Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

ewsyg 12:28, 19 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Małgosiu w kwestii róż polecam filmiki na YT Pani ze szkółki Rozaria. U mnie jest link
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Gosialuk 22:21, 20 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElzbietaFranka napisał(a)



U mnie ta hortensja rośnie przy dwóch sosnach też różnie bardzo dobrze. Co roku zabieram się aby ją przyciąć więc w tym roku przytnę aby się zagęściła.
Pień sosny to idealny pień dla pnączy.

Dwie mam przy altance, ale nędze mus przesadzic

No właśnie Elu. Wszędzie widuję wypasione te hortensje, pora żeby i moje się zebrały w końcu. Sosny nie mam, ale mogę jeszcze gdzieś posadzić, bo pędów leżących na ziemi ukorzeniło się sporo.

Alija napisał(a)
Bardzo ładna roślinka ten żywiec, nie przypominam sobie żebym ją gdzieś spotkała.
Moja hortensja pnąca rośnie sobie na pniu olchy, osiągnęła już jakieś 5-6 metrów, kwitnie co roku. Twoja, jak się dobrze ukorzeni to pójdzie w górę, no chyba, że będziesz ją ciąć.

Będę ciąć jak wejdzie na taras.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
April 07:53, 21 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
Hani hortensja świetnie prowadzona. Jak widać można ją fajnie utrzymać w ryzach i skarlać.
____________________
April April podbija las Mazowsze
ElzbietaFranka 12:49, 22 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Gosiu przytnij te hortensje w ziemi ukorzenione. Zwiąż i posadz w półcieniu. Gdzieś blisko jakiegoś pnia aby miała się po czymś piąć.

Irenka też ma ładną taka hortensje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:50, 22 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
April napisał(a)
Hani hortensja świetnie prowadzona. Jak widać można ją fajnie utrzymać w ryzach i skarlać.



Która Hania chętnie bym popatrzyła
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 23:45, 22 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
April napisał(a)
Hani hortensja świetnie prowadzona. Jak widać można ją fajnie utrzymać w ryzach i skarlać.

Wygląda na to, że to bardzo uniwersalna roślina.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:48, 22 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElzbietaFranka napisał(a)



Która Hania chętnie bym popatrzyła

Hania Gruszka. U mnie jest jej hortensja zacytowana.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ewsyg 20:09, 23 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Podoba mi się hortensja pnąca, ale chyba nie mam dla niej miejsca.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Gosialuk 17:39, 24 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ewo, z tym, że nie wszystko upchamy w ogrodzie, to się niestety musimy pogodzić. Choć czasem przykro.
Melduję, że w czwartek było w naszym rejonie okienko pogodowe, więc wybrałam zaległy urlop i pojechałam działać.
Dokończyłam grabienie liści i przycięłam wszystkie róże. Rabatowe tak z 5 cm od ziemi, do zielonego. Było już widać pąki nowych pędów, więc dobrze się cięło, tzn. bez strachu. Okrywowe lepiej zniosły zimę, widać było że górą idą nowe liście, środek był tak na wpół poczerniały i dół zielony. Przycięłam też do zielonego. Pnąca Sweet Laguna miała tylko kilka przemarzniętych gałązek. Posadzenie jej przy wschodniej stronie domku zdało egzamin, bo jest osłonięta od mroźnych zachodnich wiatrów.
Najbardziej się namęczyłam z wielkim krzaczorem dzikiej róży, która tak się już rozkładała na boki, że nie dawało się kosić przy niej.
Popaliłam też wszystkie ścinki różane, z tego i tamtego roku, z czego bardzo się cieszę, bo nie lubię jak mi tak zalegają. Przerastają trawskiem i potem znowu trzeba się namęczyć, żeby je ruszyć.
Zdjęć niestety nie ma, bo pracowałam do zmroku.

A tak poza ogrodowo to w sobotę zwiedzaliśmy prywatną hutę szkła Sabina w Rymanowie Zdroju. Robią najróżniejsze rzeczy, ozdoby ogrodowe również. Można obejrzeć sporą galerię wyrobów i jak ktoś ma chęć, to zrobić zakupy. Polecam do obejrzenia, gdyby ktoś był w tamtych stronach.

Parę zdjęć wstawię w następnym poście.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 17:43, 24 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies