Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

Sebek 22:45, 27 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale cudny kompostownik



i jaka słodka psinka
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
olga_szopa 09:08, 28 wrz 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
Basiu pięknieje u Ciebie z dnia na dzień
____________________
Zakątek Olgi
Lena 09:10, 28 wrz 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Wymiękłam po ujrzeniu sesji foto z udziałem psiej modelki
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
jotka 09:27, 28 wrz 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Basiaw napisał(a)
Sebku, masz na myśli tę zbieraninę przy werandzie? Też je lubię Mam trochę starych gliniaków (odkupionych od osoby, która chciała je wyrzucić... zbrodnia!), wiklinowe kosze traktuję jako osłonki i czasem kupię coś ceramicznego jak mi w oko wpadnie.


Mnie też się podoba tylko nie nazwała bym "zbieraniną", tylko "zbiorem rozmaitości"

Kompostowniki super, też mam już 2 i takie wysokie, bo okresowo wypełnione sa po brzegi ..
Drewutnia jak marzenie i pomysł na garażowanie dwukółek super

Chwal Basiu swojego M. bo jest za co !!!

Okienko Twoje cudne- uwielbiam takie ładne aranżacje i przyznaję się, ze jak mam okazję, to zaglądam w takie okienka bez złych zamiarów (czyli podglądania ludzi) i podziwiam rosliny i śliczne drobiazgi,które wyeksponowane są w takich oknach (w Danii, Holandii można nacieszyć oko spacerując uliczkami)

Jeszcze to do Ciebie wrócę nie jeden raz
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Basiaw 11:34, 28 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Lena napisał(a)
Wymiękłam po ujrzeniu sesji foto z udziałem psiej modelki


Mówisz o suniach Kasi w eleganckiej odzieży? Obłędne są, dlatego prosiłam Kasię, żeby nie zabierała tych zdjęć, w końcu psy mają ścisły związek z ogrodem - sikają i wypalają trawę, kopią doły, biegnąc do przejeżdżającego za płotem roweru tratują wszystko na trasie, więc w wątku ogrodowym maja prawo być
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 11:39, 28 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Chciałam Wam pokazac ciekawą bylinę, której nazwy oczywiście nie znam. Kupiłam rok temu jesienią, wtedy zakwitła skromnie, ale w tym roku jest jak wielki bukiet albo chmura. Wzrostu tak na oko 180 cm, mnóstwo pączków i ciągle rozwijających się kwiatków, takie to trochę jak trwałe astry, ale nie do końca. Pomimo że tak wysoka ta roslina, to tylko w jednym miejscu przywiązana do płotu i dzielnie znosi wszelkie wichury.
jedno zdjecie jest z odległości, żeby pokazac jak się ma do płotu i innych roślin a drugie jest zblizeniem na kwiatki.

____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 11:42, 28 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
jotka napisał(a)

Okienko Twoje cudne- uwielbiam takie ładne aranżacje i przyznaję się, ze jak mam okazję, to zaglądam w takie okienka bez złych zamiarów (czyli podglądania ludzi) i podziwiam rosliny i śliczne drobiazgi,które wyeksponowane są w takich oknach (w Danii, Holandii można nacieszyć oko spacerując uliczkami)

Jeszcze to do Ciebie wrócę nie jeden raz


Zaglądaj, zaglądaj, każda wizyta jest bardzo miła
Akurat to okienko, to rzecz, której najbardziej żałuję w całym domu, zdecydowanie lepsze byłyby podwójne albo potrójne drzwi tarasowe, ale to do mnie dotarło stanowczo za późno. jak kiedyś nie będziemy wiedzieli co zrobić z pieniędzmi (dobry żart..), to wywalimy to okno i przerobimy na okazałe wejście tarasowe. Na razie to pieśń przyszłości a jak pomyśle, z jakim bałaganem to się będzie wiązało, to tym bardziej mi się odechciewa...
____________________
Nasz mały, zielony świat
Pszczelarnia 16:13, 28 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basiaw napisał(a)
Jaśminowiec tym jednym kwiatkiem o tak nietypowej porze dziękuje za to, że go nie przesadziłam, taka mam teorię


Czyli też rozumiesz mowę kwiatów... ? Tę biała roślinę ma Dzidka ale nie wiem, jak ona się nazywa (zapomniałam - ale bardzo mi odpowiada).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basiaw 19:42, 28 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Pszczelarnia napisał(a)

Czyli też rozumiesz mowę kwiatów... ? Tę biała roślinę ma Dzidka ale nie wiem, jak ona się nazywa (zapomniałam - ale bardzo mi odpowiada).


Różnie z tym bywa, ale wdzięczności jaśminowca jestem pewna, biedny tyle razy był przesadzany, pewnie korzenie mu się trzęsły na myśl o kolejnej przeprowadzce.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 13:12, 29 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Irgi sa jednak bardzo różnorodne, mam za domem 2 krzewy, które o tej porze roku są wyjątkowo malownicze.


A tak przy okazji, choć to nie w ogrodzie, ale w domu, ale z zamiłowania do śródziemnomorskich klimatów na ścianach przy schodach na piętro domu powiesiłam sobie takie obrazki:
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies