Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała działka - wielkie nadzieje

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała działka - wielkie nadzieje

Kasia_CS 13:03, 28 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Aniu, udało mi się do ogródka wyjść dopiero dziś, ale mam wymiary:
- Claire renaissance ma u mnie obecnie ok 50 cm szerokości a najwyższy pęd wysoki na 140cm (leży obecnie )
- William Shakespeare szer na ok 130cm, wysoki obecnie na 100, ale bedzie docelowo wyższy
- Munstead Wood - przesadzana jesienią, wiec wolniej w tym sezonie jej idzie ma obecnie 60cm szer i ok 50cm - o wiele mniej niż po niej można się spodziewać
- Goethe szeroki na 50/60cm, w tym roku coś mu jest i ma tylko 110cm, a rok temu sporo więcej
Jeszcze z ciemnych wąsko rośnie Astrid Grafin o ile dobrze się orientuję.

aa, mam jeszcze Chandos Beauty ale w donicy - i na ten moment szer ok 60cm
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Annak 13:21, 28 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dzięki Kasiu,
no to znowu mam dylemat Ewa mi napisała, że na Soul trzeba liczyć ok. 110 cm, więc wymyśliłam, że go nie kupię i dam w to miejsce Williama - myślałam, że jest mniej rozłożysty od Soul , a tymczasem wygląda, że zamienił stryjek.... Coś muszę zdecydować, albo Soul, albo William mam po metrze na każdą różę A może u mnie nie będą tak szeroko rosły
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 15:45, 28 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Te wymiary to też kwestia podpory-u mnie William nie ma żadnej, więc się rozłazi
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 17:07, 28 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Aniu, tak myślę i myślę o Twojej różance, a właściwie o tym wyższym rzędzie i wiesz co - myślę, że lepiej byłoby posadzić jednak jedną sztukę mniej. Gertrude też będzie szeroka, ok. 1m -1,2m, zależy jak urośnie.
Jeśli je trochę rozsuniesz, to będzie też lepiej dla ich zdrowia. Mając więcej miejsca obok siebie, będą miały ładniejszy kształt, pokrój całego krzaka. Poza tym, gdyby jednak okazało się, że miejsca jest aż nadto, to mogłabyś wtedy dosadzić bylin.
Byliny będą kwitnąć, gdy róże będą miały przerwy w kwitnieniu. Te przerwy mogą trwać nawet i 4 tygodnie, zależy od odmiany. Dlatego ważne są byliny.
Tylko nie bij



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
asiak 18:01, 28 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Aniu dzisiaj nie zmierzę Ci różyczek, ponieważ aura na to nie pozwala. Po południu zaczął padać deszcz
Wczoraj to ewidentnie była moja wina, ale dzisiaj winna pogoda
Napiszę tak... jak jutro nie będzie padać to zmierzę, ok?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Annak 19:07, 28 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Anda napisał(a)
Aniu, tak myślę i myślę o Twojej różance, a właściwie o tym wyższym rzędzie i wiesz co - myślę, że lepiej byłoby posadzić jednak jedną sztukę mniej. Gertrude też będzie szeroka, ok. 1m -1,2m, zależy jak urośnie.
Jeśli je trochę rozsuniesz, to będzie też lepiej dla ich zdrowia. Mając więcej miejsca obok siebie, będą miały ładniejszy kształt, pokrój całego krzaka. Poza tym, gdyby jednak okazało się, że miejsca jest aż nadto, to mogłabyś wtedy dosadzić bylin.
Byliny będą kwitnąć, gdy róże będą miały przerwy w kwitnieniu. Te przerwy mogą trwać nawet i 4 tygodnie, zależy od odmiany. Dlatego ważne są byliny.
Tylko nie bij




Ewuniu, ja już mam mętlik w głowie Wiesz, że posłucham Twoich podpowiedzi, bo jesteś dla mnie różanym guru, ale nie wiem jak ma być Rozumiem, że w niższym rzędzie wymieniamy Williama na Darcey Bussell i sprawa w tym rzędzie jest zamknięta. I już nic nie kombinuj, bo przegapię kolejny sezon zakupowy
A teraz te wyższe. Zaczynam od początku, czyli Twojego rysunku. Jak dorzucę Williama to będzie ich tam 8. Jak wyrzucę te, co do których są wątpliwości, że będą za szerokie (William, Soul i Gertrude) to zostanie 5, a powinno być 6, bo już z jednej zrezygnowałyśmy na rzecz bylin (bardzo chcę mieć byliny, więc miejsce na nie być musi ), czyli z tych 3 jedną trzeba zostawić. Którą?
Proszę, pomóż
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 19:12, 28 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
asiak napisał(a)
Aniu dzisiaj nie zmierzę Ci różyczek, ponieważ aura na to nie pozwala. Po południu zaczął padać deszcz
Wczoraj to ewidentnie była moja wina, ale dzisiaj winna pogoda
Napiszę tak... jak jutro nie będzie padać to zmierzę, ok?


No jesteś usprawiedliwiona Jak widzisz szukam takich, które będą dość wysokie (min. ok. 1,5 m), a nie idą za bardzo w szerokość. Popatrz na swoje pod tym kątem. Dzięki Asiu
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 19:17, 28 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasia_CS napisał(a)
Te wymiary to też kwestia podpory-u mnie William nie ma żadnej, więc się rozłazi

Tak sobie myślę o tych Twoich różyczkach, oglądając je hurtem u Ciebie, i dochodzę do wniosku, że u mnie tak rosnąć nie będą, bo Ty to jesteś czarodziejka różana... Gdyby jednak się coś takiego zdarzyło to je będę podpierać, bo muszę mieć między nimi byliny
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
asiak 19:27, 28 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Annak napisał(a)


No jesteś usprawiedliwiona Jak widzisz szukam takich, które będą dość wysokie (min. ok. 1,5 m), a nie idą za bardzo w szerokość. Popatrz na swoje pod tym kątem. Dzięki Asiu


Aniu a różyczka Ascot? U mnie są dość wysokie i nie rosną jakoś szeroko Zmierzę w jakiej odległości je sadziłam

Ps. Aniu przepraszam... uznaj mój wpis za niebyły. Nie będę Ci mieszać
Przecież Ewunia jest najlepszym doradcą, pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Anda 19:34, 28 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
.
Annak napisał(a)

Ewuniu, ja już mam mętlik w głowie Wiesz, że posłucham Twoich podpowiedzi, bo jesteś dla mnie różanym guru, ale nie wiem jak ma być Rozumiem, że w niższym rzędzie wymieniamy Williama na Darcey Bussell i sprawa w tym rzędzie jest zamknięta. I już nic nie kombinuj, bo przegapię kolejny sezon zakupowy
A teraz te wyższe. Zaczynam od początku, czyli Twojego rysunku. Jak dorzucę Williama to będzie ich tam 8. Jak wyrzucę te, co do których są wątpliwości, że będą za szerokie (William, Soul i Gertrude) to zostanie 5, a powinno być 6, bo już z jednej zrezygnowałyśmy na rzecz bylin (bardzo chcę mieć byliny, więc miejsce na nie być musi ), czyli z tych 3 jedną trzeba zostawić. Którą?
Proszę, pomóż


Aniu, Wiliama wymieniasz na Darcey, a reszta zostaje. To dalej 7 roz w rzedzie

W rzedzie wyzszych roz wymieniasz Soul na Wiliama. I teraz zastanawiasz sie, z ktorej rozy w tym rzedzie rezygnujesz calkowicie. W tym rzedzie masz po kolei:

1. Ghita Renaissance
2. Wiliam Shekspeare 2000
3. La Rose de Molinard
4. Claire Renaissance
5. Jubilee Celebration
6. St. Swithun
7. Gertrude Jekyll

Z tych roz wyrzucasz jedna, a na reszte bedziesz miala troszke wiecej miejsca.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies