Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Pokaż wątki Pokaż posty

Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

inka74 07:37, 21 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Piękne masz te ciemierniki. Na takiego biało-zielonego podwójnego w zeszłym roku polowałam. Co mu dawałaś, że tak przyrósł? Jakie ma stanowisko?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 08:17, 21 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Ależ masz wypasione ciemierniki! A ten białozielony to czad! Koniecznie muszą się u mnie znaleźć!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 08:29, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Poppy, u mnie też już wiosna właściwa... No bo jak powojniki są zielone, to co to jest, jak nie wiosna?!
Ciemierniki cudne, tak chodzę i podziwiam. Może w tym sezonie sprowadzę je do siebie (czyt.: jak zrobię nową rabatę cienistą )
Trzmieli jeszcze u nas nie widziałam. Chyba za mokro i za zimno, nie mogłyby wystartować
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Basieksp 08:52, 21 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10160
Poppy napisał(a)
Zantedeschia.
po lewej luty 2019, po prawej 2020.
Zeszloroczne przetrwaly zime praktycznie w zielonym stanie, w tym roku w listopadzie i grudniu przemrozilo je do zera. NIe wiem jak wyroslo w tym czasie to, co widac po prawej. Tkwie w szoku, jest 2x wyzsza niz rok temu.



Witam. Mam pytanko zawsze je zostawiasz w gruncie, ja je wykopuję na zimę, nie wiedziałam że można je zostawić
Pozdrawiam Basiek
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ryska 09:49, 26 lut 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Ciemierniki rewelacyjne. Uwielbiam te Twoje smaczki i własnie jestem ciekawa jak teraz wygląda Sarcococca. Jesienią miała piękne błyszczące owocki to teraz powinny dojść kwiatuszki
Pokaż, proszę.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
galgAsia 09:53, 26 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Widziałam już pierwszego trzmiela
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 10:16, 27 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Hej hej, co u Ciebie? Odezwij się
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Poppy 21:24, 11 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)
Piękną masz wiosnę, a ciemierniki fantastyczne. Ja ciemnych nie widzę na rabatach, one tam giną, dlatego wole jasne A nie mam ani jednego białego


Ewus, koniecznie sobie spraw jednego, mozna wybierac od takich bardziej zielonych, do mieszanych, albo idacych w zolte, czy faktycznie zolte
Dla kazdego cos pieknego
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 21:41, 11 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469

Tak w ogole to przepraszam, nie zauwazylam gosci we wlasnym watku.
popcorn napisał(a)
Wiosna u Ciebie!!! Ale fajnie! Pozdrawiam


U Ciebie pewnie juz tez, do nadbrobienia

mira napisał(a)
Początek lutego i rozprawa o wiośnie - szok, w sumie to krótka ta zima

Ciemierniki trzeba od razu wysiewać bo nasiona są krótkowieczne - a najlepiej niech się same sieją - może nie wszystkie maja taka samą moc.

Miro, tego juz sie nauczylam na wlasnej skorze. Nic nie wzeszlo, buu.

inka74 napisał(a)
Piękne masz te ciemierniki. Na takiego biało-zielonego podwójnego w zeszłym roku polowałam. Co mu dawałaś, że tak przyrósł? Jakie ma stanowisko?


NIc. Wsadzilam w gline i tyle. ZIma bez slonca, latem kilka godzin.
Przyszedl do mnie jako plug plant, taki tyci tyci, ma juz bodajze 3-4 lata. Teraz przesadzalam, wiec nie wiem, do tego podzielilam Nic to.

mrokasia napisał(a)
Ależ masz wypasione ciemierniki! A ten białozielony to czad! Koniecznie muszą się u mnie znaleźć!


Kasia, jeszcze u Ciebie teraz nie bylam, ale mam nadzieje, ze juz masz chociaz jednego A jak nie, to w przyszlym sezonie sie pojawia

Basieksp napisał(a)


Witam. Mam pytanko zawsze je zostawiasz w gruncie, ja je wykopuję na zimę, nie wiedziałam że można je zostawić
Pozdrawiam Basiek


Basiek, u mnie inny klimat, to i daja rade, zima to max -10, ale rzadko, najczesciej do -5, albo mniej. WIec lepiej wykopuj

quote=ryska napisał(a)]Ciemierniki rewelacyjne. Uwielbiam te Twoje smaczki i własnie jestem ciekawa jak teraz wygląda Sarcococca. Jesienią miała piękne błyszczące owocki to teraz powinny dojść kwiatuszki
Pokaż, proszę.


Renatko, moja sarcococca ledwo zyje Zlokla, stracila liscie, prawie nie kwitla. Zmienilo sie jej stanowisko, miala zbyt wietrznie po rozbudowie sasiada. PRzenioslam ja na druga strone ogrodu, mam nadzieje, ze przezyje. Do tego penstemon w nia wrosl, a ze one sa ekspansywne, to pewnie biedna nie miala zbyt duzo pozywienia. W kazdym badz razie jesli kwitnie pachnie tak, ze mnie z butow wyrywa, to dla mnie zapach zimy

galgAsia napisał(a)
Widziałam już pierwszego trzmiela


Asia, trzymam kciuki za Twoja rabate cienista, i gratuluje trzmieli Wiem, ze pozno, masz ich pewnie na tony, ich i innych bzykow

____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 21:47, 11 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
jejku dziewczyny, dopiero wracam ogrodowo, w sumie od jesieni niewiele udalo mi sie zrobic, teraz pora nie taka, za cieplo i za sucho, ale cos tam powoli, bardzo powoli cos tam dzialam Zdjec tez w sumie malo z wiosny, dopiero niedawno nadrobilam
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies