Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 20:27, 19 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Sadziec jest wspaniały. Tam są trzy zeszłoroczne sadzonki, które miały po jednym patyczku w doniczce.
Rudbekia Goldrstrum jak kwitnie w takiej masie, to nawet w pochmurny dzień robi się jaśniej. Bardzo ją lubię. Wszystkie egzemplarze, które mam są z dwóch zabiedzonych sadzonek z przeceny, a na zdjęciu widać ich tylko połowę.


Te astry są fajne. Wcześnie zaczynają i mają luźniejszy pokrój niż astry dumosus.


Ostrogowca oberwałam po kwitnieniu i daje drugi popis.



Na razie rodgersja tarczolistna rośnie lepiej niż kasztanowcolistna.






____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:33, 19 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Narecznica czerwonozawijkowa też śliczna. Jak dobrze, że kupiłam 3 sztuki.



Z ożanki porosło wielkie krzaczysko.



Dzielżan Morheim Beauty zaczyna.



Floksy kwitną dalej, ale już inne odmiany. Te przynajmniej się ze sobą nie gryzą.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:46, 19 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Moja Polar Bear, niechcący na pniu. Chyba tak zostanie i w przyszłym roku. Ale ta obcięta normalnie ma większe kwiatostany.


Przetacznikowiec wirginijski miał być wysoki, ponad metr, a jest tak ok 60cm. Prawie go nie widać przy floksach. Za to molinia arundinacea zaczyna zdobić.


I parę ogólnych widoczków. Zdjęcia nie wyszły za dobrze, część jest w takim żółtych odcieniach, ale goniłam z telefonem, bo tylko 10 % baterii zostało.


Koniec.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 16:00, 20 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)



A teraz pora na relację z weekendu.
Pamiętacie ten stary krąg betonowy ze studni. Leżał sobie biedaczek cały rok, aż po urlopie się za niego wzięliśmy. W jedną sobotę zapełnił koleiny przed mostkiem, a w drugą za. Mąż woził taczkami, bo trochę mokro było i baliśmy się, że auto nie da rady wjechać.



Ja w tym czasie zabrałam się za melioracje i odnawiałam kawałek rowu przy mostku. Widok na prawo (koło drzewa jest przepust), tam było najciężej kopać ze względu na kamienie i korzenie.


Ogrom pracy włożyliście!
Wiem coś o tym bo w tamtym roku miałem podobnie. Czyszczenia rowu nie zazdroszczę. Widać po narzędziach jaką glinę macie.
Za to radość z efektów wielka
Lubię Twoje ogólne widoczki. Wspomnienia wracają
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
anabuko1 08:12, 21 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Gosialuk napisał(a)
Moja Polar Bear, niechcący na pniu. Chyba tak zostanie i w przyszłym roku. Ale ta obcięta normalnie ma większe kwiatostany.


Przetacznikowiec wirginijski miał być wysoki, ponad metr, a jest tak ok 60cm. Prawie go nie widać przy floksach. Za to molinia arundinacea zaczyna zdobić.


I parę ogólnych widoczków. Zdjęcia nie wyszły za dobrze, część jest w takim żółtych odcieniach, ale goniłam z telefonem, bo tylko 10 % baterii zostało.


Koniec.

Piękne Hortki.
Z czasem i ta na pniu będzie miała większe kwiaty. Ja mam 2 na pniu Polar Bear. I jedną normalnie w krzaczku.
Rudbekiowy lan cudny.
Floksy też piekne.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
marba 13:42, 24 sie 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Gosialuk napisał(a)



Gosiu, ależ Ty masz u siebie sielskie widoki. Nic, tylko rozłożyć się na leżaczku i chłonąć tę ciszę i spokój.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Gosialuk 06:54, 26 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
greg66 napisał(a)
Gosiu dzięki za zaproszenie ale.. troche daleko
rozplenice potrzebują dużo podlewania.

Grzesiu wiem, że daleko, ale może kiedyś...
U mnie niestety tylko tyle ile z nieba.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 07:00, 26 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Waclaw napisał(a)

Ogrom pracy włożyliście!
Wiem coś o tym bo w tamtym roku miałem podobnie. Czyszczenia rowu nie zazdroszczę. Widać po narzędziach jaką glinę macie.
Za to radość z efektów wielka
Lubię Twoje ogólne widoczki. Wspomnienia wracają

Dobrze, że mnie po tej pracy nikt nie focił. A efekty cieszą. Trochę Przez te prace zaniedbałam roślinki, ale nie można mieć wszystkiego. W tygodniu jesteśmy za późno, żeby coś robić.
Ostatnią sobotę też kajakowaliśmy po rzece.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 07:14, 26 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
anabuko1 napisał(a)

Piękne Hortki.
Z czasem i ta na pniu będzie miała większe kwiaty. Ja mam 2 na pniu Polar Bear. I jedną normalnie w krzaczku.
Rudbekiowy lan cudny.
Floksy też piekne.

Aniu dobrze, że mi piszesz o tych hortensjach. Utwierdziłaś mnie w przekonaniu, żeby ją tak zostawić.
Rudbekii będzie więcej, bo w jednym miejscu się wysiała. Trochę ją porozrzucam po tej łące.
Floksy bardzo lubię.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 07:22, 26 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
marba napisał(a)

Gosiu, ależ Ty masz u siebie sielskie widoki. Nic, tylko rozłożyć się na leżaczku i chłonąć tę ciszę i spokój.

Basiu u mnie sobota pracowita przeważnie, ale wieczory i niedziele spędzam tak jak napisałaś.
Szkoda tylko, że przez to mało mnie na O. Z tel nie piszę, a w niedzielę baterii starcza tylko na zrobienie zdjęć. Nadrobię we wrześniu jak w tygodniu przestaniemy jeździć na działkę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies