Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

anabuko1 10:55, 09 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
Gosialuk napisał(a)


Taką mam białą. I nie jest tak ładna jak różowe.


Bardzo ładna i biała pysznogłówka.Mi się podoba
Słoneczniczek szorstki Burning Hearts też łądniutki. Taki inny
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
April 11:28, 09 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Gosialuk napisał(a)
Troszkę spamu jeżówkowo-marchwiowego.



Ciekawe połączenie I jeszcze ta werbena w tle. Bardzo malowniczo
____________________
April April podbija las Mazowsze
ElzbietaFranka 22:58, 09 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Gosiu na czasie "Kacze dzioby" te kwieciste ładniejsze.
Masz bardzo duży zbiór roślin. Jak ty się w tym wszystkim polapiesz. Jak widzę ta twoja ziemia to urodzajna i dlatego tak wszystko rośnie co z tego że glina, ale urodzajna.
Tak sobie myślę może i ja zrobię między drzewami takue bylinowo.
Też mam taką monarde bordowa świetnie rośnie mączniak się jej nie czepia.

Bodziszek Rosanne 3 szt u mnie pierwszy rok jesienią kupiłam jestem bardzo zadowolona. Rozrasta się i kwitnie non stop. Wykopuje rośliny obok niego bo za blisko posadziłam nie przypuszczałam, że on taki chętny do panoszenia się.

Pozdrawiam Gosiu
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 10:56, 15 sie 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Jeśli chodzi o hortensje to Vanilka potrafi być ogromną po latach. Ale można też ciąć zawsze nisko. Mogłabyś jednà sztukę prowadzić jako drzewko przez wysokie cięcie, na przykład gdzieś koło tarasu. Wrzucę u siebie jaki, moja kilkuletnia, ma pień. W zeszłym roku musiałam znaleźć dla niej przestronniejsze stanowisko na wyższą formę, więc się odradza. Miłego odpoczynku.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 15:13, 16 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dzięki dziewczyny za wpisy. Poodpowiadam w weekend dopiero, bo teraz nie wyrabiam na zakrętach.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Agatorek 18:47, 16 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Gosialuk napisał(a)
Słoneczniczek jeszcze ładniejszy.



Bardzo ładny jest, już wcześniej wpadł mi w oko

Ależ Ty masz buszzzzz ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gosialuk 23:34, 23 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale fajna seria fotek Super się rośliny rozrastają Krwawnice u mnie też nie kwitną, za suchy rok dla nich był chyba...

Sylwia u mnie to nie susza. Po prostu akurat tam rosną takie trawy, które nie mają sztywnych kłosów, tylko takie wiotkie, leżące. I to one chyba przygłuszyły krwawnice. Może przyszły rok będzie łaskawszy. Postaram się skosić tam na wiosnę - może wtedy dadzą radę.

Urszulla napisał(a)


To pierwsze zdjęcie natchnęło mnie żeby dzielić jeżówki


Ula ty ciągle coś rozmnażasz. Zresztą ja też.
Też muszę te jeżówki podzielić, bo to są jedyne białe jakie mam. Specjalnie posadziłam osobno, żeby siewki sobie poprzesadzać w nadziei, że też będą białe. Niestety coś słabo się sieją.

Agania napisał(a)

Łąka bylinowa cudowna, jeżówki, marchewka krwiściągi nic tylko spacerować Gosiu u Ciebie
W przyszłym roku z hortensjami będzie ekslusive
Mam jednego Phantoma

Agatko teraz rabata hortensjowa ma u mnie pierwszeństwo, bo krzaczki już całkiem spore i trzeba im stałą miejscówkę przyszykować. Miejsca do spacerów nie brakuje, choć nie wszędzie jest tak ładnie jak bym chciała.

anabuko1 napisał(a)

Bardzo ładna i biała pysznogłówka.Mi się podoba
Słoneczniczek szorstki Burning Hearts też łądniutki. Taki inny

Ta pysznogłówka mojej mamie też się podoba, a ja zdecydowanie wolę inne. Czytałam, że zachwyciłaś się rdestami - bardzo słusznie. Ja też te rdesty himalajsie z całego serca polecam. Pięknie się łączą z innymi roślinami i długo kwitną. Nestety zdjęć nie wstawię na dowód, bo u mnie stały się jednym z sarnich pzysmaków.

April napisał(a)


Ciekawe połączenie I jeszcze ta werbena w tle. Bardzo malowniczo

Wiadomo, że natura jest najlepszą malarką. A tak na serio, to za jezówkami są posadzone wiążówki Venusta, które miały za nimi wystawać. Niestety wiązówki nie dość, że przesadzone i rozsadzone w zeszłym roku, to jeszcze sarny je ładnie skróciły. Natura nie lubi próżni i wykiełkowała tam werbena i dzika marchew. Ot i cała tajemnica kompozycji.

ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu na czasie "Kacze dzioby" te kwieciste ładniejsze.
Masz bardzo duży zbiór roślin. Jak ty się w tym wszystkim polapiesz. Jak widzę ta twoja ziemia to urodzajna i dlatego tak wszystko rośnie co z tego że glina, ale urodzajna.
Tak sobie myślę może i ja zrobię między drzewami takue bylinowo.
Też mam taką monarde bordowa świetnie rośnie mączniak się jej nie czepia.

Bodziszek Rosanne 3 szt u mnie pierwszy rok jesienią kupiłam jestem bardzo zadowolona. Rozrasta się i kwitnie non stop. Wykopuje rośliny obok niego bo za blisko posadziłam nie przypuszczałam, że on taki chętny do panoszenia się.

Pozdrawiam Gosiu

Elu moja glina nie jest taka bardzo urodzajna, to Ps IV klasy, tam gdzie rośnie tojeść orszelinowa gleba była wzbogacona własnym kompostem. Roślin już sporo się uzbierało i mogę powiedzieć, że został zaspokojony "pierwszy głód", bo wcześniej to z żadnej szkółki wyjść nie mogłam.
Bodziszek Rozanne i u mnie się panoszy.

Urszulla napisał(a)
Jeśli chodzi o hortensje to Vanilka potrafi być ogromną po latach. Ale można też ciąć zawsze nisko. Mogłabyś jednà sztukę prowadzić jako drzewko przez wysokie cięcie, na przykład gdzieś koło tarasu. Wrzucę u siebie jaki, moja kilkuletnia, ma pień. W zeszłym roku musiałam znaleźć dla niej przestronniejsze stanowisko na wyższą formę, więc się odradza. Miłego odpoczynku.

Ula widziałam twoją hortensję. Mi te na pniu się tak nie podobają jak krzaczaste. Widziałam parę starszych krzaczastych egzemplarzy i cudne są.

Agatorek napisał(a)


Bardzo ładny jest, już wcześniej wpadł mi w oko

Ależ Ty masz buszzzzz ❤️

Aga dobrze powiedziane. Busz u mnie trochę bez ładu i składu, ale kolorowy i kwitnący, a o to mi chodziło. Słoneczniczka polecam. Ja bardzo lubię takie zestawienia kolorystyczne.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
anabuko1 21:24, 24 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
Gosialuk napisał(a)
Ta pysznogłówka mojej mamie też się podoba, a ja zdecydowanie wolę inne. Czytałam, że zachwyciłaś się rdestami - bardzo słusznie. Ja też te rdesty himalajsie z całego serca polecam. Pięknie się łączą z innymi roślinami i długo kwitną. Nestety zdjęć nie wstawię na dowód, bo u mnie stały się jednym z sarnich pzysmaków.
Ładna, ładna ta pysznogłowka biała
Oj tak zachwyciłam się tymi rdestani u Joli. I to bardzo. A ty jak je chwalisz to już całkiem ok. Tylko ostatnio nie mam czasu na poszukanie w necie.I przejrzenie oferty.
I jak myślisz lepiej je teraz jeszcze kupić ? Czy na wiosnę ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 21:52, 24 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dzielżany z marketu czerwony, pomarańczowy i żółty. A ta wysoka trawa to molinia, tylko niestety nie znam odmiany, bo kupowana była kwitnąca od pana na ryneczku. To już sadzonka z tej pierwszej sadzonki.



A to mamusia.



A tak wyglądają kłosy molinii Black Arrow. Ale słabiej się rozrasta ta odmiana i ciężko jej zrobić zdjęcie.



A tu mam jeszcze inną o bardziej fontannowym pokroju.
W tym roku dokupiłam sobie jeszcze dwie, tym razem niziutkie - ok 60, 70 cm. Na razie mikruski i nie było czego focić.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:09, 24 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Aby dokończyć przegląd trawek, to pokażę jeszcze szarobródek syberyjski. Tam są dwie sadzonki i jedną koniecznie muszę przesadzić.



Obiedka szerokolistna. Nawet mi się podoba.



Sporobolus. Mikro sadzonki z tego roku. W dodatku bodziszek obok tak się rozrasta, że mi je zaczął zagłuszać.



I jeszcze seslerie jesienne oraz sesleria greenlee. Ta sesleria greenlee, na zdjęciu pierwsza z lewej, rośnie nawet lepiej od jesiennej i faktycznie jest zieloniutka. Ciekawa jestem czy jak je przesadzę na miejsce stałe, to na wiosnę nie wyplewię razem z innymi trawami. Raz o mało tak molinii do szczętu nie usunęłam.



A przy sesleriach wyrosła mi taka trawka. Nie wiem co to i na razie pozwalam rosnąć.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies