Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gruszka_na_w... 23:15, 29 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Cudowne są te bylinowe łany. Niesamowity widok.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Bee 08:15, 30 sie 2022


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Przepiękny ten zestaw jeżówkowo-marchwiowo-werbenowy. Pasuje bardzo do łąki i krajobrazu. Brawo.
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Agania 08:25, 30 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Napracowałaś się z tą łąką, ale warto było, możesz spokojnie konkurować z Sylwią
Obydwie łąki są piękne i ich właścicielki również
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 11:05, 30 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Agania napisał(a)
Napracowałaś się z tą łąką, ale warto było, możesz spokojnie konkurować z Sylwią
Obydwie łąki są piękne i ich właścicielki również

Agatka wierz mi Gosi łąka ładniejsza już ma plamami rośliny ja ciągle dążę do obrazu jaki mam w duszy, ale to jeszcze nie to
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 21:16, 30 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Mgduska napisał(a)


Ładnie i trafnie powiedziane. A efekty są piękne, a nawet zjawiskowe

Jak natura pomoże, to nawet mi się podoba.
Ja często ulegam pokusie zakupów, a potem wciskam, gdzie jest jeszcze jakiś skrawek wolnej ziemi. Często więc rośliny u mnie rosną w przypadkowym miejscu. Ale jak jest ich więcej, to się robi taki misz-masz, że to nawet bardzo nie przeszkadza.

antracyt napisał(a)
Ja się szykuję na zakupy sadzonek korzeniowych właśnie. Zimą będę robić rekonesans po sklepach internetowych

To życzę owocnych łowów. Ja zamówiłam kamasje różne rodzaje i piwonię Ewelinę, bo mi się bardzo w Wojsławicach spodobała.
Agatorek napisał(a)


U mnie na tych grubych i długich pędach nie ma póki co pączków i raczej się nie zanosi na nie. Nie wiadomo po co wyrosły

Edit: dziś przyjrzałam się z bliska tym batom i jednak mają pączki na końcach ;;

Jeszcze trochę czasu mają, aby nas ucieszyć kwiatami. U mnie też na jednym tylko były pąki. Teraz jak pojadę, to może i drugi mnie mile zaskoczy.
Magara napisał(a)
Gosia, chyba Borowa Ciotka (lub jakaś inna Twoja lokalna) nad Tobą czuwa
Nie mogę się nadziwić, że zwierzęta leśne nasadzeń Twoich nie konsumują - chyba siedzą zapatrzone i podziwiają piękno

Magara konsumują, konsumują. Ale i dla mnie kwiatków zostaje, a że nie wszystkie, to trudno. Liczę, że je w końcu przechytrzę i w tylu miejscach będą rosły ich przysmaki, że do wszystkich nie dotrą. Planuję jednak ogrodzić borówkę amerykańską, bo szkoda jak krzewy niszczą.
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Cudowne są te bylinowe łany. Niesamowity widok.

Cieszę się Haniu, że ci się u mnie podoba. Mi u Ciebie też, ale zwykle się nie odzywam podczytując mądrości z twojego wątku.
Bee napisał(a)
Przepiękny ten zestaw jeżówkowo-marchwiowo-werbenowy. Pasuje bardzo do łąki i krajobrazu. Brawo.

Ty idziesz tym samym torem, tylko warunki glebowe i klimatyczne masz z przeciwnego bieguna. Za pochwały dziękuję.
Agania napisał(a)
Napracowałaś się z tą łąką, ale warto było, możesz spokojnie konkurować z Sylwią
Obydwie łąki są piękne i ich właścicielki również

Aganiu nie przeczę, że sporo pracy włożyłam, a jeszcze więcej pewnie włożę. Z Sylwią nie konkuruję, bo każda z nas ma trochę inny swój styl. I to jest piękne, bo nasze ogrody są różnorodne i niepowtarzalne. Obie mamy w głowach obraz łąki, do którego uparcie dążymy.
W końcu będę miała trochę czasu we wrześniu na więcej prac ogrodowych, bo niektóre przesadzanki czekają już trzy lata. Mam nadzieję, że pogoda dopisze.
sylwia_slomczewska napisał(a)

Agatka wierz mi Gosi łąka ładniejsza już ma plamami rośliny ja ciągle dążę do obrazu jaki mam w duszy, ale to jeszcze nie to

Sylwia tego bym nie powiedziała. Wydaje mi się, że u Ciebie łąka jest najpiękniejsza wiosną, jak jest więcej wilgoci w glebie. U mnie się robi kwieciście jak rozkwitną rudbekie, jeżówki i inne rośliny późnego lata. Obie realizujemy swoje marzenia.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Nowa12 23:14, 30 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gosialuk napisał(a)


Sporobolus. Mikro sadzonki z tego roku. W dodatku bodziszek obok tak się rozrasta, że mi je zaczął zagłuszać.





Znalazłam Twoje sadzonki .
Jak urośnie będziesz zadowolona. Zrobi się gęstą kulką a ja go najbardziej lubię za cienkie, delikatne, przewieszające się źdźbła bo nie ma za dużo takich trawek przez co jest lekki w odbiorze. Wolę np.od seslerii, która jest sztywna i taka trochę jakby "drewniana" .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
April 08:21, 31 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Dołączam do chóru piejącego w zachwycie nad twoją łączką
Fantastyczną kompozycję stworzyłaś przy pomocy matki natury i saren
Floksa Green Lion też sobie w tym roku zakupiłam. Wcześniej miałam Blind Lion, takiego ceglasto bordowego. Bardzo fajnie rośnie. Ciekawe czy Green też się wykaże.
Szkoda że sarny wpierniczyły ci rdesta Fat Domino. U mnie to bardzo efektowna roślinka się zrobiła. Jeden z wyższych i bardziej rzucających się w oczy rdestów.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 10:54, 31 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Gosiu mnie już moja łąka cieszy wiosną i jesienią jak miscanty dają czadu i astry, właśnie zaczyna się ten czas. Coś nie mam ręki do lata, tak w łące jak i na rabatach, trudno widać nie można mieć wszystkiego, ale w wysiłkach nie ustaję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 23:01, 31 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Nowa12 napisał(a)


Znalazłam Twoje sadzonki .
Jak urośnie będziesz zadowolona. Zrobi się gęstą kulką a ja go najbardziej lubię za cienkie, delikatne, przewieszające się źdźbła bo nie ma za dużo takich trawek przez co jest lekki w odbiorze. Wolę np.od seslerii, która jest sztywna i taka trochę jakby "drewniana" .

Aga byłam, dziękuję za fotki. Trzeba tym moim mikruskom dać trochę miejsca i czasu.

April napisał(a)
Dołączam do chóru piejącego w zachwycie nad twoją łączką
Fantastyczną kompozycję stworzyłaś przy pomocy matki natury i saren
Floksa Green Lion też sobie w tym roku zakupiłam. Wcześniej miałam Blind Lion, takiego ceglasto bordowego. Bardzo fajnie rośnie. Ciekawe czy Green też się wykaże.
Szkoda że sarny wpierniczyły ci rdesta Fat Domino. U mnie to bardzo efektowna roślinka się zrobiła. Jeden z wyższych i bardziej rzucających się w oczy rdestów.

Miło mi, że się podoba.
Rdesta jeszcze teraz we wrześniu porozsadzam. Jak nie kwitnie, to nie będzie mi go szkoda ruszać. Może w przyszłym sezonie go nie zauważą albo posmakuje im coś innego. A bardzo lubię te rdesty. Mam jeszcze Golden Arrow - ten kwitnie.
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosiu mnie już moja łąka cieszy wiosną i jesienią jak miscanty dają czadu i astry, właśnie zaczyna się ten czas. Coś nie mam ręki do lata, tak w łące jak i na rabatach, trudno widać nie można mieć wszystkiego, ale w wysiłkach nie ustaję

Wiem Sylwia. Ostatnie lata były u Was trudne, albo sucho albo odmulanie po powodzi. I tak dużo zrobiłaś.
Jak warunki nie sprzyjają jest dużo ciężej. W zeszłym roku pod blokiem dosadzałam bodziszka jako ciąg dalszy rabaty bodziszkowej. Sadziłam w listopadzie, więc dość późno, ale przetrwał zimę, nawet na wiosnę zaczął ciut liście wypuszczać, podosadzałam jeszcze w wolne miejsca, ale sucho się zrobiło i mimo podlewania od czasu do czasu marnie ten kawałek wygląda. Teraz czekam na deszcz, żeby znowu dosadzić w brakujące miejsca, a sadzonki już parę miesięcy rosną w doniczkach na balkonie. A ta pierwsza część wypaliła od razu. Wiosna rok temu była wilgotna i bez moich zabiegów zarósł szczelnie przeznaczony dla niego teren.

Myślę o tym, żeby pod blokiem wymienić jeżówki na miskanty. Jak u ciebie w łące bez podlewania dają radę, to i tu powinny. Na jeżówki w tym roku aż żal patrzeć. Ciągle liście oklapnięte.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Monia81 16:45, 01 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8002
No to się ujawniam ostatnich parę wieczorów i ostatnio dni( niestety mam przymusowe leżanko) spędziłam na prześledzeniu wątku, a że temat łąki na czasie więc z wielką chęcią u Ciebie sobie posiedziałam Gosiu masz piękny dziki, spokojny i sielski krajobraz cudnie urokliwy kawał przepięknej działki, bardzo mi się podoba to Twoje dosadzanie, te wysepki bylinowe w łące wyglądają super, duże ilości tych samych bylinek dają efekt łał piękne zestawienie marchewkowo jeżówkowo werbenowe i nie tylko te, margaretki no cudo, już sobie dopisałam do listy roślinek na łąkę pozdrawiam i wątek zaznaczam bo będę do Ciebie chętnie zaglądać
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies