Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Monic 09:29, 02 paź 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Leno, dziękuję


Z szerszych zasięgów mam jeszcze takie ujęcia, choć nie wiem, czy już nie pokazywałam:
Po lewej stronie rozpoczęty trejaż wzdłuż całej rabaty. Chciałabym, aby na tyłach tej rabaty rosły róże pnące. Są już posadzone, ale to wiosenne nasadzenia, więc jeszcze niskie.


A tu część ogrodu znajdująca się bliżej domu. Kiepskie zdjęcie, bo robione o wczesnym poranku, gdy jeszcze było ponuro na dworze.
____________________
mój ogród Monika
Monic 09:40, 02 paź 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
I jeszcze kilka róż:


Home&Garden


Acropolis


I moje najnowsze nabytki - wrzośce o nieznanej nazwie, ale pięknych jaśniutkich przyrostach. W rzeczywistosci są bardziej kremowe, nie aż tak żółte.


Malutkie, ale przycinane, więc w nowym sezonie powinny się ładnie rozrosnąć. W sumie jest ich 16szt. - posadzone w zdłuż rabaty przy świerkach serbskich.



Może ktoś wie co to za odmiana??
____________________
mój ogród Monika
Gardenarium 10:00, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja wiem, mam takie same: to "Golden Starlet"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 10:03, 02 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Śliczne nabytki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 10:04, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Monic napisał(a)

Monic co trzeba doradzić, cis ładny wypasiony, na stożek troszkę ma na dole za mało. Trzeba mu dokupić małych i obsadzić dokoła, żeby zrobić "szerokość na dole".

Ot, Danusiu, cenna uwaga. Brakuje mu dołu. Wprawdzie ma sporo młodych gałązek, które z czasem stworzyłyby szerszy dół, ale to by było może za 10 lat... Tak zrobię, jak mówisz. Dziękuję za radę Niestety, choć wiem, że to nie czas na takie zabiegi, ale nie mogłam się powstrzymać i ... przycięłam mu nieco wystajace pędy w górnej części. Teraz modlę się, zeby nie zechciał puszczać młode przyrosty. Bardzo źle zrobiłam, prawda?



Moniś, nie zrobiłaś źle. Ja dwa dni temu zrobiłam to samo, poucinałam cisowi pojedyncze "piórka"... nic mu nie będzie, a jak nawet wypuści i cosik przymarznie, to poucinasz wiosną.

Ten cis ma pokrój dość wyprostowany, gdyby gałązki miał ukośne można by było przygiąć do dołu i przymocować, wtedy bu uzupełnił dolne piętro.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:06, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziewczyny edytujcie swoje profile i wstawcie okolicę zamieszkania, rejon. Łatwiej będzie się spotkać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monic 10:21, 02 paź 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Danusiu, on chyba taki wyprostowany, bo był mocno wciśnięty pomiędzy inne krzaczory. A może to już taka Hilli?
Taki okaz, a taki był wgnieciony w inne krzewy, że ledwie go dostrzegłam. Cena była również atrakcyjna - 250zł, to chyba b.dobra cena za takiego cisa, a jest naprawdę duży i pięknie ukorzeniony.
Dziękuję za identyfikację wrzośca. Śliczna ta odmiana - nigdy dotychczas nie spotkałam, a Pani ze szkółki nie znała jego nazwy. Cieszę się, że go kupiłam. Jeśli to ten, który masz, to tym bardziej się cieszę, bo pięknie będzie wyglądał jak osiągnie odpowiednie rozmiary . Ma kwitnąć na biało, więc posadziłam przed domem, bo tam jest u mnie 'biały ogród'.
Zaraz edytuję profil i uzupełnię dane.
____________________
mój ogród Monika
Monic 11:06, 07 paź 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Ostatnie letnie ujęcia z wczorajszego, słonecznego dnia. Dzisiaj już chłodno i deszczowo, więc niewiele z kwitnących kwiatów pozostanie po tej pogodzie.

























____________________
mój ogród Monika
Sebek 16:44, 07 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ale cudnie - środek lata u Ciebie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joanka 21:23, 07 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Pięknie różanie u Ciebie Monic
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies