Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 17:48, 24 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
I kilka innych mniej ogrodowych.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 19:19, 24 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Świetne te żaby ze szkła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 21:25, 24 mar 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Fajne
Macham wieczorowo
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
vita 07:55, 29 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Szkoda, że fotek nie zdążyłaś zrobić. Nadzieja na kwiaty róż jest Współczuję cięcia dzikiej róży, cięcie róż to dla mnie horror, zawsze wychodzę dotkliwie podrapana, jeszcze zwykle zostają mi kolce w palcach. Ciekawa relacja z huty, lubię szklane wyroby.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
April 07:28, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
Super czacha i te czarne zwierzaki
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 20:45, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mnie zachwyciły lampy. Fajna wycieczka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margo2 22:56, 10 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 777
Mi tez lampy sie spodobały.
Kupiłaś coś?
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Gosialuk 20:14, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Świetne te żaby ze szkła

Magleska napisał(a)
Fajne
Macham wieczorowo

April napisał(a)
Super czacha i te czarne zwierzaki

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mnie zachwyciły lampy. Fajna wycieczka.

Margo2 napisał(a)
Mi tez lampy sie spodobały.
Kupiłaś coś?

Dziewczyny każdy znalazłby coś dla siebie.
Ja kupiłam sobie wisiorek. Ale zdjęcia nie mam.

vita napisał(a)
Szkoda, że fotek nie zdążyłaś zrobić. Nadzieja na kwiaty róż jest Współczuję cięcia dzikiej róży, cięcie róż to dla mnie horror, zawsze wychodzę dotkliwie podrapana, jeszcze zwykle zostają mi kolce w palcach. Ciekawa relacja z huty, lubię szklane wyroby.

Tak wygląda Hansted Rostock - zdjęcie z 29.03.2024 r.


Hansted Rostock - zdjęcie z 07.04.2024 r.


Rabatowa Fortuna - zdjęcie z 07.04.2024 r.



Bluhwunder 08 - zdjęcie z 07.04.2024 r.



Jestem dobrej myśli jeśli chodzi o kwiaty.
A z krzaczora dzikiej róży zostało tyle. Posłuchałam rady Agnieszki i ciełam pędy na małe kawałki. Faktycznie łatwiej było nimi manewrować i ładować na taczki. Nawet tak bardzo się nie pokłułam.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:44, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Z nowości, to będziemy mieli sąsiadów. Nie tak blisko, ale skończyła się nasza samotnia. Na razie ogrodzili działkę siatką leśną. Nie wiem czy będą na stałe, czy tylko tak jak my weekendowo.
Jeszcze się nie zapoznaliśmy. Ich działka jest tam, gdzie te zieloniutkie brzuski, prawie na środku fotki. Niestety przy okazji przewożenia słupów betonowych do tego ogrodzenia tak traktor zmasakrował drogę, że teraz nawet jak wyschnie to nie przejedziemy autem. Może gmina jeszcze coś zadziała w temacie, bo mieli sypać kamień, ale nie wiem teraz czy to coś da. Nasza glina wsysa prawie jak czarna dziura.



Zielone pcha się już na całego.
Pytałam April o siewki Brachytrycha - tak wygląda jedna z nich. Podobna do tatusia?



Idą paprocie.
Tu onoklea. Mam nadzieję, że ziarnopłon jej nie będzie przeszkodą.



A tu mi się kojarzy paprotnik kolczysty. Ale nie wiem czy to on, bo liści przez zimę nie było. Ale fajna duża paproć rośnie. A właściwie dwie.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:52, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Długosz się tak nie spieszy.



W dużej ilości mam taką trawę. Ładna zimozielona, stwierdziłam, że będzie z niej dobry zadarniacz. Po zimie wygląda lepiej niż ID.




Zabrałam mrówkom daszek z folii kubełkowej i stwierdziły, że bez tego im miejscówka nie pasuje. Ja się cieszę.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies