Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała działka - wielkie nadzieje

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała działka - wielkie nadzieje

Annak 20:12, 28 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Anda napisał(a)
.

Aniu, Wiliama wymieniasz na Darcey, a reszta zostaje. To dalej 7 roz w rzedzie

W rzedzie wyzszych roz wymieniasz Soul na Wiliama. I teraz zastanawiasz sie, z ktorej rozy w tym rzedzie rezygnujesz calkowicie. W tym rzedzie masz po kolei:

1. Ghita Renaissance
2. Wiliam Shekspeare 2000
3. La Rose de Molinard
4. Claire Renaissance
5. Jubilee Celebration
6. St. Swithun
7. Gertrude Jekyll

Z tych roz wyrzucasz jedna, a na reszte bedziesz miala troszke wiecej miejsca.

No dobra, wycięłam jeszcze Gertrude.
Lista zamknięta
Dzięki. Ewuniu, przepraszam, że jeszcze mam pytanie, ale obiecuję, że przed zamówieniem to będzie przedostatnie Skoro już jest 6 na tył to mogę podzielić długość rabaty dla nich po równo, czy jeszcze trzeba będzie odległości dostosowywać dla każdej indywidualnie? Chodzi mi o to, że pierwszy rząd nie będzie dokładnie między drugim
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Anda 20:19, 28 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Aniu, podziel równo. Takie niuanse to już za dużo. Tak naprawdę nie da się przewidzieć, jak szeroko i jak wysoko urosną u Ciebie te wszystkie róże. Można to określać tylko w przybliżeniu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 20:40, 28 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nie wiem dlaczego ale Gertruda jakoś mnie nigdy nie rajcowala Choć o ile dobrze kojarzę, to chyba świetnie pachnie. A co to ta Mól costam?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Annak 21:38, 28 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasia_CS napisał(a)
Nie wiem dlaczego ale Gertruda jakoś mnie nigdy nie rajcowala Choć o ile dobrze kojarzę, to chyba świetnie pachnie. A co to ta Mól costam?


to La Rose de Molinard (jest we florib do obejrzenia)
Wybierałam takie pachnące, bo raczej więcej różyczek mieć nie będę, no chyba, że nauczę się kiedyś od Ciebie magicznej sztuki dopychania kolanami. Ale to za jakiś czas może poproszę o lekcje
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 22:36, 28 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Annak napisał(a)


to La Rose de Molinard (jest we florib do obejrzenia)
Wybierałam takie pachnące, bo raczej więcej różyczek mieć nie będę, no chyba, że nauczę się kiedyś od Ciebie magicznej sztuki dopychania kolanami. Ale to za jakiś czas może poproszę o lekcje


Już sobie ją podejrzałam

Czytałam, że chcesz rozchodnika - mogę się podzielić takim zwykłym - nie znam odmiany.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Annak 00:22, 29 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasia_CS napisał(a)


Już sobie ją podejrzałam

Czytałam, że chcesz rozchodnika - mogę się podzielić takim zwykłym - nie znam odmiany.

Bardzo chętnie, już parę razy się do niego przymierzałam jak Ewa mi planowała rabaty, ale co wyskoczyłam z tą propozycją to Ewcia mi mówiła, że w tym miejscu nie da rady ze względu na inne sąsiedztwo i warunki glebowe. Zostały mi jeszcze 2 malutkie rabatki do zagospodarowania (puste) i tam zacznę od rozchodnika,a do niego dodam coś co z nim będzie pasowało. Jeszcze nie wiem co, ale poszukam, poczytam Może jakieś trawki?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Anda 07:27, 29 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Oj ja niedobra

Do rozchodnika pasują rośliny słońco- i sucholubne, np. Gaura, perowskia, kocimiętka, szałwie, lawenda, eragrostis, daje radę też Pennisetum itp.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Annak 14:09, 29 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Anda napisał(a)
Oj ja niedobra

Do rozchodnika pasują rośliny słońco- i sucholubne, np. Gaura, perowskia, kocimiętka, szałwie, lawenda, eragrostis, daje radę też Pennisetum itp.


Ja się nie skarżę Ja grzeczna jestem Posłusznie odpuszczałam te pomysły Pamiętasz jak pisałam, że po ułożeniu nowej ścieżki będzie jeszcze wąski pasek, ok. metra szer. do obsadzenia? teraz ten moment się zbliża. Pewnie już nie w tym sezonie, ale na wiosnę. Myślałam właśnie o rozchodnikach i jakiś trawach, ale ponieważ rozch. późno kwitną to muszę jeszcze coś kolorowego dodać, najlepiej na obwódkę, ale żeby się na ścieżke nie wykładało, bo ona wąska
Buziaki, Ewuniu
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
asiak 21:05, 29 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Aniu...
Na działce byłam i różyczki pomierzyłam
Natasha Richardson - szerokość 70 cm, wys. 1 m. (najwyższy pęd)
Soul - szer. 50 cm, wys. 1.10
Chandos mam dwie sadzone w tym samym czasie i rosną obok siebie.
Nr 1 szer.40 cm, wys.1.10
Nr 2 szer.50, wys. 50 cm.
Pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Annak 22:56, 07 paź 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Mam pytanie do różanych specjalistek. Czy na podstawie tego zdjęcia możecie rozpoznać co to za różyczka? Znalazłam 2 małe krzaczki u siebie. Nie wiem ile lat walczyły o życie, ale wygląda na to, że to twardzielki, skoro przetrwały bez żadnej opieki i jeszcze zakwitły Nie planowałam czerwonego koloru w ogródku, ale należy im się opieka Może później je oddam, ale chciałabym najpierw o nie zadbać i zobaczyć je jak będą wtedy wyglądały
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies