Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Nowa12 11:56, 27 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
To miałaś faktycznie pecha z tą paczką. Na pocieszenie ja też zaliczyłam dostawę z roślinami w fatalnym stanie. Sprzedawca jedyne co proponuje to zwrot na mój koszt jak mi się rośliny nie podobają. Ich zdaniem wszystko jest ok.
Ja też żałuję, że nie możemy swobodnie podzielić się doświadczeniem na temat kiepskich szkołek bo potem wiele z nas zalicza takie wpadki.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mirkaka 16:03, 27 kwi 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9615
Myślę że drzewka dadzą radę, są jasne bo były bez światła. Zazielenią się jak tylko wystawisz na światło dzienne. Podlewaj, może nawet wszystkie przytnij żeby były równe z tym złamanym?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Mariposa 21:59, 04 maj 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Zakrecona napisał(a)
Świdośliwa jest cudowna , magnolia też kwiaty piękne, szkoda, że tak mało.


Magnolia rok temu sadzona, i tak się cieszę, że już zakwitła
A świdośliwa naprawdę śliczna. Powinna mieć sporo owocu, ale chyba będę musiała siatką okryć, bo w ubiegłym roku nie zdążyłam nawet spróbować... Skrzydlate zeżarły jeszcze zielone
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:02, 04 maj 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Nowa12 napisał(a)
To miałaś faktycznie pecha z tą paczką. Na pocieszenie ja też zaliczyłam dostawę z roślinami w fatalnym stanie. Sprzedawca jedyne co proponuje to zwrot na mój koszt jak mi się rośliny nie podobają. Ich zdaniem wszystko jest ok.
Ja też żałuję, że nie możemy swobodnie podzielić się doświadczeniem na temat kiepskich szkołek bo potem wiele z nas zalicza takie wpadki.


Szkoda, że w okolicznych szkółkach nie można dostać wszystkiego, kupowanie przez internet to loteria, ale czasem inaczej nie można.
Podobno Poczta Polska ma miesiąc na odpowiedź. Zobaczymy, czy chociaż oddadzą pieniądze.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:06, 04 maj 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
mirkaka napisał(a)
Myślę że drzewka dadzą radę, są jasne bo były bez światła. Zazielenią się jak tylko wystawisz na światło dzienne. Podlewaj, może nawet wszystkie przytnij żeby były równe z tym złamanym?


Wsadziłam jarząby i obserwuję, Te żółte liście nie zazieleniły się, niestety, zblakły, zmarniały zupełnie - oberwałam. Ale drzewka chyba żyją, jedno wygląda całkiem ok, ma sporo nowych liści i 3 kwiatostany, te 2 są słabsze, ale zaczęły wypuszczać liście. Złamanemu wyprostowałam boczną gałązkę - spróbuje zrobić z niej nowego przewodnika. Wyglądają łyso bez liści, ale jeszcze poczekam. Są na tyle małe, że zawsze mogę podmienić na nowe.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:14, 04 maj 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Ogródek ogarnęłam. Dobrze, że pada po trochu, wszystko nowe się ładnie przyjmie

Młodziutki, tegoroczny powojnik The President zakwitł



Ten drugi (widać go za hortensją) miał być identyczny, plakietkę miał taką samą, ale krzaczek jest inny, liście mniejsze, delikatniejsze - chyba pomyłka. Zobaczymy, jak zakwitnie.

Hortensje ruszyły



Asiu, penstemony się przyjęły. Co prawda te stare liście stracą, ale nowe już rosną

____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:19, 04 maj 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
W warzywniku z daleka widać cebulkę i czosnek, rzodkiewki i szpinak jeszcze malutkie. Podskoczył rabarbar i lubczyk. Kiełkuje marchewka. Buraczków jeszcze nie widzę.

Domowe wysiewy już duże, ale wciąż boję się ewentualnych przymrozków. Muszą jeszcze poczekać.




____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:24, 04 maj 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Tylko strasznie mnie niepokoją róże. Aż przykro patrzeć.
Czy to na pewno tylko uszkodzenia mrozowe? Niestety, moje róże szybko się bujnęły, takich liści mają sporo. Na spodniej stronie widać coś jak kropelki płynu.


____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 07:35, 05 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Z różami nie pomogę bo sama się jeszcze dokształcam w ich temacie ale parapety masz super. Zapowiadają jeszcze przymrozki faktycznie.
Drzewka się wybiorą, jeszcze będą piękniejsze niż normalnie. Pozdrawiam Elu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 09:14, 05 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Wysiewy świetne, takie dorodne sadzoneczki

Na róże pewnie Ewa-Anda podpowie.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies