Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

hanka_andrus 09:57, 15 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Basiu! Już jest ładnie!Aż chce się posiedzieć u Ciebie! Ubiorki też lubię! I mam.Pomidory.....Trzymam kciuki za zbiór!Jakie sadziłaś?Różyczka niech Tobie szybko zakwitnie.Moje tez rosną,ale 2 stoją przymrożone, na razie czekam.....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basiaw 08:51, 16 maj 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Agatko, dzięki za miłe słowo Ten nasz kącik, to ulubione miejsce rodziny a jak za 2-3 lata rozrośnie się winorośl japońska i wejdzie na belki nad stołem, to będzie jeszcze przyjemniej. Na razie jeszcze brakuje intymności, no rośliny ogólnie są młode, niewielkie, ale anim się obejrzymy, to powstanie ściana zieleni.

Haniu, dzięki za odwiedizny. Z pomidorami to poszalałam, w sumie jest 11 odmian, posadzone średnio po 2 sztuki z odmiany. Jak weszłam w lutym na stronę pomidorlandii.pl. , to nie mogłam się powstrzymać i nakupiłam nasionek. Mam na kartce wszystko rozrysowane, gdzie jaka odmiana, żeby ocenić, czy będa nam smakować i które powtórzyć w kolejnych latach.
Może dzisiaj posieję fasolę szparagową? Pora najwyższa
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 11:54, 24 maj 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Ostatnio ciagle brakuje mi czasu, zaglądam czasem do wątku o zakupach, przez te niepowodzenia związane z zakupem traw a do Waszych ogrodów mało kiedy, ech...

Wczoraj z sąsiadką pojechałyśmy do gospodarstwa produkujacego rośliny jednoroczne, kupiłam trochę kwiatków na wymianę za bratki. Aż mi szkoda wymieniać, bo bratki ciagle bardzo ładne, ale przecież do jesieni nie dożyją a jak zmarnieją w lipcu, to wybór pelargonii itp. będzie nikły
Kupiłam piękne, czysto biale pelargonie, rózowo-fioletowe, przez pana z ogrodnictwa nazwane 'anielskimi', blado rózową bakopę i podobnie rózową gipsówkę.
Były tam jeszcze zabłakane dzwonki, ale nie wiem jakie to są, brzoskwiniolistne?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 11:59, 24 maj 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
A tak z innej beczki, to robię za ptasią ciocię. Nie wiadomo kiedy sikorki bogatki urządziły sobie u nas gniazdo, zorientowałam się jak już zaczeły karmić pisklęta. Gniazdko jest chyba zbyt płytkie i maluchy co jakiś czas wypadają. Gdyby pisklak był niemrawy, słabowity, to podejrzewałabym, że został wyrzucony, ale jak taka kulka krzycyz na mnie, rozwiera dziób domagając się robala, to na chorego ani umierajacego ptaszka nie wygląda...
Gniazdo jest łatwo dostępne z balkonu, więc tak od kilku dni zbieramy te kulki i wsadzamy do chałupki
____________________
Nasz mały, zielony świat
nika 12:23, 24 maj 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Basiu, ale udane zakupy Moje ulubione kolory, więc zachwyt niekłamany
Ja też mam ten problem z bratkami, bo rosną i kwitną jak szalone i tak mi ich szkoda wyrzucić, ale z drugiej strony też się obawiam, czy potem będę miała, czym je zastąpić... I czekam... I nie wiem...

Ja też mam gniazdo na dachu koło balkonu... ale kosów... małych na szczęście nie muszę zbierać... za to codziennie "krzyczą" niesamowicie głośno domagając się jedzenia A rodzice dwoją się i troją, by im dogodzić
Tak się zastanawiam... czy te małe nie będą odrzucone przez rodziców przez Wasz zapach... ale ja się nie znam, więc tylko tak sobie gdybam
Trzymam kciuki za pisklaki Ptasia Mamo
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Basiaw 12:27, 24 maj 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Nikuś, od kilku dni wkładamy te maluchy do gniazda a ptasi rodzice cały czas znosza im jedzenie, więc raczej nie przejmują się, że pisklak czymś im zalatuje Może taki wędrowiec jak wróci do gniazda i wymiesza się z rodzeństwem to już pachnie tak jak reszta?
Jeśli ja w domu ciagle słyszę wrzask takich małych sikorek, to jak Ty musisz słyszeć kosy...

Z bratkami to kombinuję, ze może je gdzieś na rabatki, między byliny powtykam? Nie będzie aż takich wyrzutów sumienia a zwolni sie miejsce dla pelargonii.
____________________
Nasz mały, zielony świat
agata_chrosc... 16:37, 24 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Bratki powtykaj, bo jeszcze masz szansę, że same się wysieją. U mnie właśnie taki zakwitł, a ma kolor dokładnie taki, jak moje ubiegłoroczne bratki. Więc to chyba nie przypadek.
____________________
ogród w Holandi
Basiaw 20:14, 25 maj 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Agatko, tak zrobiłam, bratki już w ziemi a w skrzynkach pelargonie, jutro je uwiecznię.

Na dziś kolejne zdjecie sikorek, wyskakują coraz częściej, dzisiaj 7 kursów góra-dół robiłam, raz nawet wyskoczyły w duecie, pewnie raźniej im było.
____________________
Nasz mały, zielony świat
agata_chrosc... 21:53, 25 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Basia, Ty uważaj, bo zaczną za Tobą jak za Panią Matką biegać
____________________
ogród w Holandi
jotka 22:26, 25 maj 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
A to ci sikory
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies