Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 22:14, 24 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Teraz czas floksów. Ja je lubię za to że wcześnie ruszają wiosną i pięknie pachną. Ładnie wyglądają jak są w grupie i tworzą wyraźną plamę koloru.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:38, 24 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ten jest ciekawy Green Lion. Próbowałam go rozmnożyć, ale się nie udało na razie.



Za to tojad z pozyskanej w tamtym roku siewki urósł dorodny.



Fajnie rozrasta się też sadziec pomarszczony białokwitnący, w przeciwieństwie do Chocolade, który rośnie ale bardzo powoli. Może miejsce mu nie pasuje.

Róże Lemon Rokoko wystrzeliły takimi długimi pędami na drugie kwitnienie. Czy one tak mają?



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:47, 24 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Zestaw jeżówkowo-marchwiowo-werbenowy dalej ładny. A minął już prawie miesiąc od ostatnich zdjęć. Obfotografowałam ze wszystkich stron. Powinnam w innych miejscach też takie połączenie zrobić, ale kiedy? U mnie szykowanie miejsca trwa i trwa. Dołączyły rudbekie samosiejki.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:02, 24 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Na łące kolorowo, z przewagą żółtego.



Na tym zdjęciu w lewym dolnym rogu niekoszony fragment, w którym miały kwitnąć krwawnice. Widać, że trawa tam taka pokładająca się jest. A mi szkoda tych krwawnic i nie koszę. W przyszłym roku spróbuję wcześnie tam wykosić.



Trawa nie koszona od początku lipca. Albo upały, albo nas nie było.



Wrotycz utworzył już całkiem sporą kępę.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:36, 24 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254

Kolejne zdjęcia już nie chcą się wgrać, więc tyle na dziś.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:46, 24 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
anabuko1 napisał(a)
Ładna, ładna ta pysznogłowka biała
Oj tak zachwyciłam się tymi rdestani u Joli. I to bardzo. A ty jak je chwalisz to już całkiem ok. Tylko ostatnio nie mam czasu na poszukanie w necie.I przejrzenie oferty.
I jak myślisz lepiej je teraz jeszcze kupić ? Czy na wiosnę ?

Aniu myślę, że na wiosnę. One mają takie łamliwe pędy i w transporcie mogą się zniszczyć, albo je przytną przed wysyłką. A tak to dobrze się rozrastają i w miarę szybko tworzą sporą kępkę.
Ja tu miałam dwa lata temu tylko 3 sadzonki Fat Domino. Na wiosnę ukopałam parę sadzonek i przeniosłam w inne miejsce. Niestety nie zachwyca, bo sarny go bardzo polubiły.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 01:32, 25 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Sarny się rozsmakowały w Twoim ogrodzie, nie dziwie się im bo ja też, łąka urocza, a zestaw marchwiowo, jezówkowo, werbenowy świetny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 09:35, 25 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Gosialuk napisał(a)
Zestaw jeżówkowo-marchwiowo-werbenowy dalej ładny. A minął już prawie miesiąc od ostatnich zdjęć. Obfotografowałam ze wszystkich stron. Powinnam w innych miejscach też takie połączenie zrobić, ale kiedy? U mnie szykowanie miejsca trwa i trwa. Dołączyły rudbekie samosiejki.



Pięknie wygląda ten zestaw , naprawdę mi się podoba ❤️

U mnie lemon rokoko tez mają teraz takie długie i grube pędy. Także pewnie „tak mają”
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 09:40, 25 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11523
Zestaw jeżówkowo-marchwiowo-werbenowy równie cudny jak floksy
Bardzo kolorowe masz sierpniowe widoki.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agania 09:47, 25 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękna ta skarpa Łąkowa
Tojad majestatyczny od razu się wyróżnia jegomość,
moje okazy jeszcze nie kwitną.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies