Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 22:00, 29 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Trochę kolorku - hortensja bukietowa



Tojeść orszelinowa przebarwia się na rudo.



Widoki ogólne. Wszystko strasznie zarośnięte i chyba tak zostanie już do wiosny. Choć na pierwszym zdjęciu jeszcze tak bardzo jesieni nie widać.



Na koniec pochwalę się jeszcze, że skrzynka z prądem już jest.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Pszczelarnia 10:14, 30 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Trzmielina jeszcze ma liście - niesamowite!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gosialuk 22:25, 30 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ewo to zdjęcia z 13 października. Po kolorkach zostało wspomnienie.

Dziś byłam na działce spotkać się z fachowcem od prądów. Niestety zdjęć nie mam, bo telefon miałam prawie całkiem rozładowany.
Po drodze wstąpiłam do szkółki i wypatrzyłam molinię Black Arrow. Dwie sztuki były i dwie rosną już na łące.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 23:50, 30 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Zaglądałam ale gospodyni brak. Dobrze, że jesteś mam nadzieję, że już koniec kłopotów.

U ciebie to musiał być raj kolorów. Oskrzydlona piękna u mnie dosyć szybko obleciała był wiatr ibje przetrzeoal.
U nas też już się wszystko kończy dzisiaj był przymrozek teraz też ok zera. Szkoda że jeszcze tydzień temu tak cieplutko, ale kiedyś musiały nadejść zmiany.
Podobno jeszcze ma być ciepło.

Pozdrawiam Gosiu
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 19:55, 07 lis 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Zaglądam od czasu do czasu - do siebie również.
Trzmielina oskrzydlona dość szybko gubi te swoje kolorki. Dużo lepiej trzymają się kolorowe liście na kalinach.
Ja już praktycznie nie jeżdżę na działkę, więc nie ma o czym pisać.
Trochę rewolucji będzie wiosną, bo będą wykopki pod kanalizację i wodę, a z planów ogrodowych stelaż na winogrona chciałabym w końcu zrobić. Słupki już są na działce tylko z czasem krucho. A jak będzie zimno, to poczekam na wiosnę.

Moje trawki w tym roku luzem puszczone będą. To tak apropo dyskusji w kwestii wiązania lub nie traw i porządków jesiennych. Mam tylko nadzieję, że na ich zdrowiu się to nie odbije. Lubię te pióropusze i szkoda by mi było.

Odpozdrawiam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 20:01, 07 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794

Ślicznie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 08:19, 11 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Gosiu pozdrawiam. Jesień juz się kończy. Wręcz nie znoszę listopada okropny miesiąc.
Wczoraj trochę padało dziś niebo zachmurzone.
Pisałaś o chryzantemach u nas w domu było zawsze dużo chryzantem różne kolory co prawda bylo wtedy mało kolorów.
Robiłam różne przymiarki aby i u mnie były ale zawsze zima była przeszkodą. Od przyszłego roku muszę się poważnie wziąć na uprawę tych pięknych jesiennych kwiatów.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 09:01, 11 lis 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14040
Zdjęcie powyżej urokliwe.Czytam ze wiosną czeka Cię rewolucja mnie przez moją głupotę też ale za to będzie równiej i ładniej ha ha Pozdrawiam ,a chryzantemy warto mieć w ogrodzie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gosialuk 10:46, 23 lis 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu pozdrawiam. Jesień juz się kończy. Wręcz nie znoszę listopada okropny miesiąc.
Wczoraj trochę padało dziś niebo zachmurzone.
Pisałaś o chryzantemach u nas w domu było zawsze dużo chryzantem różne kolory co prawda bylo wtedy mało kolorów.
Robiłam różne przymiarki aby i u mnie były ale zawsze zima była przeszkodą. Od przyszłego roku muszę się poważnie wziąć na uprawę tych pięknych jesiennych kwiatów.

Pozdrawiam

W Rzeszowie skwerki obsadzane kwiatami sezonowymi jesienią mienią się kolorowymi chryzantemami. Do ogrodu tylko trzeba trafić na te bardziej wytrzymałe.
A listopada też nie lubię.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 10:53, 23 lis 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
zawitka napisał(a)
Zdjęcie powyżej urokliwe.Czytam ze wiosną czeka Cię rewolucja mnie przez moją głupotę też ale za to będzie równiej i ładniej ha ha Pozdrawiam ,a chryzantemy warto mieć w ogrodzie


Tak przyszły rok będzie mało ogrodowy. Mówią, że każda zmiana niesie coś dobrego i oby tego dobra było jak najwięcej.
A każdy wyjazd na działkę mnie cieszy, nawet jak żadnych prac ogrodowych tam nie uskuteczniam.
Żałuję tylko, że z moich jesiennych planów nic nie wyszło, ale mówi się trudno.

Na forum teraz bardzo rzadko zaglądam. Będę nadrabiać w okresie świątecznym.

Pozdrawiam wszystkich zaglądających.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies