Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

Ewa 16:10, 29 wrz 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Basiu śliczna Toskania na obrazkach
Mój cyprysik to chyba groszkowy
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Basiaw 18:42, 29 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dzięki Ewa
Marzyły mi się takie klimaty w ogrodzie, dlatego sadzę lawendę, w domu w donicy mam oliwkę a a ogrodzie jej "podróbę" czyli oliwnika. Nie odważyłam się jednak, aby próbować stworzyć typowo śródziemnomorski ogród, bo ani otoczenie na Toskanię nie wygląda, ani nasze budynki nie są włoskimi willami, więc po co się wygłupiać i osiągnąć żałosny efekt.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Pszczelarnia 11:22, 30 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basia, ile razy ja klęłam na swój dom i jego "udogodnienia przedwojenne". Potem powiedziałam, dość - nie idę na żaden kompromis i stawiam na drewno i kamień.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basiaw 11:29, 30 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Pszczelarnia napisał(a)
Basia, ile razy ja klęłam na swój dom i jego "udogodnienia przedwojenne". Potem powiedziałam, dość - nie idę na żaden kompromis i stawiam na drewno i kamień.


Drewno i kamień, to jest to, z duszą, charakterem. Stare domy mają niewątpliwy urok, ale jak trzeba je doprowadzić do dobrego stanu, to pewnie sporo nerwów to kosztuje..

Mój dom nie jest do końca takim wymarzonym domem, bo gdy wybieraliśmy projekt, to miał to być dom dwurodzinny, z częścią dla mojej mamy. Przy takich założeniach wybór projektu mocno się zawężał. Moja mama na razie nie ma zamiaru się do nas przeniesć a dom jest jaki jest. Gdybyśmy wybierali projekt domu tylko dla nas, to wiele rzeczy zrobiłabym całkiem inaczej, ale trudno, czasu nie cofnę.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gabriela 12:11, 30 wrz 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Basiaw napisał(a)
A tak przy okazji, choć to nie w ogrodzie, ale w domu, ale z zamiłowania do śródziemnomorskich klimatów na ścianach przy schodach na piętro domu powiesiłam sobie takie obrazki:


Śliczne, moje klimaty.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Basiaw 10:16, 01 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Witam przy sobocie

Wczoraj popołudniu wybraliśmy się na spacer po mieście jak wczasowicze, a aparatem w garści. Zawsze lecę tylko na zakupy, nie rozglądam się wokół, tym razem postanowiłam pospacerować.
Ostatni wrześniowy dzień był piekniejszy, niż większość letnich dni, zobaczcie jak morze wyglądało o godzinie 18ej.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 10:18, 01 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Jak wczasowiczka zażyczyłam sobie zdjęcia z Janem Machulskim
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 10:20, 01 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
A potem uwieczniałam skwerki, które od 2 lat powstają przy promenadzie i trzeba przyznać, że ładnie im to wychodzi. Jakoś wcześniej nie zwracałam uwagi, ale lekko skrzywiona przez Ogrodowisko ze zdumieniem zauważyłam mnóstwo form kuli z bukszpanów i tujek, co oczywiście musiałam uwiecznić, żeby wam pokazać.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 10:22, 01 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
A teraz kulki:
____________________
Nasz mały, zielony świat
Sebek 10:41, 01 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardzo ładnie - i widać, że dbają o kanty
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies