Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Mariposa 20:46, 10 kwi 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dziewczyny, dziękuję za wsparcie

Miałam "gorącą linię" ze sprzedającym.

Otóż okazało się, że to ta zaginiona paczka. Cudem się znalazła (chyba wolałabym , żeby już nie). Szła ponad 2 tygodnie (wysłana była 23.03)
Podobno była ubezpieczona, napisałam oświadczenie, jest szansa, że dostanę zwrot za roślinki.

Tylko to nie rozwiązuje wszystkiego. Po odcięciu złamanej gałęzi zostanie mi "kurdupelek", który nigdy nie dogoni wzrostem towarzyszy , a mają rosnąć w szpalerze.
Ewo, czy te liście jeszcze dostaną chlorofilu? czy roślinki odżyją?

Zastanawiam się, czy jak rzeczywiście oddadzą mi pieniądze, nie kupić nowych egzemplarzy. Co radzicie?
____________________
Ela Motylogród
jolanka 21:03, 10 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Elu, ja bym kupowała chyba jednak nowe. Po dwóch tygodniach w takich warunkach to korzenie też na pewno są przesuszone. Rośliny będą na pewno chorować więc raczej nie doczekasz się szybkiego efektu(raczej wątpliwego). Próbować odratowywać zawsze można ale Ty chcesz mieć pewność, że kupujesz rośliny zdrowe więc....
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Anda 22:08, 10 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Liście zzielenieją pod wpływem światła. Odżyją, ale nie wiem, jak potem będą rosnąć. Tu ma wpływ wiele czynników.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 17:44, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Oj, szkoda drzewek Elu. Mogła ta paczka już zaginąć na dobre, dosłali by nowe drzewka. Chyba też kupiłabym nowe. Niestety to wada szpalerków wszelkich, że roślinki powinny być w miarę równe. Sama ciachnęłam śś w szpalerku i też mam jedną odstającą od pozostałych ale trudno. Mam nadzieję, że z czasem podgoni.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 20:45, 13 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Współczuję, rzeczywiście kondycja kiepska

Najlepiej byłoby kupić stacjonarnie, ale niestety nie zawsze się da
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 10:41, 14 kwi 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dziękuję, Dziewczyny, za komentarze.
No nie jest to pocieszające. Rozumiem Wasze argumenty, sama zresztą od początku miałam takie obawy - ale teraz się łamię.
Jak opadły emocje i przyjrzałam się im bliżej, to zrobiło mi się ich żal - te dwa naprawdę ładne są, trzymam je w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie mają światło, ale nie są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, nie więdną, listki się zazieleniają, wypuszczają już nowe, zielone...

No kurczaki pieczone, nie wiem, co robić.

A muszę decyzję podjąć, sadzić czy nie, bo już kupione czekają także inne roślinki na rabatę jarząbową i czas je też sadzić.
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 10:45, 14 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Posadź, wymienić zawsze zdążysz. A może nie będzie tak źle
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 11:31, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Mariposa napisał(a)
Sorry, że na razie nie odpowiadam, weszłam na chwilę, bo ciśnienie mi skoczyło do granic oznaczalności i muszę to z siebie wyrzucić.
Jarząby przyszły.
W zasadzie komentarz niepotrzebny, zdjęcia mówią same za siebie.
Już reklamowałam.






Witaj Elu

Bardzo nie miła niespodzianka
Zwłaszcza gdy się czeka na piękne okazy

Mam nadzieję ,
Że szybciutko odbija
I jeszcze oko nacieszysz
____________________
Ania Spelnione marzenie
Roocika 19:06, 23 kwi 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witaj Elu, dawno mnie nie było, trochę nadrobiłam. Szkoda drzewek ale może je zasadź, najwyżej nabędziesz nowe. Oby sprzedający kaskę oddał.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mariposa 09:35, 27 kwi 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Aniu, Asiu - niespodzianka niemiła. Na dodatek sprzedający ucieszył się wyraźnie, że paczka jednak się znalazła i ma w nosie, w jakim stanie.
Będę walczyć o pieniądze, ale raczej u niego już nic nie kupię.
Drzewka wsadziłam, jedno powinno dać sobie radę, to złamane może też, ale w najgorszej kondycji jest to najwyższe, które zdążyło puścić najwięcej liści w transporcie.
Na razie podlewam i obserwuję, najwyżej jesienią wymienię.
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies