Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Pokaż wątki Pokaż posty

Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Poppy 18:58, 06 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Zantedeschia.
po lewej luty 2019, po prawej 2020.
Zeszloroczne przetrwaly zime praktycznie w zielonym stanie, w tym roku w listopadzie i grudniu przemrozilo je do zera. NIe wiem jak wyroslo w tym czasie to, co widac po prawej. Tkwie w szoku, jest 2x wyzsza niz rok temu.

____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 19:06, 06 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469

drzewko truskawkowe slabiej kwitnie niz rok temu

Trzmiele, pelno ich w tym roku. Jak przekwitla mahonia i nie bylo praktycznie nic innego, martwilam sie o nie. na szczescie sadziedzka kalina zakwitla i kwitnie.

Krokusy rok temu kwitly. W tym roku jeszcze spia. Mocno. Czesc wyglada na zaginione w akcji.
Cyklameny kwitly jak glupie rok temu, w tym zmrozilo je do spodu,nie zdazyly nawet zakwitnac, niedawno dopiero odrosly im liscie, i pojawil sie pierwszy pak.
za to na wiciokrzewie pojawily sie nowe liscie, i probuje kwitnac.

Powojnik wyglada tak,

Ale jedno miejscami tak:

Za to rok temu, bodajze w polowie marca wygladal tak:
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 19:07, 06 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Jeden z orlikow. Chyba beda tylko 3 na caly ogrod.

____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Zana 19:08, 06 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Poppy napisał(a)
Wszyscy maja ciemierniki, mam i ja

Na pierwszy ogien moj ulubiony, zielonobialy
Rosnie dobrze, kepa sie powieksza, tyle ze sie cholernik nie sieje. Zreszta, zaden sie nie sieje ostatnio.


No kochana, tym kwieciem to chyba rozbijasz bank! Jest absolutnie cudny i już się uśliniłam na jego widok.
Zieloniutki zakątek paprociowy też powoduje przyspieszone bicie serduszka. W styczniu też miałam kilka paproci zielonych.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
makadamia 21:24, 06 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Świetna kolekcja ciemierników.
Ja też nie przepadam za tymi ciemnymi
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Poppy 12:04, 07 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Zana napisał(a)


No kochana, tym kwieciem to chyba rozbijasz bank! Jest absolutnie cudny i już się uśliniłam na jego widok.
Zieloniutki zakątek paprociowy też powoduje przyspieszone bicie serduszka. W styczniu też miałam kilka paproci zielonych.


No jest, to moj number one, zwlaszcza kolorystycznie
A paprocie zimozielone sa swietne. Trzeba je podciac wiosna, wiec przez jakis czas jest lyso, ale te nowe, rozwijajace sie liscie sa przepiekne!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 12:08, 07 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)
Świetna kolekcja ciemierników.
Ja też nie przepadam za tymi ciemnymi


Cos w tym jest, ze te jasne bardziej chwytaja za serce Teraz chodzi za mna jakis zolty
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Anda 12:11, 07 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Piękną masz wiosnę, a ciemierniki fantastyczne. Ja ciemnych nie widzę na rabatach, one tam giną, dlatego wole jasne A nie mam ani jednego białego
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
popcorn 14:57, 07 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wiosna u Ciebie!!! Ale fajnie! Pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
mira 23:21, 20 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Początek lutego i rozprawa o wiośnie - szok, w sumie to krótka ta zima

Ciemierniki trzeba od razu wysiewać bo nasiona są krótkowieczne - a najlepiej niech się same sieją - może nie wszystkie maja taka samą moc.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies