Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 21:12, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
W sobotę kopałam też rów, bo trochę przepływ się mu zmienił i większość wody wpływała na bagienko, ale co gorsza przelewała się też dalej i mi rośliny zaczęły wymakać. Prowizoryczna tama. We wtorek wody w tej części już nie było.




I z tego miejsca widok na domek, za zasłoną z brzózek.



Idę do domku.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 21:25, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
I takie różne




Tu po lewej widać jak przycięłam olchę. Po niej wspina się powojnik montana i chciałam, żeby był bardziej widoczny, a jednocześnie odsłoniłam brzózkę.



Widok na okolicę. Teraz kwitnie dużo dzikich czereśni, gruszek i innych. Po prawej moje świdośliwy.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 21:37, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
W niedzielę poszliśmy na spacer, a właściwie na obiad do Błażowej - w sumie w obie strony, to było 10 km.
Po drodze kapliczka na Wilczaku - odtwarzana.



I łany kaczeńców, które ciągnęły się chyba przez 2 km doliną wzdłuż potoku.




I cieszynianka wiosenna?




Na koniec pochwalę się jeszcze, że poniedziałek i wtorek spędziłam pracowity urlop na działce, na zmianę plewiąc i kopiąc. I udało mi się skończyć drugą podporę pod hortensję.
Zdjęcie prześlę już z telefonu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 22:01, 11 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Gosiu piękna okolica.
Te łany kaczeńców chciałabym mieć obok mojej działki. Uwielbiam kaczeńce.
Kiedyś ich miałam więcej. Chyba do nich powrócę i trzeba zrobić zakup coś się nie sieja.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 22:33, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Ach te kaczeńcowe łany i jeśli to cieszynianka to też super. U mnie kaczeńce nad rowem cos jeszcze nie kwitły, muszę zajrzeć czy w ogóle wyszły z ziemi.... w podwórku już kwitnie.
Gosia piękną macie okolicę. Może sąsiedzi okażą się sympatyczni, a jak już będą dwa domki to i droga może będzie szybciej i lepsza... Piszcie do gminy żeby pod kamień geowłókninę dali. Sami na to nie wpadną, trzeba Im naświetlić problem z zasysaniem. Jest spora szansa, że biorąc pod uwagę to zasysanie i stałe odnawianie drogi i dosypywanie kamienia będą woleli na przyszłość zaoszczędzić i geowłókninę dadzą. Będziecie mieć dłużej kamień na drodze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 19:37, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Trudny masz ten teren, ale za to okolica wynagradza ciężką pracę.

Łany kaczeńców i cieszynianki zachwycają
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ewsyg 20:08, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Małgosiu, róże ładnie odbijają. Część moich też przemarzła do ziemi. Kolejny trudna wiosna dla róż. Działeczkę masz w bardzo malowniczej okolicy.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ElzbietaFranka 21:32, 12 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Gosiu hortensja pnąca to kwasolub. Do bananów daj jeszcze coś dla kwasolubow.

U mnie też róże marne jak na kwiecień. Widzę jakieś liście poskręcane. Już są mszyce. W niedzielę zrobię oprysk.

Małgosiu u mnie cebulę krokusów, tulipanów to ryzyk fizyk. Bażanty wydziobia. Dużo posadziłam krokusów i nie kwitły nie wiem jaka to przyczyna.
Za to zawilce pięknie kwitną i dosyć długo.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Joku 10:53, 13 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
W pięknym miejscu masz działkę. Takiej ilości cieszynianki zazdroszczę. Tylko raz widziałam na żywo w Ogrodzie botanicznym w Gołubiu. Raczej mikra kępka to była. Kaczeńce bardziej pospolite ale na Pomorzu takich łanów nie widziałam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Urszulla 15:16, 13 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Gosiu, ładne widoki pokazujesz natura

teraz cały czas pracowicie będzie. U nas kwitnie wszystko naraz, rośnie jak szalone, trudno nadążyć. Koszenie co tydzień. A ziemia jest jak skorupa z wierzchu, nic nie da się ruszyć. Czekam na deszcz i ciepło. W prognozach niestety ochłodzenie jakieś idzie.

Paproć ruszyła, ale ma jakiś żółty kolor, bo orzechy jeszcze nie przysłaniają słońca. Chyba to taki powód.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies