Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

anpi 10:54, 10 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
Gosiu macham noworocznie ,życząc zdrowia i samych sukcesów!
Ciemierniki przy ławeczce -super!Przylecę na spektakl kwitnienia
Drzewo porośnięte mchem -bajeczne!

Ja tylko ułożyłabym ciut inaczej kamienie w tej części gdzie są drobniejsze,tak bardziej na płasko,szczególnie w miejscu połączenia ,aby ta część z dużymi,łączyła się płynnie z tą z dużymi kamieniami.Bo teraz oddzielają je wizualnie te dwa kamyki ustawione pionowo.Ale może tylko ja to widzę
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 23:10, 10 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Gosialuk napisał(a)
A taką rabatkę popełniłam przy okazji przesadzania ciemierników. W lecie zawisła tam ławeczka i trzeba było trochę uatrakcyjnić otoczenie. Pasuje jeszcze pomiędzy wsadzić jakieś wiosenne cebulowe.



Tak wygląda za plecami. Liczę, że dzikie wino zarośnie w końcu całą kratę i powstanie tam cienisty zakątek.
To część starej drewnianej stodoły, ta poniżej parteru, po której zostały słupy fundamentowe i ta ściana.


Pozostaje dopracować skarpy w głębi i widoki przed ławeczką.




Ja pod murem posadziłabym cały pas hortensji bukietowych a przed nimi mpgą być i hosty i zimozielone np. U mnie mam choinę kanadyjską yedoloh. Półcień lubi też trawa eata aurea. Do tego zestawu pasują cebule.
Życzę Ci w nowym roku tego żeby ten zakątek wypiękniał
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
zawitka 08:55, 11 sty 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Ale fajne miejsce do obsadzenia.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gosialuk 12:17, 11 sty 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
anpi napisał(a)
Gosiu macham noworocznie ,życząc zdrowia i samych sukcesów!
Ciemierniki przy ławeczce -super!Przylecę na spektakl kwitnienia
Drzewo porośnięte mchem -bajeczne!

Ja tylko ułożyłabym ciut inaczej kamienie w tej części gdzie są drobniejsze,tak bardziej na płasko,szczególnie w miejscu połączenia ,aby ta część z dużymi,łączyła się płynnie z tą z dużymi kamieniami.Bo teraz oddzielają je wizualnie te dwa kamyki ustawione pionowo.Ale może tylko ja to widzę

Aniu jak to napisałaś, to i ja zobaczyłam. Następnym razem jak będę u mamy, to skoryguję.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 12:37, 11 sty 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Urszulla napisał(a)


Ja pod murem posadziłabym cały pas hortensji bukietowych a przed nimi mpgą być i hosty i zimozielone np. U mnie mam choinę kanadyjską yedoloh. Półcień lubi też trawa eata aurea. Do tego zestawu pasują cebule.
Życzę Ci w nowym roku tego żeby ten zakątek wypiękniał

Ula pod murem, to nie wiem czy coś sadzić, bo dzikie wino bardzo się rozrasta i ciągle trzeba przycinać. W lecie muru wcale nie widać. Teraz będę nowe pędy kierować na kratkę u góry, a resztę ciąć. Musi być tam miejsce na postawienie drabiny, bo to dość wysoko.
Na tej skarpie po prawej rośnie krzewuszka i forsycja, a przy samym słupie poprowadzona jest róża New Dawn. Przed różą jest jeszcze lilak, ale nie jakiś odmianowy. Myślałam, żeby od tej strony posadzić funkie, bo jest tam sporo cienia i mam jeszcze 3 sadzonki ciemierników trochę mniejszych niż te już przesadzone. Chciałam tam ułożyć niski murek, a dołem posadzić Ice Dance podobniej jak koło ławki.
Na razie wszystko małym kosztem, bo z własnych sadzonek.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 12:42, 11 sty 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
zawitka napisał(a)
Ale fajne miejsce do obsadzenia.

Zawitko, teraz tak. Problem jest jedynie taki, że bywam tam raz na miesiąc i nasadzenia muszą sobie same radzić. Mama co najwyżej skosi trawę. Funkie są dobre, bo mało chwastów się przebija. Z drugiej strony orzecha mam 3 duże egzemplarze do rozsadzenia w tym roku.
Jak będę u mamy to cyknę fotkę z ławeczki. Może coś doradzisz.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 09:45, 12 sty 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
podoba mi się
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Urszulla 16:11, 12 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Gosialuk napisał(a)

Ula pod murem, to nie wiem czy coś sadzić, bo dzikie wino bardzo się rozrasta i ciągle trzeba przycinać. W lecie muru wcale nie widać. Teraz będę nowe pędy kierować na kratkę u góry, a resztę ciąć. Musi być tam miejsce na postawienie drabiny, bo to dość wysoko.
Na tej skarpie po prawej rośnie krzewuszka i forsycja, a przy samym słupie poprowadzona jest róża New Dawn. Przed różą jest jeszcze lilak, ale nie jakiś odmianowy. Myślałam, żeby od tej strony posadzić funkie, bo jest tam sporo cienia i mam jeszcze 3 sadzonki ciemierników trochę mniejszych niż te już przesadzone. Chciałam tam ułożyć niski murek, a dołem posadzić Ice Dance podobniej jak koło ławki.
Na razie wszystko małym kosztem, bo z własnych sadzonek.


To fajnie że masz plan ja b6m jednak hortensje tam widzoała nawet w większej odległości od muru. Efekt przestrzenny będziectaki że hortensje będą miały tło. Za ławeczkami hortensje to sprawdzony patent ogrodowy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 16:31, 12 sty 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Ula zobaczymy co się jeszcze urodzi. Na razie mam plan patyczki hortensjowe z wiosennego cięcia ukorzeniać. U mnie wszystko powoli idzie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Agania 16:51, 12 sty 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosiu super to miejsce z pergolą i z huśtawką
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies