Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Anda 10:36, 08 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Gosialuk napisał(a)


Roślinki w łące się rozrastają. Teraz jak sadzę, to mieszam ziemię z kompostem z dodatkiem obornika końskiego i naprawdę widać różnicę. Ponowne przekopanie takich wzbogaconych miejsc pokazuje, że ziemia jest bardziej sypka. U mnie to będzie bardzo powolny proces, ale systematycznie do przodu.

Ewo ta róża ma ponad dwa metry szerokości i wysokości. Nawet nie myślałam o przesadzaniu. Jak zdążę, to oczyszczę teren pod nią i posadzę tam dąbrówkę rozłogową. Jest tak gęśta, że mało co przez nią daje radę się przebić. Myślałam jeszcze o wiosennym oprysku miedzianem i wycięciu najstarszych gałęzi, a jak przeczytałam twojego posta, to wpadło mi do głowy, żeby ją jesienią trochę zasłonić i posadzić przed nią sadźca purpurowego, słoneczniczki i wysokiego miskanta. Jak myślisz?


Myślę, że to dobry pomysł. Tylko odległość musi być odpowiednia, żeby nie była w całkowitym cieniu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 10:44, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Gosialuk napisał(a)
Pewnie masz rację. Pozostaje mi w przyszłym roku powiększyć rabatę.
A jaką odległość zachować od środka karpy do środka następnej karpy?

Gosiu ja pod magnolią mam gęsto , ale już widzę, że to nie dobrze jest i myślę, że na tyle lat co ma rosnąć w jednym miejscu to bym sadziła co 80-100cm, tak sadziłam mniej więcej już na dużym ogrodzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
greg66 11:48, 08 wrz 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Gosiu łąka coraz obfitsza
Już ją widzę w promieniach rannego słoneczka.

Ja mam kłosowce zółte, pomarańczowe i czerwone właśnie będę teraz dokupywał, Twój też ładny i jeżówki spore kępy.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
sylwia_slomc... 12:13, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Twoja łąka z czasem będzie przypominać takie jak u Pieta Oudolfa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 06:59, 09 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Anda napisał(a)


Myślę, że to dobry pomysł. Tylko odległość musi być odpowiednia, żeby nie była w całkowitym cieniu

Ewo dobrze, że napisałaś o tej odległości, bo pewnie posadziłabym za blisko. I tak działać będę dopiero na wiosnę 2021, jak już będzie ustalony przebieg rur do oczyszczalni.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Doranma 22:39, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Gosiu, piwonie nie lubią przesadzania, na nowym miejscu mogą przez kilka lat strajkować i nie kwitnąć, posluchaj Dziewczyn, rozsadź je najlepiej od razu, póki się nie ukorzeniły.
Co do dzikiej róży to mam podobny dylemat. Żal mi jej ze względu na obfite kwitnienie i teraz całą masę drobniutkich owoców. Czekam wiec aż zczerwienieją, by je ściąć do bukietow, a potem całe pędy zamierzam przyciąć nisko przy ziemi, bo to potwór, niech odrasta.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anabuko1 18:08, 11 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23482
Gosialuk napisał(a)
Miskant Memory. Aster frikartii 'Mönch' - bardzo ładnie i długo kwitnie, wcześnie zaczyna - od połowy sierpnia. Tu w towarzystwie drugiego Memory, który ucierpiał trochę od suszy.



Kłosowiec w towarzystwie rozchodnika.



Dzielżana w takiej masie ładnie już widać. Tylko zdjęcie nie wyszło - nie wiem czemu telefon czasem robi zjęcia takie lub takie żółtawe.



Przy ogrodzeniu jagodnika. Posadziłam słoneczniki, bo nie mogłam się doczekać kosmosów. Kosmosy wzeszły jednak i powstało takie coś.





Dostałam Kawałek tego misksnta Memory. Ponoć jest ekspansywny?
Dzielzan piękny.
Łąka kosmosow wygląda urocza.
Ja zbieram nasiona i wysiewam je na nowym terenie pod lasem. Ciekawa jestem czy coś mi w przyszlym sezonie coś mi wyjdzie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Pszczelarnia 18:27, 11 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Różę wyrzuć a dokop się do jednej odrośli i posadź dalej. Rozrośnie się.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gosialuk 15:38, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Wpadam do siebie na chwileczkę dać znać, że żyję. Mam komplikacje w pracy i na forum nie zaglądałam od ostatniego wpisu. Pewnie jeszcze miesiąc mnie nie będzie.
Pozdrawiam wszystkich zaglądających.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sierotka 15:41, 23 wrz 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Pozdrawiam Gosiu serdecznie
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies