Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

kryniafu 15:17, 01 wrz 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Młodzieży do śmiechu z trumienkami ale z wiekiem na szczęście to się zmienia. Nieuchronnie, pamiętajcie młodzieży.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
Sebek 15:49, 01 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ok, Ok

Ja idę na spalenie - nie dam robakom tej satysfakcji
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anna_lastowska 22:14, 01 wrz 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Gabriela napisał(a)
Jeśli będą nasiona, oczywiście że się podzielę. Na razie jeszcze się nie zawiązały.



Wielkie dzięki - z góry
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
grapaka 14:34, 06 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Bardzo ładny ogród
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Gabriela 19:12, 06 wrz 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kiedy dzisiaj podróżowałam PKP Intercity o połowę dłużej niż zwykle i czytałam sobie prasę, czyli tygodniki społeczno-polityczne, dotarło do mnie że wyprzedziłam cudze myśli, ba, stałam się prekursorem hasła wyborczego pewnej bardzo znanej partii, nadając tytuł mojemu wątkowi. Mój ogród jest w budowie, PKP jest w budowie, cała Polska jest w budowie, nieustającej zresztą. Co słychać, widać i czuć.
Miałam ostatnio sporo pracy, wobec czego rzadziej odwiedzałam Ogrodowisko.
Mój ogród jak najbardziej, cały czas w budowie, a dowodem tego jest kolejna założona przeze mnie wczoraj dość duża rabata na całej południwoej ścianie domu moich rodziców. Nie zrobiłam jeszcze zdjęć, bo zanim na dobre wczoraj skończyłam, zrobiło się już ciemnawo.
Koncepcja rabaty jest taka, że na ścianie, na trzech drewnianych kratownicach pną się pomiędzy dwoma oknami pnącza - wiciokrzew Serotina i dwie róże - New Dawn i Golden Fassade - posadzone zostały już parę lat temu, tylko podpory zostały wymienione w zeszłym roku.
Na dole pod nimi posadziłam różne piwonie - w sumie dziesięć krzewów, cztery majowe i po trzy japońskie ( półpełne i pojedyńcze) i chińskie ( pełne), w kolorach różowych i czerwonych. Majówki w środku, reszta po bokach, po trzy sztuki.
Pomiędzy piwoniami różne kosaće irysy, które mam z odzysku, zestarzały się już i mało które zakwitły w tym roku, wymagały już podzielenia.
Długi zewnętrzyny brzeg rabaty obsadziłam "króliczymi uszami" czyli stachys lanata, będę im obcinać pędy kwiatowe, żeby nie traciły zwartej formy.
Pokazywać więc zanadto nie mam czego, aż do przyszłego roku, kiedy to mam nadzieję, część tych piwonii i irysów zakwitnie. Kwitnienie będzie spektaktularne i krótkie, ale na resztę lata efekt zapewnią pastelowe róże i wiciokrzew oraz zielono-purpurowe liście piwonii, szablaste seledynowe irysów między nimi i jasnoszare, filcowe królicze uszy na obwodzie.
Ale najważniejsze dla mnie w tej pracy jest to, że całą tę rabatę przygotował wstępnie, tj.przekopał ziemię i wyplewił mój syn rodzony - pierwsza taka robota ogrodowa w jego życiu. Może będzie z niego coś w rodzaju ogrodnika
A wasze dzieci pomagają w ogrodzie?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
hanka_andrus 19:46, 06 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Będzie ładna rabata -od wiosny do końca lata!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Joku 12:37, 07 wrz 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
Gabrysiu, bardzo dokładnie i malarsko opisałaś rabatę. Widziałam ją niemal "na żywo" czytając twój wpis.
Ja w ogródku pracuję sama. Dzieci się nie dorobiłam, mąż pomaga sporadycznie, bo jego to "nie bierze" . Wielkość ogrodu niewielka, w sam raz na moje siły i umiejętności.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
popcorn 12:46, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Rabata fajnie sie zapowiada Fotki wrzuc, mimo wszystko?
pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Martek 21:02, 07 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Pięknie opisałaś Gabrielo swój rajski zakątek też będę zaglądać czy są już zdjęcia .Jak dobrze pójdzie może uda się obejrzeć za rok ten spektakl ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
monteverde 21:09, 07 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
opis przedstawia bardzo ładną, kwitnącą rabatę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies