Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Toszka 07:18, 21 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Oj tam, oj tam Kochane...też stęskniłam się za wami
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mirkaka 07:55, 21 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9482
W Azaliach japońskich nie obrywa się przekwitniętych kwiatostanów, nie ma to wpływu na kwitnienie, co innego u wielkokwiatowych. Z moich obserwacji wynika że ma, poza tym lepiej się zagęszczają. Jak były małe to obrywałam u wszystkich . Teraz tylko u pontyjskiej nie obrywam, bo mi się po prostu nie chce U pozostałych zawsze obrywałam, choć zeszłego roku już nie miałam siły na to i część zostawiłam. I tak pięknie kwitną
Toszka pisze że tnie, ja tego nie robię, lubię ich naturalny pokrój, gałązki rozrastają się w poziomie tworzą piętra, dla mnie to ich urok
U siebie odpisałam co do szerokości rabat
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kokesz 08:05, 21 maj 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6683
Toszka napisał(a)
Swoje azalie wielkokwiatowe tnę tuż po kwitnieniu. Dzięki temu są "liściaste" i zwarte bez tych długich łysych badyli. I dzieki temu mają mocną, stabilną podstawę. Ważne by ciąć dość szybko po kwitnieniu - tydzień do dwóch tygodni. Dzięki temu nowe przyrosty w sierpniu zawiążą pąki na przyszły rok.


Jesteś

A rododendrony też tak można?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Toszka 08:12, 21 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mirko, gdybym miała duży ogród to pewnie bym nie cięła. A że mam wąski ogród to tnę i azalie i rodki, bo u mnie rozmiar (kompaktowy) ma znaczenie
Ja po prostu piszę tylko, że można ciąć niemal wszystko. W szkółkach też tną dla atrakcyjnego, zwartego, gęstego pokroju. Arcyważny jest tylko termin cięcia, tak by nie wyzbyć się przyszłorocznego kwitnienia

Kokesz, tak - rodki też tnę
Tydzień temu - dla przykładu - ścięłam czteroletniego malucha rodkowego wyhodowanego na piersi z białego bąbelka wynalezionego u Izy podczas ratowania jej rodków.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 09:18, 21 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Toszko jak świetnie że jesteś!!!! Tęskniłam no!!!!
____________________
Kasia - tu na razie jest...
sylwia_slomc... 10:36, 21 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81638
No objawiłaś SięPustawo było bez Cię.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
polinka 10:42, 21 maj 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
Toszka napisał(a)
Oj tam, oj tam Kochane...też stęskniłam się za wami


No nareszcie!!! Nawet nie wiesz jaką mi niespodziankę zrobiłaś
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Mariposa 20:34, 21 maj 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Toszko, mój ogród tęsknił za Tobą! Mam nadzieję, że teraz częściej będziesz do niego zaglądać!
Witaj, super, że wróciłaś
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:38, 21 maj 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Mirko, byłam u Ciebie, dziękuję, że zechciałaś przypomnieć sobie historię tej rabaty, będę analizować i zastanawiać się, czym na razie wypełnić moją, zanim azalie się nie rozrosną.

Trochę byłam nadgorliwa z tymi japońskimi, pewnie jeszcze wiele błędów zrobię, zanim nie nauczę się ogrodniczkowania
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:45, 21 maj 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Toszko, że w szkółkach tną azalie, zauważyłam po jednym z moich egzemplarzy. Ewidentnie był cięty. I wypuszcza młode pędy od dołu tego patyka.
3 z 4 zakupionych wielkokwiatowych są zgrabne, nic im nie będę robić, ale Christopher Wren kusi mnie tym badylkiem - spróbuję go chyba skrócić (jeszcze kwiatków nie stracił, więc nie za późno) - jeśli, tak jak Mirka pisze, będzie w kolejnych latach uparcie wybijał takie pędy, to je potem już zostawię w spokoju.
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies