Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

nika 21:11, 16 paź 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Basiaw napisał(a)

Już się cieszę na zimowe planowanie zmian w ogrodzie na wiosnę... jestem nienormalna??



To wcale nie jest nienormalne Nie jesteś w tym sama... ja też się cieszę i z utęsknieniem czekam na wiosnę
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Basiaw 06:57, 17 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dzień dobry

Tak sobie chodzę po waszych ogrodach, w wielu, jak choćby y Gabrysi robota wre a ja celowo powiedziałam stop, już tylko porządki i szykowanie ogrodu do zimy, żadnych nowości. Dlaczego? Ano dlatego, że co ja bym robiła w przyszłym roku jakbym wszystko pourządzała? Pielenie, acz konieczne, satysfakcjonujące nie jest, więc kolejne miejsca do urządzania zostawiam na wiosnę. Coraz mnie tych kącików.... to i dobrze i źle
Za to znoszę do domu szyszki, gałązki z owocami głogu, dzikiej róży itp. żeby robić jesienne dekoracje i ususzyć trochę naturalnych ozdób na wieniec adwentowy, np. taki miałam w ubiegłym roku z tego, co przyniosłam z lasu.


Tak z innej beczki, to nie wiedziałam co zrobić z pustą ścianą w kuchni i padło na fototapetę. Szukałam czegoś, co nawet w środku zimy pozwoli poczuć się jak na letnim spacerze starymi uliczkami i przykleilismy coś takiego.
Jak przyjdzie nam ją zmienić, to poszukam taką fototapetę, która będzie wyjściem do ogrodu.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Niage 19:35, 17 paź 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Ładna fototapeta, aż chciałoby się tam wejść
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Sebek 21:08, 17 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Stół jak prawdziwy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
justi 09:39, 19 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ależ się nabrałam z fototapetą,... śliczna jest. Ja kiedys szukałam w necie coś do pokoju, mosty mi chodziły po głowie, las i zimowa sceneria. Na oglądaniu się jednak skończyło.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Basiaw 11:23, 19 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Cieszę się, że podoba Wam się moja ściana w kuchni
Co ja się naoglądałam zdjęć, zanim wybrałam, są tego obłędne ilości. Pierwszym planem była włoska uliczka a skończyło się na krakowskiej, przynajmniej tak wynikało z opisu na stronie sprzedawcy fototapet.
Jak ktoś ma ścianę, z którą nie wie co zrobić, to polecam fototapetę, to już nie czasy, gdy fototapeta była tożsama z palmami nad morzem

Sebku, masz rację, ten stół jet tak realny, że jak pies siedzi na swojej wycieraczce (żeby jej zadnie litery nie marzły na kaflach) to wydaje się, że siedzi pod stołem
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 11:31, 19 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
W moim ogrodzie właściwie nic nowego się nie dzieje, szykuje się do zimy, marcinki jeszcze kwitną, drzewa i krzewy zmieniają kolory. Postanowiłam zabrać dziś rano aparat gdy tradycyjnie szłam do sklepu zanieść pocztę i w drodze powrotnej skręciłam nad Jezioro Turkusowe, popatrzeć, jak jesień wkracza do lasu. Parking, latem pełen autokarów teraz pusty, na punkcie widokowym nikogo, tylko ja i przyroda. Kolory jesieni już lizą drzewa, ale to jeszcze nie to, za tydzień, dwa, wzgórza powinny płonąć.


Dziwne jakieś pnącze siedzi sobie na tarninie, lisci już nie ma, tylko takie kolczaste owoce? wiszą.
Chyba przed dużą ilosc opadów owoce tarniny wyjątkowo dorodne, jak małe wisienki.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 11:35, 19 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Cudownie wyglądają głogi


Idąc w ciszy wypłoszyłam ptaszynę, kos to chyba?


I jeszcze rzut oka na Turkusowe


A tu poglądowe zdjecie, jak wygląda pęcherznica swobodnie rosnąca



I jeszcze widok na naszą wiejska szkołę podstawową, cała otoczoną Wolińskim PN. Za szkołą jest Orlik, oceniany jako jeden z najpiękniej zlokalizowanych w Polsce.
____________________
Nasz mały, zielony świat
hanka_andrus 11:51, 19 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Byłam tu!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basiaw 11:59, 19 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Jak miło Haniu Tylko sądząc po odcieniach zieleni, to była letnia wycieczka?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies