Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Pokaż wątki Pokaż posty

Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Poppy 12:38, 04 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Cinco de mayo, kolor nie do podrobienia


____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 12:46, 04 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Old Port
Paki sa kraminowe, pozniej zrozowialy, mam wrazenie, ze rok temu byly b w strone fioletu, teraz to fuksja. Obok, ten maly kwiat to Claire Marshall(rosnie w donicy), kolor praktycznie identyczny, ksztalt jeszcze nie wiem, musi sie rozwinac. Roznica jest w kolorze pakow duza, Claire ma rozwe, Old czerwone.

____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 12:51, 04 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Lady of Shalott, to ta w rozkwicie. Jude the Obscure w paku za nia. Kolorystycznie wygladaja teraz praktycznie tak samo, ale pak Lady ma czerwone smugi. Lady jak typowa austinka omdlewajaca, dostala patyk do wsparcia, Jude o dziwo sztywny.
Jesienia mam nadzieje, dojdzie im Summer Song.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 13:00, 04 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
W zwiazku z jesienna dyskusja na temat zimorodka Eisvogel
Otoz donosze,ze wyglada jeszcze inaczej. Roza kameleon, bez wzgledu na to, czy to Eis czy nie Eis.
Pak nr 2 wygalada tak, ale pak nr 1 wygladal tak samo. Reszta to zdjecia kwiatu nr jeden w ciagu kilku dni.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 13:05, 04 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Chore listki Lady of Shalott. Podobne, ale troche mniej widac u Cinco de mayo wyzej.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 13:16, 04 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Tego jeszcze nie grali.
Jesienne maliny zbierane 2. czerwca.


I czeresnie. Czeresniowa panna rosnie w donic. I kolejny raz taka sama wpadka. miala byc pozna, mocno czerwona Stella, a jest jakas wczesna
Pierwsza, z innego zrodla rosnie pod plotem i bedzie prowadzona w wachlarz. Druga dostanie wieksza donice. Nie wiem, czy bedzie do trzech razy sztuka
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Anda 14:09, 04 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Wg mnie to brak magnezu.

Już pierwsze zbiory, wow
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Poppy 20:05, 04 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)
Wg mnie to brak magnezu.

Już pierwsze zbiory, wow


Dzieki! Mozesz miec racje Jak odroznic brak magnezu od braku zelaza? Zastanawialysmy sie kiedys z Iwona/Inka.

Znalazlam magez, cos takiego
https://www.partridgeshadleigh.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=229_921&products_id=11161&gclid=EAIaIQobChMI9LHdorTQ4gIVGIbVCh1paQjHEAQYGCABEgJb-_D_BwE
chyba maja w naszym GC.
Co ciekawe, napisane, ze to dobre zrodlo espom salt, a epsom salt mam w domu, myslisz, ze moge uzyc?

A zbiory zawieraja takze truskawki, ale te nie doczekaly zdjecia
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
mirkaka 15:28, 07 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Poppy napisał(a)


Dzieki! Mozesz miec racje Jak odroznic brak magnezu od braku zelaza? Zastanawialysmy sie kiedys z Iwona/Inka.

Znalazlam magez, cos takiego
https://www.partridgeshadleigh.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=229_921&products_id=11161&gclid=EAIaIQobChMI9LHdorTQ4gIVGIbVCh1paQjHEAQYGCABEgJb-_D_BwE
chyba maja w naszym GC.
Co ciekawe, napisane, ze to dobre zrodlo espom salt, a epsom salt mam w domu, myslisz, ze moge uzyc?

A zbiory zawieraja takze truskawki, ale te nie doczekaly zdjecia


Brak żelaza widać na młodych liściach, są blade albo mają zielone tylko użyłkowanie.
Brak magnezu widoczny na starszych liściach, ciemne użyłkowanie, reszta blada.
U Ciebie wg mnie brakuje jednego i drugiego. Masz prawdopodobnie słabo doły przygotowane, pewno jest sina glina po budowie, albo zbyt zasadowa ziemia, za dużo wapnia.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
inka74 21:23, 07 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Mamy taki sam łubin - kolorystycznie. Piękne zestawienie będziesz miała magentowe. Ślicznie ci róże już kwitną. Na Eyes for You poluję od ubiegłego roku. Jak ją miałam w ręku - nie kupiłam. A teraz żałuję
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies