Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała działka - wielkie nadzieje

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała działka - wielkie nadzieje

Annak 17:48, 27 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Anda napisał(a)
Aniu, zapytałam znajomą a ona swoją koleżankę i na Soul licz ok. 110, Schöne Maid ok. 60, a na Goethe 80.


Ewuniu, ta soul ma śliczny kolor, ale jeśli tylko ona będzie taka szeroka to z żalem ją wymienię na bardziej zwartą. Poczekam jeszcze na jakiś odzew od innych dziewczyn, może mi pomogą uzupełnić tę moją listę. Najbardziej mi zależy na tym, by od krzaka do krzaka było 1 m. i jeszcze między nimi dało się te nasze zaplanowane byliny upchnąć
Zobaczymy, idę dalej szukać wymiarów
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
asiak 18:03, 27 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Aniu..różyczkę Natasha Richardson mam od zeszłego roku. Zmierzę ją u siebie dzisiaj i podam Ci jakie ma u mnie obecnie wymiary
Jest śliczną różyczką, ale u mnie trzyma bardzo krótko kwiat. Może tegoroczne lato zbyt upalne i szybciej płatki opadają
Oto i ona



____________________
AsiaDziałeczka Asi
Annak 20:15, 27 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
asiak napisał(a)
Aniu..różyczkę Natasha Richardson mam od zeszłego roku. Zmierzę ją u siebie dzisiaj i podam Ci jakie ma u mnie obecnie wymiary
Jest śliczną różyczką, ale u mnie trzyma bardzo krótko kwiat. Może tegoroczne lato zbyt upalne i szybciej płatki opadają
Oto i ona





Dzięki, Asiu, podoba mi się ta Natashka. Ona rośnie u Ciebie jako pojedynczy krzew, czy masz obok niej inne różyczki? Podpytuję też o odległości A masz może inne z mojej listy do ewentualnego pomierzenia?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
asiak 20:38, 27 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Aniu zajrzyj do mnie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
jolanka 20:49, 27 sie 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Aniu, z róż, które proponowała Ci Anda mam jeszcze Jubilee, MW i Williama.
Jubilee rośnie mi drugi rok ale ma wiotkie pędy i nie jej taka wysoka jak podają w opisach. Myślę, ze może w przyszłym roku będzie miała ok 1 metra, nie więcej ale do góry nie bardzo chce rosnąć i 50 cm szer na pewno za mało.
Munstead Wood sztwne pędy ale wypuściła teraz dłuższe pędy i będzie miała za rok ok. 1,20. na bank. Szeoka nie jest.
William Sheakspeare jest u mnie sporo większy niz podają. Po dwóch latach 1,5 m. Sztywny ale rok temu nie chorował a w tym już prawie nie ma liści Ale jeśli nie choruje to jest przeprzepiękny
Wiesz, wszystko zależy od tego jaką będą miały ziemię, stanowisko, nasłonecznienie. Nikt nie jest w stanie dokładnie podać jak będą sprawować się róże u Ciebie. Zawsze można przesadzić jeśli coś będzie inaczej niż zaplanujesz. Kolor też może się różnić w zależności od gleby Oczywiście chodzi od jego odcieñ.
Ja jestem z tych trzepniętych, najpierw kupuję a potem sprawdzam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Annak 23:31, 27 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dzięki Jolu, ja mam ten problem, że na przesadzanie mogę nie mieć miejsca, chociaż jak będzie mus... Poza tym jak się ma za płotem sąsiadów to trzeba też patrzeć, żeby im na płot nie wchodziły ;( Nie martwi mnie jednak wysokość, bo to mnie trochę zasłoni, ale szerokość, bo to zależy ile ich mogę kupić. Biorę pod uwagę, że to będzie poletko doświadczalne, bo ja debiutuję, ale jak nie spróbuję to nigdy nie sprawdzę. Zmartwiła mnie ta soul, bo Ewa mi napisała, że na nią trzeba 110 cm, a ja chciałam wszystkie dać w odległości ok. 1 m, ale jeszcze mieć miejsce na byliny między nimi.
Jeszcze chwilę poczekam (Asia obiecała swoje zmierzyć) i muszę złożyć zamówienie, bo znowu nie będzie pełnego wyboru jak będę się tak długo zastanawiać
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Anda 07:06, 28 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
To może zamiast Soul daj Wiliama, bo u Jolanki taki wielki. Też czytałam, że zaliczany jest do dużych róż. Na miejsce Wiliama jakąś inna, niższą w podobnej kolorystyce
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jolanka 08:49, 28 sie 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Tak jak Ewa radzi może coś innego. Zobacz np Darcey Bussell
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Annak 10:58, 28 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Ewuniu, a jakbyś pomogła mi wybrać między proponowaną przez Jolę (dziękuję, Jolu ) Darcey, a jeszcze wyszperaną przeze mnie Princess Anne? Wtedy William zamiast soul do tyłu, a jedna z tych na przód zamiast Williama... Czy trzeba będzie wtedy zmienić kolejność ustawienia, tj. kolorystykę? A czy wtedy wystarczy metr odległości, żeby coś jeszcze zmieścić?
Poza tym jak one byłyby w równych odstępach to łatwiej byłoby zrobić mijankę, tez co metr.
Dzięki Ewuś
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Anda 11:36, 28 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Aniu, posłuchaj Jolanki i weź baletnicę, czyli Darcey Ma o wiele ładniejszy kolor niż Anne i jest zdrowa.Wtedy nic nie trzeba zmieniać i metr na Darcey powinien wystarczyć.


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies