebie nie byłam Więc przeczytałam od początku Jak brzózki po tym upalnym lecie? Dały radę? Ładnie rosną? Trzymam za nie kciuki, bo uwielbiam, jak wiesz A trawnik? Dało radę odchwaścić go koszeniem? U nas to naprawdę skutkuje. Nie wyobrażam sobie lać trawnik chemią, gdy po nim biegają bose stopy moich chłopaków. Pozdrawiam ciepło! I dzięki za odwiedziny!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Wani 12:14, 22 wrz 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
O rety, Agata a jak mnie tu dawno nie było . Brzózki dały radę za wyjątkiem jednej która ewidentnie odstaje i mam obawy czy sobie poradziła. Lato rzeczywiście było trudne a my pierwszy raz od kiedy rozpoczęliśmy budowę postanowiliśmy wykorzystać wakacyjny czas na coś innego niż tylko praca. Tak więc ogród poszedł trochę w odstawkę Teraz nie jest lepiej bo rozpoczęliśmy prace na poddaszu, za miesiąc montują nam schody i do tego czasu chcemy zakończyć "brudne" roboty.

Trawnik niestety nadal zachwaszczony, podjęłam walkę ale chyba raczej przegrałam. Upały zaszkodziły trawie a chwastom nie. Ja nie wyrywałam ich regularnie i efekt jest oczywisty.

Z pozytywów miałam udany sezon warzywno-owocowy i czuję się zaopatrzona na zimę
Powiększyliśmy zgodnie z zeszłorocznymi sugestiami rabatę przy tarasie i zamiast drewnianej osłony będą cisy. Kupiłam trzy w tym tygodniu i zastanawiam się czy sadzić je pod oknem czy dokupić jeszcze brakujące i wsadzić przy tarasie. Żeby było ciekawiej dechy tarasowe czekają na montaż a schody jeszcze przed zimą mają zostać "ubrane" w kamień. I parapety mąż właśnie w tym momencie transportuje do domku Tak więc jak powykańczamy te elementy będę mogła wreszcie sadzić bez obawy że coś zostanie zniszczone.

Mniejsze rabaty mam przygotowane, na resztę dowieźliśmy w tym tygodniu kolejną partię kooopy. Tak więc mimo że wydaje mi się że nic nie zrobiłam to jednak pomalutku działamy i liczę że kolejny rok to będzie roślinny boom i szaleństwo obsadzania

Pozdrawiam serdecznie czytających

Aaa, to moje nowe cisy, nie mogłam się oprzeć... Dziś w nocy tak wiało że leciałam w piżamce je ratować - stoją teraz w korytarzu
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 12:00, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Czy przesadzanie powojnika teraz to zbrodnia? Muszę czekać aż zgubi liście? Liczę na to że jednak ktoś tu zagląda i ewentualnie uratuje powojnika przed ewentualną śmiercią bo się na niego czaję i chcę przeprowadzić jak najszybciej
____________________
Ania Pod bosymi stopami
eVka 12:04, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)
Czy przesadzanie powojnika teraz to zbrodnia? Muszę czekać aż zgubi liście? Liczę na to że jednak ktoś tu zagląda i ewentualnie uratuje powojnika przed ewentualną śmiercią bo się na niego czaję i chcę przeprowadzić jak najszybciej

Piękne dorodne cisy kupiłaś. Ja jakoś nie mogę się zebrać na zakup. Jadę niebawem do Jugowic po choiny i mam nadzieję, że dostanę cisy na żywopłot.

Co do powojnika, spróbowałabym go przesadzić z dużą bryłą korzeniową, trzymam kciuki, żeby się udało.
____________________
Wani 12:25, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
effka napisał(a)

Piękne dorodne cisy kupiłaś. Ja jakoś nie mogę się zebrać na zakup. Jadę niebawem do Jugowic po choiny i mam nadzieję, że dostanę cisy na żywopłot.

Co do powojnika, spróbowałabym go przesadzić z dużą bryłą korzeniową, trzymam kciuki, żeby się udało.


Przez Ogrodowisko też mi choiny po głowie zaczęły chodzić Cisy tak mi się spodobały że kupiłam je mimo że zakup nie był planowany Jeszcze jeden stożek mam ochotę kupić chociaż nie wiem gdzie by go wsadzić...
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Brzozowadzie... 19:55, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cisy piękne.
Dobrez, że najpierw wykańczacie taras i inne elementy domu. Wydaje mi się, że będzie Ci łatwiej dopasować ogród do wykończonego tarasu i reszty domu. Dużo u Was się dzieje, z tego, co piszesz. I dobrze robisz, że zadbasz teraz o ziemię. W przyszłym roku zostanie Ci tylko przyjemność sadzenia. Pozdrawiam ciepło!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Renii 18:01, 24 lis 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Przeczytałam cały wątek. Witam właścicielkę. Fajnie zaczynasz
Ja zaczęłam od sadzenia roślin, co prawda w niewielkiej części ogrodu, ale bardzo ważnej dla przygotowania podłoża, bo posadziłam kwasoluby czyli rododendrony, wrzosy, hortki. Teraz dopiero poprawiam im byt
Kolejne rabaty przygotowuję wg zaleceń Toszki.
Pozdrawiam dziewczyny
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
eVka 19:24, 24 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)


Przez Ogrodowisko też mi choiny po głowie zaczęły chodzić Cisy tak mi się spodobały że kupiłam je mimo że zakup nie był planowany Jeszcze jeden stożek mam ochotę kupić chociaż nie wiem gdzie by go wsadzić...

Kupuj choiny, są piękne takie ażurowe, delikatne. Ja swoje będę cięła dwa razy w sezonie, żeby je mocno zagęścić.
Cisów ładnych nie znalazłam, może wiosną coś będzie. Marzą mi się gęste cisy na wysokie obwódki nowych rabat w trawniku.
Buziaki
____________________
gdzie_idziesz 12:55, 27 lis 2018


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Wani, dziękuję za wizytę i wpadam na odwiedziny. Witaj sąsiadko miła
____________________
Natalia słoneczny zakątek
Wani 10:17, 09 mar 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
O retyyy, jak dawno mnie tu nie było....
Przyznaję że zaniedbałam i forum i ogród Nie za wiele się u mnie działo, w sumie zaryzykowałabym stwierdzenie że NIC przez czas nieobecności tutaj. Za to w życiu zawodowym podjęłam pewne dość odważne kroki i mocno mnie to absorbuje : dla mnie to rok ważnych zmian i zamierzam go wykorzystać. MImo wszystko mam trochę ogrodowych planów, wiosna w tym roku zawitała szybko, bzy po sąsiedzku wypuściły liście, pierwszym bocianom machałam już dwa tygodnie temu a ostatnią (no mam nadzieję) zimową chorobę właśnie przeganiamy. Pozdrawiam Was cieplutko
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies