Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

MalgosiaW 20:29, 01 gru 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Te widoki mają klimat Takie pamiętam z dzieciństwa + oczywiście pola uprawne. Łąki kwiatowe tu pasują pa
anabuko1 22:04, 08 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23477
Gosialuk napisał(a)
Trochę kolorku - hortensja bukietowa



Tojeść orszelinowa przebarwia się na rudo.



Widoki ogólne. Wszystko strasznie zarośnięte i chyba tak zostanie już do wiosny. Choć na pierwszym zdjęciu jeszcze tak bardzo jesieni nie widać.



Na koniec pochwalę się jeszcze, że skrzynka z prądem już jest.


Fajne te jesienne widoczki.Szkoda,że za nami.
A teraz na zimowe czekamy ?
Szybko nam ten sezon uciekł
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
marba 14:01, 15 gru 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Gosiu, fajnie, że macie już prąd na działce. Teraz łatwiej będzie na niej pracować i przyjemniej odpoczywać.
Pozdrawiam przedświąteczne.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Gosialuk 13:27, 25 gru 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Aniu, Basiu aż wstyd odpowiadać po tak długim czasie.
Dla mnie sezon się zakończył w tym roku zbyt wcześnie, ale cieszę się i tak bo prace budowlane ruszyły z miejsca. Jeszcze mam pociągniętą wodę od studni, ale rozkopane było masakrycznie, akurat po moich kwiatkach. Nawet nie miałam szans ich gdzieś przekopać. Woda poszła wzdłuż ścieżki po prawej stronie.



Do końca jeszcze daleko, Panowie mają działać sami, a że teraz nic nie mogę i czasu nie mam wcale, więc będzie co ma być.
Pozdrawiam świątecznie wszystkich zaglądających i cierpliwie czekam na wiosnę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
greg66 12:28, 02 sty 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Gosiu samych radości w Nowym Roku, zdrówka i spokoju
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
hankaandrus_44 12:50, 02 sty 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Czekam na zdjęcia wiosennej łąki z budową w tle! Powodzenia na placu boju i szybkiej realizacji!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
sylwia_slomc... 13:58, 02 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Za to woda będzie, a roślinki potrafia z resztek korzonka odrosnąć więc nie martw się na zapas jakby co to podzielimy nasze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 22:28, 02 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Witam Gosiu

Odwzajemniam życzenia na ten rok, oby upłynął Tobie w zdrowiu i spokoju.

Co ja czytam o pracach budowlanych czy to mowa o budowie domu czy doprowadzeniu wody.
Woda to najważniejsza sprawa na działce. 2 lata suszy to konieczność. Nie wyobrażam sobie ogrodu bez własnej studni.

Gosiu powodzenia w tych inwestycjach jakie by nie były.
Bałagan uprzatniesz wiosną

Jeszcze zapomniałam ten zegar to końcówka dziewiętnastego wieku. Mój dziadek go kupił mojej babci w 5 rocznicę ślubu u zegarmistrza w Gliwicach (ja Ślazaczka). W latach 90 leżał na strychu w kacie pudło od kornika zgryzione. Ledwo przyniosłam do domu w worku. Włożyłam do cyngowej wanny z srodkuem na korniki i trzymałam przez godzinę. Następnego dnia do każdej dziurki strzykawka jeszcze ten środek wpuszczalam. Zostawiłam na 2 dni później szpachlowalam, szlifowanie papierem ściernym, bejca i pasta do drewna.
Wyszło dosyć dobrze. Werk i wahadło w dobrym stanie do dzisiaj.
Chodzi, ale nie non stop bo można oszaleć z tym biciem - dzwon Zygmunta.

Kiedyś zbierałam zegary miałam ich sporo, przeprowadzka do Wawy niektóre zostawiłam zabrałam ze sobą tylko 3 szt resztę zostawiłam siostrze. Syn też się upomniał o jednego więc tylko 2 szt mi zostały.
To już wszystko

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 00:11, 03 sty 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dziękuję wszystkim za życzenia.
W końcu mogłam na spokojnie pobuszować trochę po forum.
Gwoli wyjaśnienia na działce mam studnię, a na ten rok planujemy dokończyć inwestycję uzbrajając ją w wodę, prąd i kanalizację.
Wiem, że kolejność nie taka, ale to domek letniskowy i na początku zależało nam na dachu nad głową, a na wszystko i tak kasy nie było.
Trochę będzie zamieszania, ale przeżyjemy i co ważniejsze żyło się będzie wygodniej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Agania 08:29, 03 sty 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosialuk napisał(a)


Na koniec pochwalę się jeszcze, że skrzynka z prądem już jest.


Roboty postępują gratuluję
Taki widoczek rekompensuje wszystkie niedostatki i przeszkody w tworzeniu ogrodu Gosiu

Samo piękno...pozdrawiam noworocznie Gosiu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies