Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

marzena 20:34, 27 wrz 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Basia - to moze nie musieliście brać tych brukarzy ? - pytam zupełnie serio ...
____________________
marzena O....!
Kaisia 20:36, 27 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Basiaw napisał(a)
Jaśminowiec tym jednym kwiatkiem o tak nietypowej porze dziękuje za to, że go nie przesadziłam, taka mam teorię

Od weekendu nie musze kombinować, co zrobić z zielskiem, bo ślubny skończył przerabianie kompostownika, teraz są dwie porządne komory, to już mi wystarczy. Powoli wszystkie zakątki podwórka nabieraja ostatecznych kształtów, nawet te najbardziej kresowe i poza zasięgiem wzroku. Jeszcze trochę porządków i kąt przy drewutni, z kompostownikiem i wędzarnią też będzie miłym zakątkiem.


Kompostownik wypasiony, gratulacje dla Mężusia.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 20:42, 27 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Basiaw napisał(a)
Kasiu, Lunka jest gładkowłosa, więc prawie golasek, do tego po ogoleniu brzuszka do operacji futro jej właściwie nie odrosło, choć to już prawie 2 lata, wiec pewnie juz będzie taka goła, biedulka. O ile "siksa " z niej okropna, to zwłaszcza zimą, gdy jest zadymka, nagle całkowicie traci potrzeby fizjologiczne, na dwór wyprowadzana jest metoda siłową Muszę pomyśleć o jakimś ubranku dla niej.
.


Basiu ubranka koniecznie psince kup, moje wtedy chętniej wychodzą obie mają kubraczki, ja moim sama uszyłam. Zobacz moja nawet brała udział w takiej sesji






Jak obejrzysz usunę nie będę zaśmiecać wątku

____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Basiaw 20:42, 27 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
marzena napisał(a)

tylko mini pytanie - czy trochę nie za wysokie kompostowniki ? ja mam znacznie niższe, aby były wygodne ( do wrzucania )...


Marzenko, my się już przyzwyczailiśmy do tej wysokości, wiadro z zielskiem siup przez burtę i już. Jakby było niżej, to musiałaby być większa powierzchnia a na małej działce każdy metr się liczy.
Są momenty, kiedy objętośc zielska jest duża, koszenie trawy, sprzątanie w szklarni, donicach sezonowych, więc niech tam sobie będą wysokie a jak trzeba będzie przesiewać kompost, to wtedy wyjmuje się przednia ściankę, deski są w prowadnicach, więc to nie będzie kłopot.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 20:47, 27 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
marzena napisał(a)
Basia - to moze nie musieliście brać tych brukarzy ? - pytam zupełnie serio ...


Żebyś wiedziała, ile razy Rafał się nad tym zastanawiał, ale ani czas nie jest z gumy ani kręgosłup a to jednak 200 metrów betonu. Za to teraz na 90% dojrzeliśmy do tego, ze sami będziemy kładli kafelki w kuchni letniej i łazienkach gościnnych w budynku garażowym, mamy uczulenie na majstrów.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 20:48, 27 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Kasiu, psie wdzianka są pięęęęęęekne!!! Nie usuwaj zdjęć, pliss. Może szyjesz na zamówienia? Chętnie zamówię dla mojego golaska
____________________
Nasz mały, zielony świat
marzena 20:48, 27 wrz 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
no tak, masz rację ( ja mam większą powierzchnię...)
no, świetnie to wszystko pomyślane... prowadnice... !
____________________
marzena O....!
marzena 20:52, 27 wrz 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
____________________
marzena O....!
Ewa 20:56, 27 wrz 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Basia rany Julek, pięknie Ci ten ślubny wszystko wyszykował
tylko proszę już nic więcej dzisiaj nie pokazuj, bo mojego ściągnę z delegacji
Powiedz mężowi, że the best
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Kaisia 20:58, 27 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Basiaw napisał(a)
Kasiu, psie wdzianka są pięęęęęęekne!!! Nie usuwaj zdjęć, pliss. Może szyjesz na zamówienia? Chętnie zamówię dla mojego golaska


Basiu zdjęcia trochę nie w tematyce ogrodniczej Ja szyję bardziej dla przyjemności, ale mam jeden czerwony polarek, który na żadną z moich nie pasuje jest pomiędzy nimi zmierz swoją w klatce piersiowej proszę.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies