Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

EPODLAS 22:43, 25 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Basiu, ładnie u ciebie. A sikorki w twojej dłoni, po prostu mnie rozczuliły.
____________________
Mój ogród
nika 08:42, 26 maj 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Basiu, one chyba już traktują Cię jak mamę i specjalnie wyskakują z gniazda Dobrze, że nie masz kota...
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Basiaw 07:51, 04 cze 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Kryzys przeżywam Róże chorują, ziemia wydaje mi się coraz bardziej piaszczysta, wiejace bez opamietania wiatry wyszarpały rosliny, wszystko wydaje się być takie zgnębione, znużone i tylko mszyce w pełnej gamie kolorów na wszystkim, nawet kosówki są nimi oblepione, jakiś koszmar

Sikorki odleciały, chyba udało im się odchować maluchy do końca, bo po dniu , kiedy wypadały raz za razem, musiały w nocy pogłębić gniazdo i jeszcze kilka dni karmiły maluchy a nagle z nia na dzień wszystko ucichło i rodziców też nie widać.
Skąd wiem, że pogłębiły gniazdo? Ano stąd, że rano zastanawiałam się, czy to śnieg spadł, tyle było białych kulek styropianu Teraz to gniazdo w elewacj zaślepimy a obok powieszona jest budka lęgowa, jak chcą mieszkać to proszę bardzo, ale nie w ścianie tylko w budce.

Mimo fatalnej pogody trochę roślinek kwitnie, mimo tak niesprzyjającej pogody.

____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 07:56, 04 cze 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Moja rabata przy podjeździe, z której wiatr korę mi namiętnie wywiewa powolutku się zagęszcza, dosadzam tam byliny, trawy a na brzegu, chociaż to całkiem z innej bajki, ale powsadzałam szczepki macierzanki, która rozrasta mi się jak szalona. Zobaczę, jak to będzie wyglądać, ale chyba nie gorzej, niż te łyse place na skraju przy kostce. jak będzie wyjątkowo głupio, to zawsze będę mogła ją usunąć.
Azalie na tej rabacie mają się dobrze, przeżyły zimę i pieknie kwtną.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 08:00, 04 cze 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
A tu jeszcze kwiatki, jakie dostałam od syna na dzień mamy, donicę z białą bakopą
Wsadziłam ją do kamionkowego gara i stoi sobie przy tarasie.



Zmieniłam kwiatki przy wejściu do domu.
Niestety, całkowicie nie wypalił pomysł z cisami w donicach, zaczęły wyraźnie marnieć, wsadziłam je do gruntu, zobaczę, czy dadzą radę a do doniczek przy schodach wsadziłam rózne trawy. Na razie mało co z nich widać, ale w tych największych donicach jest trawa pampasowa, eksperyment taki
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 08:34, 11 cze 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
W piątek wybrałam się do mojej ukochanej szkółki po trochę krzewów, bo muszę zagęścić mieszany żywopłot i po planowane tawuły, żeby zrobić z nich niski żywopłocik wzdłuż ścieżki wejściowej i przy placyku pod kuchennym oknem. Przywiozłam 20 dobrze rozrośniętych tawuł i w sobotę posadziłam.
Docelowo chcę zlikwidowac tę nedzną trawkę i rozszerzyć do żywopłotu z tawuły to moje mini wrzosowisko, na razie z jednej strony, do ścieżki wejściowej usunęłam trawę i rozszerzyłam rabatę.

Teraz intensywnie myślę jak obsadzić ten fronotwy narożnik przy ogrodzeniu, który widać na zdjęciach. Są tam 3 samotne sosny wydmowe, ale zanim się zagęśzczą, rozrosną, to chyba wieki miną, chcę im dołożyć coś liściastego, żeby wypełnić ten narożnik. Frontowa część posesji a wygląda najmarniej ze wszystkiego u mnie


____________________
Nasz mały, zielony świat
nika 11:50, 11 cze 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Basiaw napisał(a)


Basiu, świetny pomysł z tymi tawułami! Od razu zrobiło się inaczej... tak ładniej A jak jeszcze rozszerzysz tą rabatę, to będzie po prostu pięknie
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
nika 11:53, 11 cze 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Basiaw napisał(a)
A tu jeszcze kwiatki, jakie dostałam od syna na dzień mamy, donicę z białą bakopą
Wsadziłam ją do kamionkowego gara i stoi sobie przy tarasie.

Bakopa imponująca! Uwielbiam ją
A w tym kamionkowym garze wygląda cudnie
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
nika 11:55, 11 cze 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Basiaw napisał(a)

CUDOWNE!!!
A te kamienie dodają całości smaku
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Basiaw 16:16, 11 cze 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Nikuś, dzięki za odwiedziny i miłe słowa
Z tawuł jestem bardzo zadowolona, ze wstydem stwierdzam, że ich nie doceniałam. Czasem człowiek niepotrzebnie się szarpie na wymyślne gatunki, które się męczą, chorują a lekceważy takie sympatyczne i wdzięczne rośliny.
Dzisiaj cały dzień walczę moim ustrojstwem do kancików, zmotywowałaś mnie Jak doprowadzę do porządku mój wielogatunkowy żywpłot to wtedy zaplanuję co posadzę w tym narożniku od frontu i mam zamiar uwzględnić tam tawuły właśnie.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies