Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

Basiaw 07:04, 02 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
justi napisał(a)

W tym roku nam wyjazd nie wypalił, a na pierwszy zabrał nas kolega, który jeździ co rok juz przez 9 albo 10 lat. Ja byłam raz i już mi się tęskni.



Jeśli w przyszłym czy kolejnym roku wybierzesz się w te strony, to oczywiście zapraszam na podmiędzyzdrojską wieś
Jesli jeździliście po okolicach to kto wie, może byliście krok od mojej chałupki
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 12:11, 03 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Zaczynam dochodzić do siebie po wczorajszej wycieczce, moja migrena zawsze odbiera mi wiele przyjemności z wyjazdów Mimo to, było miło i ciekawie, zrobiłam trochę zdjeć i choć, zwłaszcza te początkowe nie mają związku z ogrodem, ale wybaczycie mi ich zamieszczenie?
Byłam na wycieczce z pracy męża, której głównymi punktami było Ozeanem w mieście Stralsund a po nim farma motyli w Trasenheide. Wszystko to tak naprawdę rzut beretem ode mnie, w byłym NDRdowie.

Na początek widok na super nowoczesną budowlę jaką jest Ozeaneum przez pryzmat pięknej, starej zabudowy.
Przed wejsciem jest słodki pomnik foczki
Kolejne zdjecie, to pik zazdrości, cudny most a my w drodze powrotnej straciliśmy prawie 2 godziny w oczekiwaniu na prom w Świnoujściu
Z samego Ozeanemu śmiesznie wypchana wydra i jak najbardziej żywe pingwinki.

____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 12:13, 03 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Po wyjsciu z Ozeaneum poszliśmy na stare miasto, z zachwytem robiłam zdjęcia drzwi wejściowych do kamienic i przedziwnych elewacji.
Szczerze podziwiam pragnienie choćby odrobiny zieleni, wydaje się, że te krzewy róż rosną prosto w chodnikach.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 12:14, 03 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 12:15, 03 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Bardzo ciekawy pomysł na mocowanie róż piennych do elewacji
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 12:15, 03 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
I sama niesamowita elewacja
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 12:16, 03 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
A ten bluszcz mnie zachwycił, piękniejszego w życiu nie widziałam
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 12:22, 03 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
W drodze do autokaru mijaliśmy rózne kościoły. Smutna tam jest sytuacja obiektów sakralnych, z racji utrzymywania przez wiernych i kryzysu wiary brakuje środków na ich utrzymanie, więc dochodzi do tego, że kościół staje się muzeum, byle nie popaść w ruinę. Do jednego takiego kościoła weszliśmy, to dawna bazylika, teraz kościół luterański, resztki przepięknych fresków i zniszczenia, zniszczenia... Nie tylko odprawia się tu nabożeństwa ale i organizuje spotkania wiernych, np. dożynki, o czym świadczy ta przedziwna kompozycja przy ołtarzu.
W wejsciu do kościoła jest coś na kształt kawiarenki, skład na sanki... Jakosć zdjeć kiepska, nie umiałam sobie poradzić z ustawieniami, żeby wyszły ostrzejsze, jaśniejsze.

____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 12:23, 03 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Potem byłą farma motyli, niestety, byliśmy tak dosc poźno, ok. 18ej, wiele owadów poszło spać i niewiele motyli latało i nam pozowało.

____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 12:26, 03 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
I na koniec 3 zdjecia zrobione pod katem Ogrodowiska
To ciurkadełko na farmie motyli a przed budynkiem przycięte na bonsai bukszpan i cis, ale przez zaniedbanie otaczajacej zieleni, sporo chwastów, nie widać dokładnie na zdjeciach, co zrobiono z tych krzewów.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies