Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Pokaż wątki Pokaż posty

Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Poppy 17:44, 25 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Pszczelarnia napisał(a)
Zobacz co chcesz widzieć z miejsca przebywania na partio przy domu.


Amelanchier Ballerina Powinien zlagodzic troche ten garaz.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 17:46, 25 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Pszczelarnia napisał(a)
Kupić szopę jednospadową i do niej dokupić kilka desek na wymiar (dębowych) i samemu zbić takie coś na drewno. To proste.


Drewutnie planujemy zrobic sami. Moze niekoniecznie z debowych desek, bo koszt wyjdzie kilkakrotnie wyzszy niz produkt gotowy
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Anda 17:49, 25 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Boszsz, u nas taniej. Aż w szoku jestem

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Poppy 18:01, 25 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Pszczelarnia napisał(a)
Poppy, łamigłówki w Twoim ogrodzie prawdziwe.

Czy warto sadzić jakieś pnącza na płotach sąsiedzkich chwiejących się? Może lepiej posadzić wąziutkie zimozielone żywopłoty, nie panelować się po całości albo tylko tam, gdzie jest wąsko i postawienie panelu drewnianego będzie bezpieczne.. Zielony taxus fasigiata będzie trwał nawet jak płot się rozleci i może sąsiad nie pobuduje żadnego nowego?

Ja bym dała zielone płoty tam, gdzie można. I jakoś rozepchała ogród na boki podziałem poprzecznym.

Może tę szopkę dać tam do warzyw? Ale jeżeli ma być kolejna na drewno to daleko będzie biegać w zimie po nie.



Wiem, powinnam sprzedac, i kupic nowy dom,z nowym ogrodem, ale na razie to srednio mozliwe


Ploty sa juz na szczescie wymienione, troche trwalo zorganizowanie sasiadow, bo nasz jest tylko z prawej strony, a tylni i lewy sasiedzkie.
Ale mur to inna sprawa. Przy murze nie moge posadzic cisow, nawet nie z powodu stanu w jakim jest mur, tylko w ziemi, przy murze, 'ida' stare rury sciekowe, ktore maja tendencje do przerastania korzeniami. Thames water odmawia wymiany Te rury ida przy murze, a pozniej zakrecaja i ida przez cala szerokosc ogrodu, wzdluz patio przy domu.
Przy garazu zywoplotu nie posadze, bo sasiad grozi sadem



Tez mysle o rozepchaniu ogrodu na boki podzialem poprzecznym. TYle ze ten podzial musi byc niski. slonce swieci zza domu, cien pada na ogrod. Stad pomysl na drzewa, rzucaja cien, ale nie 'gesty', jak zywoplot.

W warzywniaku nie chce szopki, musialabym zrezygnowac z foliaka. Brakuje mi w ogole miejsca na warzywa i owoce, najchetniej zaanektowalabym ogrody sasiedzkie, ale nie chca oddac
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
makadamia 18:05, 25 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)
Myślę, że na tej ścianie pasowałoby coś w tym stylu, najlepiej jeszcze z drzwiami przesuwnymi i jeszcze szersze
https://cdn.idealo.com/folder/Product/2679/8/2679880/s1_produktbild_gross/wolff-geraeteschrank-20-c-240-x-85-cm.jpg


Ooo, dokładnie o coś takiego mi chodziło
Jedno na narzędzia, drugie na drewno, a pośrodku ławeczka
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Poppy 18:05, 25 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)
Boszsz, u nas taniej. Aż w szoku jestem



To jest taka porzadniejsza. Mozna taniej, ale nie ten design
Ale cena za 3x2metry zabojcza.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Anda 18:22, 25 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Czyli co? Tego planu Asi nie da się wprowadzić w życie? Czego konkretnie się nie da? Możesz narysować na planie czerwone X co się nie da ze względów praktycznych, plizz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Poppy 18:39, 25 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Zazdnaczylam studzienke sciekowa i zaznaczylam jak rury ida. Asi miejsce na drzewko wypada na rurze mniej wiecej, wiec niestety odpada. Poza tym jest zbyt blisko domu. Tam teraz stoi w donicy drzewko oliwne. Myslalam by posadzic amelanchier troche bardziej na lewo, tam, gdzie sie zdjecie konczy, ze 2 metry od muru.

Plus to zdjecie pokazuje, ze panel bedzie potrzebny, przynajmniej tutaj, bez wzgledu na stan muru. JEst roznica poziomow, sasiedzi zagladaja mi do ogrodu stojac u siebie przed domem, plus z okna kuchennego. Ja tez nie chce im zagladac do kuchni


____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Anda 18:50, 25 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Hmm...

Plan Asi mi się bardzo podoba, ale jeśli ta większa i głębsza szopka miałaby stać tak na środku tej ściany, to niepotrzebnie zwracałaby na siebie uwagę. Dlatego pomyślałam o bardziej owalnym kształcie trawnika i ukośnym ustawieniu szopki. To skróciłoby optycznie szopkę. Przed szopką drzewko odwracające uwagę od szopki. Czy taki kierunek wchodziłby w grę?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Poppy 18:54, 25 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)
Czyli co? Tego planu Asi nie da się wprowadzić w życie? Czego konkretnie się nie da? Możesz narysować na planie czerwone X co się nie da ze względów praktycznych, plizz


O, wstawilam zdjecie,gdzie niejako zaznaczylam, co na planie Asi odpada, wiec moze da rade bez zaznaczania na planie.
Czyli tymczasowo odpada panel po calosci jesli chodzi o mur, ale czesciowo jest w planie na tym kawalku powyzej.
Plus drzewko musi byc przesuniete w glab, bo w ten sposob rosloby na rurze, plus za blisko domu, tam byloby za malo miejsca.

Reszta jest ok!

nie jestem przekonana do dwoch osobnych takich samych szopek.
znalazlam np takie
https://www.waltons.co.uk/4-x-2-waltons-tongue-and-groove-wooden-storage-shed
ale raz, ze drewno potrzebuje oddychac, wiec nie powinno byc zabudowane, dwa, to jest za waskie, nie zmieszcze taczki, kosiarki, krzesel i stolika.
Poza tym boje sie, ze beda wygladac jak wypierdki, ta sciana ma prawie 3m wysokosci x 7m dlugosci!
Te narzedziowe/rowerowe szopki tylko 141cm w najwyzszym miescu.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies