Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Pokaż wątki Pokaż posty

Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Poppy 23:11, 30 maj 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Milka napisał(a)
Róża cudna i jak fajnie zgrała się z tymi tulipanami u mnie prawie zaczęły róże, ale już kwitnie jeżówka i rudbekia, to już przegięcie

Milko, u Ciebie wszystko to przegiecie, inna czasoprzestrzen
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 23:15, 30 maj 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
przedogrodek, chyba sprzed tygodnia, ale ciagle sie tu zmienia. Przekwitly piwonie, ktorych praktycznie nie udalo mi sie uwiecznic. Teraz powolutku zaczynaja roze, wiec za chwile znowu bedzie inaczej.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 23:21, 30 maj 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
A dwa tygodnie temu bylo tak> jeszcze kwitly koncowki tulipanow i pierwsza piwonia.


____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 23:23, 30 maj 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
W tym roku moje geum blazing sunset zastrajkowalo, kwitna tylko dwa z czterech, ale maja tam za trudne warunki, niestety.Za domem ich siostra zajmuje m3. Bede probowala rozmnazac, bo jednak bardzo mi pasuja o tej porze roku przed domem.
Dosadzilam dalie, kilka traw, w planach kolejne rosliny, ale pewnie dopiero jesienia, inne jeszcze pozniej. Bardzo wolno to idzie, ale idzie
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 00:26, 01 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Jednakże ośmielę się zaproponować Ci różę "Dolce Vita" jest ona w pąku mocno pomarańczowa, a następnie jaśnieje, wpadając w kolor morelowy.
U mnie rośnie na słońcu (strona południowa) i nic jej nie jest, także polecam!
Poniżej przykładowe zdjęcia tej roślinki

(poniżej zdjęcie zrobione we wrześniu, róża posadzona wiosną, tego roku; we wrześniu wpada bardziej w morelowy, niż w lipcu/sierpniu)

p.s. Podobają mi się te żółte roślniki, czyżby krwawnik na tle złocistych krzewów (berberys?) w połączeniu z trawami, super lubię takie klimaty
Do usłyszenia


Cytuje, bo chcialam Ci podziekowac za sugestie, matko chrzestna mojego slodkiego zycia
Zakwitla, jako jedna z pierwszych.


____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 00:34, 01 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
nol foto, poprosila zawstydzona rhapsody in blue
Zakwitla jako jedna z pierwszych, w cieniu w dodatku, i jest wow! wypuscila wysokiego bata, widac, ze jednak bedzie wyzsza niz sadzilam i chyba bede ja przesadzac blizej plota, albo podaruje obelisk do wspinania sie.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 00:46, 01 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
rok temu:
24 maja

7 czerwca


Za to w tym roku wszystko dalo czadu i jest znacznie wieksze niz rok temu.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Zagajanka 09:56, 01 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Poppy napisał(a)
przedogrodek, chyba sprzed tygodnia, ale ciagle sie tu zmienia. Przekwitly piwonie, ktorych praktycznie nie udalo mi sie uwiecznic. Teraz powolutku zaczynaja roze, wiec za chwile znowu bedzie inaczej.

Heh, typowe angielskie klimaty tworzysz Śliczna ta rabata.
Czekam na wiecej fotek róż
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Anda 21:39, 01 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Poppy napisał(a)
nol foto, poprosila zawstydzona rhapsody in blue
Zakwitla jako jedna z pierwszych, w cieniu w dodatku, i jest wow! wypuscila wysokiego bata, widac, ze jednak bedzie wyzsza niz sadzilam i chyba bede ja przesadzac blizej plota, albo podaruje obelisk do wspinania sie.
i]


Rhapsody śliczna i z tymi pomarańczowymi kwiatkami jej bardzo do twarzy. Daj jej obelisk i owijać dookoła . Złego co pamiętam to ona ma dość miękkie pędy ?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:40, 01 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Cienista rabata przy tarasie śliczna. Lubię takie klimaty. A przedogrodek rzeczywiscie angielski
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies