Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

anpi 19:39, 10 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8178
Co się namęczyłam, żeby założyć drugą końcówkę i nic. Dziś pojechałam do warsztatu po prośbie. I okazało się, że mimośrody trzeba obrócić, a tego w instrukcji nie było.

Czyli instrukcja zalecała obracanie raczej w czwartki i inne dni tygodnia!? ( taka głupawka mi się właczyła jak to przeczytałam...przypomniała mi się instrukcja gotowania budyniu w przeciągu 5 min - czyli przy otwartym oknie?)
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 19:48, 10 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8178
Gosiu, fajnie, że będziesz mogła zgrać wolne z pogodą. Ja ostatnio nie mogę tego zgrać. Mam tyle rzeczy zaplanowanych na wiosnę, a marzec zapowiada się do świąt zawalony pracą.

Takie samodzielnie wykonane robótki bardzo cieszą, ale jeżeli chodzi o drewniane konstrukcję, to ja cieszę się jednak bardziej jak to ktoś dla mnie wykona Dlatego podziwiam tych od piły i młotka! Z wkrętarką sobie radzę!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Gosialuk 19:53, 10 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
vita napisał(a)
Miałam dwudziestoletnią hortensję pnącą na bardzo solidnej pergoli, główny konar miał dwadzieścia centymetrów średnicy, rosła bardzo silnie, w efekcie pergolę zjadła. Niemal dosłownie.
Ale to piękne pnącze i warto ją mieć w ogrodzie. Masz wyjątkową miejscówkę na ogród, te widoczne na fotkach bajorka to sezonowe, czy stale jest w nich woda? Idealne miejsce dla kosaćców i innych lubiących bagienka roślin

Liczę, że w końcu ruszy w górę. Pewnie jak dorośnie do tarasu, to ją zacznę przycinać, żeby na dach nie weszła.
Bajorka są sezonowe. Wiosenne i jesienne. Na razie się aż tak nie rozpędzałam z sadzeniem tam, bo ta dolna łąka za nimi była koszona przez sąsiada traktorem z kosiarką. Dopiero w tamtym roku zaczęłam tam obsadzać. Irysy pseudocorus, syberyjskie, tojeść kropkowana i orszelinowa. W suchszej części kozłek, werbena hastata, patagońska, sadziec i margerytki.

anpi napisał(a)

Czyli instrukcja zalecała obracanie raczej w czwartki i inne dni tygodnia!? ( taka głupawka mi się właczyła jak to przeczytałam...przypomniała mi się instrukcja gotowania budyniu w przeciągu 5 min - czyli przy otwartym oknie?)

Aniu a jaka ja byłam zła, że taki sobie sprzęt kupiłam.
anpi napisał(a)
Gosiu, fajnie, że będziesz mogła zgrać wolne z pogodą. Ja ostatnio nie mogę tego zgrać. Mam tyle rzeczy zaplanowanych na wiosnę, a marzec zapowiada się do świąt zawalony pracą.

Takie samodzielnie wykonane robótki bardzo cieszą, ale jeżeli chodzi o drewniane konstrukcję, to ja cieszę się jednak bardziej jak to ktoś dla mnie wykona Dlatego podziwiam tych od piły i młotka! Z wkrętarką sobie radzę!

Ania twój mąż to zdolniacha, pewnie jakbym miała takie wsparcie techniczne też bym sama się za to nie brała.
A z pracą to wiesz jak jest. Raz tak a raz tak. Ja ostatnie 3 lata ciągle byłam ustawiona na pracę, bo terminy itd. Teraz w końcu mogę trochę odsapnąć.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:59, 10 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
W sobotę rano było u mnie -4. Zrobiło się biało. Szkód nie stwierdziłam. Już w piątek wieczorem trawa skrzypiała pod butami.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:01, 10 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:13, 10 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
W trakcie porządków.
Wycinanie jeszcze nie skończone, choć wszystkie trawy, byliny i część hortensji bukietowych poszły już pod nóż. Do wieczora zdążyłam jeszcze pograbić i z grubsza ze ścieżki zebrać i zawieźć do kompostownika.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:20, 10 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
A to już z dzisiejszego spaceru po lesie.



Znalazłam też oznaki wiosny.
Żywiec gruczołowaty. Całe polanki tak kwitły.



Miodunka



Podbiał



I mrówki też się już obudziły.



Prognozy zapowiadają deszczowy kolejny tydzień, więc tym bardziej się cieszę z pogody, która była i spaceru.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 20:35, 10 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
Gosia jaka jest szansa na nasionka tezo żywca gruczołkowatego? Bo na sadzonkę raczej nie skoro występuje tylko w jednym rejonie naszego kraju. Pewnie pod ochroną jest jakąś.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 10:31, 11 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Ciekawa roślina ten żywiec gruczołowaty.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
vita 18:12, 11 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
Gosialuk napisał(a)
Bajorka są sezonowe. Wiosenne i jesienne. Na razie się aż tak nie rozpędzałam z sadzeniem tam, bo ta dolna łąka za nimi była koszona przez sąsiada traktorem z kosiarką. Dopiero w tamtym roku zaczęłam tam obsadzać. Irysy pseudocorus, syberyjskie, tojeść kropkowana i orszelinowa. W suchszej części kozłek, werbena hastata, patagońska, sadziec i margerytki.


Ciekawy zestaw roślin, ach, szkoda, że nie mam bajorka. Może postawisz na syberyjskie w tych wilgotniejszych miejscach? Piszesz o kozłku lekarskim? Jeszcze sadźce, a jakie?

Piękne plenery u Ciebie, łatwo pomylić, czy ogród czy samo łono natury.
Żywca gruczołowatego mam od lat na pół cienistej rabacie, a podbiał uwielbiam jako symbol wiosny, ale do ogródka nie zapraszam
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies