Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

Grodzia 13:34, 12 cze 2020


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
cudne te kocimiętki
____________________
Ogród Grodzi
kasia1 17:41, 12 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ewo, Asiu, Dorii, Grodziu, dziękuję serdecznie.

W przedogródku mam najzwyklejsze kocimiętki. One same w sobie nie przyciągają kotów. Jak już jakiś kocur przechodził (wczesną wiosną), to rzeczywiście czasami ta kocimiętka go zaciekawiła i się wyturlał. Jak tylko kocimiętka zaczyna kwitnąć i pojawia się mnóstwo pszczół, to żaden kot się już nie kręci. Nawet mój

Przed żywopłotem z hortensji mam kocimiętkę walker's low. Jest dużo wyższa, ma silniejsze łodygi. Ta na zdjęciu jest dopiero drugi rok u mnie. Tutaj nigdy nie zauważyłam żadnego kota.



W tym miejscu kocimiętka rośnie z hortensjami Vanille Fraise i rozplenicami. U mnie rozplenica niestety bardzo późno startuje.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 17:54, 12 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
A propo miejsc "w budowie", to poniżej jest przyczyna kontuzji pleców ...






Ten przekopany teren to łącznie 18metrów x 1m szerokość... Dla mnie to bardzo dużo. Taka walka z naturą, bo u mnie jest bardzo ciężka ziemia. Pewnie nie widać, ale teren był przekopywany na razie 4razy.
Pierwszy raz - to wykopywanie szpadlem całych brył gliny i odwracanie zielonym do dołu (jesień 2019 i wiosna 2020).
Drugi i trzeci raz - to ponowne przewracanie, rozdrabnianie, pozbywanie się chwastów,które się jeszcze pojawiają.
Wczoraj czwarty raz - mieszanie widłami z korą i ziemią ogrodniczą.

Będzie jeszcze piąty raz - z mączką bazaltową. Dojdzie jeszcze kompost, zależy ile go będzie, jak więcej - dam po całości, jak mniej - dam do każdej rośliny.

A to przygotowanie pod żywopłocik z lilaków Palibinów. Mają osłonić dziurę tarasową. Jak starczy mi sił, to kiedyś będę tę rabatę poszerzać (od strony schodów) i wtedy będzie bardziej różnorodnie, a lilaki będą tłem. A jak nie, to mam nadzieję, że już sam żywopłot będzie robił wrażenie.

Z tyłu widać jeszcze gołą siatkę. Tutaj też miałam obsadzić w 2020r. serbami. Mam nadzieję, że do jesieni jeszcze mi się to uda. Ale też nie łudzę się - nie dam rady przekopać całości gruntu jak przy tarasie, ledwo doprowadziłam się do formy po tej pierwszej akcji. Mam przygotowane duże doły co 1,5 metra.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
sylwia_slomc... 18:18, 12 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
To ja Ci takie porównanie zrobię

Było

2017


2018



Jest 2020
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasia1 19:43, 12 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Sylwuś, ale mi miło za to porównanie. I mojemu mężowi też, bo on od spraw budowlanych i też się ucieszył, bo na co dzień nie zauważamy tych zmian. Dziekuję
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 20:46, 12 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Sylwia zrobiła Ci super porównanie
Kawał roboty odwalilaś, nie dziwię się w ogóle kontuzji.
Znam ból kopania w takiej glinie, szacunek dla Ciebie. Mnie się czasami nie udaje wideł wbić, nawet skacząc po nich. Pod choiny mąż kopał ręcznie, potem pojechał pożyczyć glebogryzarkę do pomocy, bo właśnie miał kontuzję pleców, a ja byłam wtedy w ciąży, więc nie pomagałam za bardzo...
W zeszłym roku jak przyszło kopać pod serby to mąż kupił maszynę z pielnikiem, glebogryzarką i coś tam jeszcze można dołożyć, nawet pług do śniegu Jak macie jeszcze dużo kopania to polecam taki zakup. Nawet maszyną jest ciężko, bo musi to robić facet, bo ziemia zbita, ale jest 10 razy szybciej wzruszyć glebę, wybrać chwasty,potem widły to już przyjemność. Na koniec mieszamy wszystko glebogryzarką (dokłada się do tej maszyny). Jak ktoś ma piach to moze ręcznie a jak ma glinę jak my to trzeba sobie pomagać, bo zdrowie mamy tylko jedno :-*
Buziaki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 20:48, 12 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Oh od lilaków będzie cudny zapach, pachną niesamowicie , zresztą wiesz
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Johanka77 22:12, 12 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kocimięta u Ciebie robi za lawendę
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
sylwia_slomc... 23:23, 12 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
kasia1 napisał(a)
Sylwuś, ale mi miło za to porównanie. I mojemu mężowi też, bo on od spraw budowlanych i też się ucieszył, bo na co dzień nie zauważamy tych zmian. Dziekuję

Nie ma sprawyDopiero na porównaniach widać ile się człowiekowi udało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sarenka 07:56, 13 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej. Przejrzałam Twój wątek i widać ile pracy włożyłas! Kontuzji współczuję.
Powiedz mi z czego masz taras? Dużą ma powierzchnię? Wygodne są te meble?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies