Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 20:51, 07 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Trzęślica zbiera się do kwitnienia, a jedną prawie wykosiłam. Obok przetacznki kłosowy Christa. Na drugim zdjęciu na pierwszym planie dzika marchew z chabrami.



Porównanie miskantów Memory
z lewej rośnie na miejscu suchym, słonecznym, a z prawej na takim półcienistym i bardziej wilgotnym.



Tą roślinkę zaproszę na swoją łąkę - to nostrzyk żółty



I jeszcze raz kłosowce, tym razem w duecie z krwawnikiem wiązówkowatym.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
greg66 21:02, 07 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Gosiu masz bardzo...nostalgicznie, każde zdjęcie zaprasza do Ciebie na łąkę, jadę
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gosialuk 21:07, 07 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Wernonia przed kwitnieniem w towarzystwie pysznogłówki. Rośnie podobno wysoka. Ja ją bardzo późno wysadziłam do gruntu, bo bałam się że malutką zjedzą ślimaki, a potem trafiła na te upały i ma teraz ok 50 cm.



Chyba u Ewy pisałam, że moja werbena patagońska wystartowała z opóźnieniem. Część kwitnie, a część to takie sieweczki.



i takie


Jeszcze rosplenice Majesty, po przepikowaniu stały na balkonie jak zaklęte, a po wysadzeniu do gruntu - rosną w oczach.



Koniec


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Katkak 21:49, 07 sie 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Gosia widoki zapierają dech, coś pięknego. I ta przestrzeń... mnia' tojeść orszelinowa od dawna za mną łazi, ale ona dość ekspansywna i tylko dlatego jeszcze jej się opieram, ale kto wie jak długo '
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
anabuko1 16:11, 11 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Gosialuk napisał(a)
Wernonia przed kwitnieniem w towarzystwie pysznogłówki. Rośnie podobno wysoka. Ja ją bardzo późno wysadziłam do gruntu, bo bałam się że malutką zjedzą ślimaki, a potem trafiła na te upały i ma teraz ok 50 cm.



Chyba u Ewy pisałam, że moja werbena patagońska wystartowała z opóźnieniem. Część kwitnie, a część to takie sieweczki.



i takie


Jeszcze rosplenice Majesty, po przepikowaniu stały na balkonie jak zaklęte, a po wysadzeniu do gruntu - rosną w oczach.



Koniec


Fajne, ładne ciekawostki
Ładne te twoje rosplenice Majesty.Moje stoją w miejscu

Gosiu, gratuluje stowki!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
marba 23:52, 18 sie 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Gosiu, moje rozplenice z listkami wielkości zapałki też zaczęły rosnąć dopiero w gruncie. One chyba lubią wilgotną glebę, bo te, które codziennie porządnie podlewałam mają już ponad metr wysokości, a sadzonki, które miały bardziej sucho urosły w tym samym czasie tylko 30 centymetrów. Może te Twoje mają po prostu za mało wilgoci. Na nasionka oczywiście możesz liczyć
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Waclaw 16:09, 19 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
marba napisał(a)
Gosiu, moje rozplenice z listkami wielkości zapałki też zaczęły rosnąć dopiero w gruncie. One chyba lubią wilgotną glebę, bo te, które codziennie porządnie podlewałam mają już ponad metr wysokości, a sadzonki, które miały bardziej sucho urosły w tym samym czasie tylko 30 centymetrów. Może te Twoje mają po prostu za mało wilgoci. Na nasionka oczywiście możesz liczyć


I ja mam takie spostrzeżenie. Najpierw zagłuszyły je cebulowe a później, mimo podlewania chyba jednak zbyt mało wody po urosły na około 30 cm i stoją.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 20:04, 19 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
greg66 napisał(a)
Gosiu masz bardzo...nostalgicznie, każde zdjęcie zaprasza do Ciebie na łąkę, jadę

Grzesiu masz zaproszenie, jak tylko będziesz w okolicach Rzeszowa - wpadaj.

Katkak napisał(a)
Gosia widoki zapierają dech, coś pięknego. I ta przestrzeń... mnia' tojeść orszelinowa od dawna za mną łazi, ale ona dość ekspansywna i tylko dlatego jeszcze jej się opieram, ale kto wie jak długo '

Kasiu ja też na tą tojeść chorowałam. Piękna jest.
A z innej beczki - to w tym roku sławnych ludzi gościsz u siebie - fajnie.

anabuko1 napisał(a)

Fajne, ładne ciekawostki
Ładne te twoje rosplenice Majesty.Moje stoją w miejscu

Gosiu, gratuluje stowki!

Aniu dzięki Jak Basia z Wackiem zauważyli, chyba lubi wilgoć.

marba napisał(a)
Gosiu, moje rozplenice z listkami wielkości zapałki też zaczęły rosnąć dopiero w gruncie. One chyba lubią wilgotną glebę, bo te, które codziennie porządnie podlewałam mają już ponad metr wysokości, a sadzonki, które miały bardziej sucho urosły w tym samym czasie tylko 30 centymetrów. Może te Twoje mają po prostu za mało wilgoci. Na nasionka oczywiście możesz liczyć


Waclaw napisał(a)


I ja mam takie spostrzeżenie. Najpierw zagłuszyły je cebulowe a później, mimo podlewania chyba jednak zbyt mało wody po urosły na około 30 cm i stoją.


Basiu, Wacku na przyszły rok przypilnuję podlewania - mi też się wydaje, że to to.
A odnośnie nasionek, to chodziło mi o informację kiedy i jak zbierać. Za propozycję dziękuję, jak mi się nie uda, to chętnie skorzystam.

A teraz pora na relację z weekendu.
Pamiętacie ten stary krąg betonowy ze studni. Leżał sobie biedaczek cały rok, aż po urlopie się za niego wzięliśmy. W jedną sobotę zapełnił koleiny przed mostkiem, a w drugą za. Mąż woził taczkami, bo trochę mokro było i baliśmy się, że auto nie da rady wjechać.




Ja w tym czasie zabrałam się za melioracje i odnawiałam kawałek rowu przy mostku. Widok na prawo (koło drzewa jest przepust), tam było najciężej kopać ze względu na kamienie i korzenie.



Widok na lewo - szło w miarę dobrze. Jeszcze przynajmniej dwa razy tyle musimy rowu oczyścić, by droga się osuszyła.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:16, 19 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Tak wyglądał sprzęt po tej robocie, a śmieci w krzakach znalazłam. Swojego zdjęcia nie mam, ale błotne kąpiele ponoć zdrowe.


Potem nie miałam już energii, więc zrobiłam kanciki, tzn. przycięłam trawę szpadlem i wyplewiłam wrastające chwasty w rabacie naprzeciw tarasu. Zdjęcia nie ma, bo bateria w telefonie padła.
U Ani Małej Mi zachwycałam się rdestem, a sama w tym roku nabyłam taki Golden Arrow, nawet ładna kępka się z niego już zrobiła.



Z tegorocznych zakupów podoba mi się ta hortensja i jestem zachwycona gaurą. Oby tylko przetrwała zimę. Nawet jeśli nie, to wiosną na pewno kupię, jak zobaczę w którejś szkółce. Moje zdjęcia nie oddają jej uroku.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
greg66 20:20, 19 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Gosiu dzięki za zaproszenie ale.. troche daleko
rozplenice potrzebują dużo podlewania.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies