Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

Basiaw 19:36, 20 cze 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Po cudzych ogrodach zglądam a do siebie nie wchodzę, oczywiście tylko w necie, bo w naturze cały czas patroluje swoją zieleń a i tak mnie ciągle coś zaskakuje.
Ostatnio najbardziej robactwo, coś niewiarygodnego, ile tego się wszędzie lęgnie Kilka dni temu ze zdzwiwieniem stwierdziłam, że brzoza jakaś ażurowa się zrobiła, podchodze bliżej a tam takie coś!


Absolutna obrzydliwość! Oczywiście poleciałam po armatę, czyli Decis, bo jeszcze dzień, dwa i moje małe drzewko byłoby łyse jak w środku zimy
Dziś znowu na innej brzozie urwałam podeschnięty listek, przyjrzałam się bliżej a tam w środku siedzi licha i żre miękisz liścia. W tym przypadku obejrzałam całe drzewko, bo też jeszcze nieduże i oberwałam wszystkie liście z zawartością.

Pogoda siadła i jakoś nie mogę się zebrać, żeby trochę zdjęć porobić, tylko te lichy utrwaliłam dla potomnych, można oglądać wieczorem, kolacji się odechce, zapewniony efekt dietetyczny
____________________
Nasz mały, zielony świat
nika 18:36, 21 cze 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
O matko! Basiu, jakie paskudztwa!!!
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Ewa 12:29, 22 cze 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Z pozdrowieniami
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Ewa 07:38, 26 cze 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Basiu i jak zdjęcia - robi się.
Pozdrawiam ze Śląska trochę dziś chłodnego.
A moja córcia w Świnoujściu i chyba marznie , za mało ma ciepłych ciuchów brrr
A u Ciebie jaka pogoda?
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Basiaw 08:34, 10 lip 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Ewa napisał(a)
Basiu i jak zdjęcia - robi się.
Pozdrawiam ze Śląska trochę dziś chłodnego.
A moja córcia w Świnoujściu i chyba marznie , za mało ma ciepłych ciuchów brrr
A u Ciebie jaka pogoda?



Ewuniu, ale ze mnie... nierogacizna po prostu
Dopieto teraz zobaczyłam, że pytałaś mnie o pogodę i piękną różę mi zostawiłaś, przepraszam.
W ostatnich dniach czerwca skołowana byłam, trochę mi się namieszało, do tego szykowałam się do wyjazdu. Wróciłam teraz, w niedzielę, próbuję złapać równowagę i nadrabiam ogródkowe zaległości. Kilka dni i już jest co robić, tu zielsko, tu trzeba przyciąć, podwiązać... a to tylko kilka dni...
____________________
Nasz mały, zielony świat
monitka 08:40, 10 lip 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Basiu jak tam robale? odpuściły?
U mnie też wiele przeróżnego paskudztwa było sporo (jak nigdy) i bez oprysku się nie obeszlo...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Basiaw 14:52, 10 lip 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Monisiu, odpuściły, nie miały wyjścia, taka Hiroszimę im Decisem zgotowałam, że musiały przejść do lepszego świata.

Przeszłąm się z aparatem po ogrodzie, żeby uwiecznić roślinki i mieć materiał porównawczy na następne lata. fajnie się patrzy na zachodzące zmiany w kolejnych latach.

Trochę kwiatków w pełnym rozkwicie - liliowce, słoneczniczek, penstemon.

A tu moje róże, te największe, bujnie obsypane kwiatami wiosną ścięłam przy ziemi, wyglądąły wtedy na całkowicie matrwe.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 14:57, 10 lip 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Tutaj młodziutka rabatka różano-lawendowa przy wykuszu, mam nadzieję, że róze przezimują.


Inne kwiatki, zachwycający swoim pokrojem kwiatek dębika ośmiopłatkowego i początki kwitnienia jeżówek.


A tu coś dla ciała - świdośliwa, pyszne owoce, takie jak borówki.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 14:59, 10 lip 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
I jeszcze dla ciała, pomidorki, na razie zielone jak trawa, ale już widac różnorodność odmian:
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 15:04, 10 lip 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
I jeszcze trochę roślin ozdobnych, lawenda karmi mnóstwo pszczół i trzmieli (mam już 72 krzewy


Duma mnie rozpiera, jak patrzę na moją pierwszą hortensję


I trawy też cieszą oczy:
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies