Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała działka - wielkie nadzieje

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała działka - wielkie nadzieje

Toszka 10:33, 10 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U mnie tak żółty się wkradł wraz z bukszpanami o żółtych przyrostach. A potem pooooszło Teraz bez żółtego nie wyobrażam sobie ogrodu i sama żółtki dosadzam. Nawet kwitnące dosadzam...a kwiatów miało nie być

Z założenia nie miało być różowego...wszystkie prezenty roslinne jakie dostaję są różowe...i jak tu żyć?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasia_CS 16:31, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ha! Toszko, miało też nie być róż, a ostatnio o jakichś poszukiwaniach słyszałam...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 16:36, 10 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasia_CS napisał(a)
Ha! Toszko, miało też nie być róż, a ostatnio o jakichś poszukiwaniach słyszałam...


O, przepraszam. To był tylko wywiad.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Annak 21:16, 10 paź 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Toszka napisał(a)


O, przepraszam. To był tylko wywiad.


Tak to się zwykle zaczyna Wiem coś o tym
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Anda 21:23, 10 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Annak napisał(a)

Mam jeszcze tylko jedno zdjęcie.

Teraz są już bez kwiatków, ale jak będę w weekend to jeszcze jakieś fotki zrobię. Nie cięłam ich, bo miałam cały kawałek ziemi przekopać, ale jak zwykle u mnie, wszystko się przesunęło w czasie i one "wzięły i zakwitły"


Nie mam pojecia co to za roza Nie wyglada na pnaca ani na parkowa.

Jesli nie planowalas czerwonego, to albo je gdzies przesadz albo komus oddaj.
Prawde mowiac ja nie jestem sentymentalna i jesli nie moge komus oddac, to roslina idzie na kompost

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Napia 23:12, 12 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Tyle róż nie doradzę,bo mam tylko soul, a ona chociaż młoda, to zapowiada się na sporą różę.Ciekawa jestem, co wybierzesz
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Annak 22:26, 16 paź 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Z ostatniego weekendu:
Róża Chopin ma 4 nowe pączki Malutkie, więc pewnie nie uda im się rozkwitnąć


I ostróżki - znowu zakwitły


Dużo jeszcze miejsca do zagospodarowania
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 18:18, 28 paź 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Posadziłam dziś róże Ostatnie to już nawet w deszczu Zobaczymy co z nich będzie, ale cieszę się, że wreszcie najważniejsze rośliny na tej mojej rabacie są. Zostało mi jeszcze trochę tulipanów, miały być dziś dosadzone, ale coraz większy deszcz mnie przegonił
Dostałam też gratisową różę ze szkółki Zorientowałam się dziś, jak wyjmowałam je z wody To jest Souvenir du dr Jamain! Ponieważ nie znam tej róży i nie było zaplanowanego miejsca, wsadziłam do doniczki i zadołuję. Muszę najpierw o niej poczytać. A może ktoś zna i może coś o nie napisać?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Anda 18:31, 28 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Aniu, wpisz w wyszukiwarke haslo "Souvenir du dr Jamain". Znajdziesz duzo wpisow na temat tej rozy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 19:28, 28 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Aniu, to pnąca róża o ciemnopurpurowych, wpadających we fiolet kwiatach - to też w zależności od stanowiska. Lubi mniejsze nasłonecznienie, bo inaczej przypalają jej się kwiaty. Niestety dość chorowita (czarna plamistość). W bardziej słonecznym miejscu będzie mieć jaśniejsze kwiaty. Ktoś na forum pokazywał zdjęcia tej róży w zależności od stanowiska. Jak znajdę to Ci podlinkuję

Ja mimo wszystko ją posadziłam u siebie w kącie ogródka, ale chyba ma albo tam za ciemno albo kaprysi w 1 roku od posadzenia, bo kwiatkiem mnie nie uraczyła Niemniej czekam na nią i liczę, że w przyszym roku zrekompensuje braki

edit
Znalazłam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies