Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Waclaw 17:03, 26 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)

Dobrze, że mnie po tej pracy nikt nie focił. A efekty cieszą. Trochę Przez te prace zaniedbałam roślinki, ale nie można mieć wszystkiego. W tygodniu jesteśmy za późno, żeby coś robić.
Ostatnią sobotę też kajakowaliśmy po rzece.


Super te spływy - prawda?
Ja już trzeci raz spływałem. Najbardziej podobało mi się na Krutyni. Na Nysie Kłodzkiej widziałem zimorodki. Je zapamiętałem najbardziej z tamtego spływu.
W ostatnią niedzielę - Małą Panwią
Ach ta błoga atmosfera!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 17:21, 26 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)

Dobrze, że mnie po tej pracy nikt nie focił. A efekty cieszą. Trochę Przez te prace zaniedbałam roślinki, ale nie można mieć wszystkiego. W tygodniu jesteśmy za późno, żeby coś robić.
Ostatnią sobotę też kajakowaliśmy po rzece.


Super te spływy - prawda?
Ja już trzeci raz spływałem. Najbardziej podobało mi się na Krutyni. Na Nysie Kłodzkiej widziałem zimorodki. Je zapamiętałem najbardziej z tamtego spływu.
W ostatnią niedzielę - Małą Panwią
Ach ta błoga atmosfera!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
eVka 17:42, 26 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Oj kochana ale u Ciebie bylinek kolorowych, wszystkie z mojej listy chciejstw
Sadziec jest mega, boję się trochę jego gabarytów ale zaryzukuję i tak
Rdest właśnie kupiłam ale odmianę o zielonych liściach choć kusiła mnie ta limonka liści Ożanki też nakupowałam, floksów, i innych cudek.

Pięknie masz, sielsko, anielsko!
____________________
ElzbietaFranka 11:55, 29 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Gosiu witam

A ja myślałam że ty na urlopie a ty działasz. Nie oglądałam jeszcze wszystkiego zawsze byłam ciekawa jak to wszystko się ma u ciebie w tym upale będę wieczorem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 17:55, 29 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Waclaw napisał(a)


Super te spływy - prawda?
Ja już trzeci raz spływałem. Najbardziej podobało mi się na Krutyni. Na Nysie Kłodzkiej widziałem zimorodki. Je zapamiętałem najbardziej z tamtego spływu.
W ostatnią niedzielę - Małą Panwią
Ach ta błoga atmosfera!

Myśmy spływali Tanwią. Trochę strachu było, bo mieliśmy parę świeżaków kajakowych. A na trasie spływu było trochę powalonych drzew, które trzeba było omijać. Zamieniliśmy się w końcu i mąż szkolił pana w kajakarstwie. Potem było ok.
Jak napisałeś o tym zimorodku, to sprawdziłam i ja chyba też widziałam jegomościa, tylko coś śmignęło niebieskiego.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:02, 29 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
effka napisał(a)
Oj kochana ale u Ciebie bylinek kolorowych, wszystkie z mojej listy chciejstw
Sadziec jest mega, boję się trochę jego gabarytów ale zaryzukuję i tak
Rdest właśnie kupiłam ale odmianę o zielonych liściach choć kusiła mnie ta limonka liści Ożanki też nakupowałam, floksów, i innych cudek.

Pięknie masz, sielsko, anielsko!

Ewa sadźca polecam, mimo gabarytów nie jest ciężki w odbiorze, a kwiaty zdobią długo.
Zakupoholizm ogrodniczy mam i ja. Właśnie dziś po drodze zajrzałam do szkółki i kupiłam 4 zawilce Honorine Jobert - białe, na które od dawna chorowałam, do tego przytuliłam jeszcze 2 Prinz Henrich i perowskię Blue Spire. A miałam już niczego nie kupować w tym roku.
Ty działasz jak torpeda, biedny eM trawnika nie obroni.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:12, 29 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu witam

A ja myślałam że ty na urlopie a ty działasz. Nie oglądałam jeszcze wszystkiego zawsze byłam ciekawa jak to wszystko się ma u ciebie w tym upale będę wieczorem.

Zaglądaj Elu, lubię twoje wypowiedzi. Ja do ciebie też zaglądam choć nie piszę.
Gorzej się mają rośliny przesadzane wiosną i miskanty są dużo niższe. Werbena patagońska sobie radzi doskonale i już widzę siewki nie tylko w tym miejscu co była. Dobrze radziła sobie odętka, szałwia, kłosowce, bodziszki, gorzej przetaczniki, tawułki Arendsa, języczka.

Upał teraz i zaraz zmykam na działeczkę. Niestety wakacje się kończą i pozostaną tylko weekendy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 20:08, 29 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)

Myśmy spływali Tanwią. Trochę strachu było, bo mieliśmy parę świeżaków kajakowych. A na trasie spływu było trochę powalonych drzew, które trzeba było omijać. Zamieniliśmy się w końcu i mąż szkolił pana w kajakarstwie. Potem było ok.
Jak napisałeś o tym zimorodku, to sprawdziłam i ja chyba też widziałam jegomościa, tylko coś śmignęło niebieskiego.


Oj tak, tak to właśnie taki świecący szmaragd. Mogę się pochwalić, że i u mnie nad stawem takiego kilka razy widziałem
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Makusia 20:47, 29 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ścieżka niby z uczonego kręgu, (podjazd właściwie), a wygląda bardzo stylowo
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
ElzbietaFranka 23:16, 29 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856

Ostrogowca oberwałam po kwitnieniu i daje drugi popis.



Na razie rodgersja tarczolistna rośnie lepiej niż kasztanowcolistna.




Ostrogowiec mam od zeszłego roku, ale coś nie bardzo u mnie rośnie. Też obcięłam pierwsze kwiaty ale bez dobrych rezultatów.

Znowu rodgresje mam dostać na wiosnę bo u kogoś źle rośnie nie ma cienia a Lubi cień lub półcień.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies