Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 19:50, 01 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dawno do siebie nie zaglądałam. Jakoś brak weny i czasu. Nic ciekawego się nie działo, pogoda byle jaka, szaro buro i w dodatku mokro.
Jak pojechaliśmy ostatnio, to nawet nie poszliśmy na spacer po okolicy. Czekam zatem na wiosnę.
Tylko nasz pies wyszedłszy na sikanie po południu wybrał się na jakieś panienki i wrócił dopiero następnego dnia przed południem. A ja co parę godzin obchodziłam domek szukając i wołając. Baliśmy się, że coś mu się stało, bo zaczyna odczuwać jakieś reumatoidalne sprawy, a wzrok i słuch też co raz gorsze.

Teraz 10 stopni na plusie i pada, więc o śniegu można zapomnieć. Zima chyba jeszcze do nas zawita, to wtedy pojedziemy na działkę.

Pozdrawiam wszystkich zaglądających i mam nadzieję, że z dłuższym dniem energia i zapał do działań ogrodowych wrócą.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 19:57, 01 sty 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Dziękuję za życzenia, widzę źe ostatnie fotki miałaś w sierpniu. A ja myślałam że tylko u mnie postój.
Na pewno następny sezon przyniesie Ci wiele satysfakcji z tego co do tej pory stworzyłaś i mnóstwo nowych pomysłów. Tego Ci życzę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Alija 19:59, 01 sty 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Pozdrawiam noworocznie, zdrówka dużo i sił do kolejnych ogrodowych realizacji w nowym sezonie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
greg66 09:32, 02 sty 2022


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Gosiu dużo radości i zdrowia w Nowym Roku
W ogrodzie ciągle coś dłubię ale czekam już na wiosenne zapachy.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Mala_Mi 14:13, 09 sty 2022


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gosiaczku, dzięki za życzonka u mnie Odwzajemniam.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gosialuk 20:27, 25 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Urszulla napisał(a)
Dziękuję za życzenia, widzę źe ostatnie fotki miałaś w sierpniu. A ja myślałam że tylko u mnie postój.
Na pewno następny sezon przyniesie Ci wiele satysfakcji z tego co do tej pory stworzyłaś i mnóstwo nowych pomysłów. Tego Ci życzę

Ula pracy dużo, a jak byliśmy na działce to pogoda ten tego... A w dodatku niewykoszone, zarośnięte i gdzie się nie obrócisz to coś straszy. I jakoś nie miałam weny na pisanie, choć zaglądałam do ulubionych.
Ostatnio za każdym razem mokro i pluskająco pod nogami - nawet zdjęć zimowych nie mam.

Alija napisał(a)
Pozdrawiam noworocznie, zdrówka dużo i sił do kolejnych ogrodowych realizacji w nowym sezonie.

Dziękuję za życzenia, oby było wszystko w jednym czasie: siły, chęci i pogoda.

greg66 napisał(a)
Gosiu dużo radości i zdrowia w Nowym Roku
W ogrodzie ciągle coś dłubię ale czekam już na wiosenne zapachy.

Dzięki Grzegorz. Też czekam na wiosnę. Dla zapachu mam hiacynta w doniczce. Na działkę pojadę jak pogoda się poprawi, a teraz przymusowa izolacja. Na szczęście przechodzę jak lekkie przeziębienie, które minęło po dwóch dniach.

Mala_Mi napisał(a)
Gosiaczku, dzięki za życzonka u mnie Odwzajemniam.

Aniu a wiesz, że myślałam o Tobie ostatnio, niestety uziemiona teraz jestem.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:36, 25 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
A poza tym to jako prezent poświąteczny zamówiłam sobie książkę Planting the Oudolf Gardens Rory Dusoir i tłumaczę sobie po kawałeczku. Fajne zajęcie na długie wieczory. W książce jest dużo zdjęć do tekstu i opis oddaje ducha projektów Oudolfa. Właśnie takiej lektury szukałam.

Poniżej fragment przekładu.
Strona 112
Punkt zwrotny

Nasadzenia "rowowe" wokół krawędzi ogrodu coraz częściej stają się samodzielne wraz z postępem lata. Rudbeckie, zawilce, astry, persicaria i sanguisorba przepychają się ze sobą, gdy osiągają pełny wzrost i rozkwit, pozostając zdecydowanie zielonymi i kolorowymi, z kilkoma małymi wyjątkami. Pajęczy, przypominający welon kwiatostan Aruncus 'Horatio' zmienił kolor na blady biszkoptowy, a jego piękno wciąż nie jest przyćmione. Deschampsia cespitosa 'Goldtau' stała się już brązowa i sucha, w przeciwieństwie do wciąż rosnącego wzrostu innych traw, takich jak Panicum, Molinia i Spodiopogon. Z drugiej strony "sucha" łąka Sporobolus weszła w bogatą fazę starzenia się - sam Sporobolus heterolepis znajduje się w nasionach, a płatki Echinacea pallida spadły, pozostawiając szyszki stwardniałe i czarne. Wśród sporobolusa w tym okresie kwitnienie Asclepias incarnata dobiega końca, a przy dobrym wyczuciu czasu możesz być świadkiem dramatycznego momentu, kiedy świeżo otwarte nasiona ujawniają jedwabisty owoc przed lotem. Na tym obszarze tylko dwie rośliny, Aster tataricus i trawa Imperata cylindrica, nadal pozostają świeże.


Wracam do lektury.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Anda 20:50, 25 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Ach pięknie, widzę to

Świetna lektura na zimowe wieczory.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 22:32, 25 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Gosia jaki cudny prezent
A hiacynta w doniczce na poprawę nastroju też sobie kupiłam
Trzymam kciuki za powrót do zdrowia i uważajcie na siebie bo mimo łagodnych objawów mnie siły opuściły.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 13:12, 26 sty 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
rzeczywiście piękny opis
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies