Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Alicja169 11:35, 23 sty 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
schody, schody, schody...piękna relacja na zimową ponurość naszego klimatu.
Pozdrawiam podróżniczkę, też to lubię
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
hanka_andrus 12:26, 23 sty 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Gabrielo, dziękuję za miłą ocenę, staram się wpasować w luźną opiekę ogrodową, bo tak się życie układa. A sąsiedzka pomoc mi w moim królestwie niepotrzebna jest. Mój cyrk, moje małpy. Jak powiadał jakiś klasyk.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Rench 14:29, 23 sty 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Gabriela napisał(a)


Mira odgadła też wczoraj zagadkę w sprawie kwiatów na cieście, ale sms-em, więc niepublicznie się nie liczy, zatem temat dalej otwarty.
Poniżej inne dzieła pani Joli







Niesamowite !Aż musiałam zacytować zdjęcia. Nie wyobrażałam sobie, że takie cuda można zrobić ze składników spożywczych. Aż żal zjeść


Zdjęcia ogrodów bardzo interesujące.
Dzięki za komentarz,że ogród to nie łóżko szpitalne i sterylna łazienka. Nareszcie przestanę czuć się winna zaniedbania i walczyć z mchem w kostce itp.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
mira 14:37, 23 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
makadamia napisał(a)
Ooo, zdjęcia z "normalnych" ogródków - super!
Faktycznie rzuca się w oczy brak "napinki" połączony z jakąś ... szlachetnością? Czy to tylko kwestia czasu czy coś więcej?

Czy ktoś ma może pomysł, jak przeflancować trochę ichniejszego luzu na nasz rodzimy grunt?


To trzeba mieć w sobie, być w zgodzie z sobą i tyle.
Najwyżej można pooglądać wszelkie inspiracje w stylu luz które pomogą i tyle.
Tak sobie myślę.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anda 15:30, 23 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Gabrysiu, piękne zdjęcia. Bardzo się cieszę, że je pokazałaś. Zresztą zawsze zaglądam do wątków z ogrodami świata i polskimi. Lubię to "okno" na inne ogrody.
Stokrotki karwińskiego uwielbiam. Mech również. U mnie w kostce nie chce rosnąć, ale może tymianek się tam zadomowi.

Również uważam, że ogród to nie szpital, nie ma co przesadzać z Sagrotanem - środek bakteriobójczy. Tutaj ta przesadzona chęć zachowania porządku i czystości powoduje lawinę przedogródków jak tory kolejowe, czyli kamienistych ponuraków. Zle zrozumiane intencja ogrodu żwirowego Beth Chatto.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 15:57, 23 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Grządki jak łóżko szpitalne, przedogródek jak tory kolejowe a Makadamia pyta jak dojść do luzu i przeflancować luz do naszych ogrodów.

Zamyśliłam się na luzem ... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 16:34, 23 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ewciu, bo ja chcę ten luz flancować z Anglii, a nie Niemiec

Ale niestety, bardziej prawdopodobne jest to, że przyjdzie do nas moda na te szpitalne łóżka i tory kolejowe, niż na omszone schody
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 17:26, 23 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)
Sylwiu, jednakowoż mech w kostce Bauma to nie to samo co mech w 300-letnim kamieniu.

Mimo że się zgadzam co do uwag ogólnych o naszym narodowym guście, to jednak trochę to nie w porządku, porównywać kilkustetletnie rezydencje, pielęgnowane przez sztab ogrodników z naszymi przydomowymi ogródkami. U nas odpowiednim porównaniem byłby Nieborów czy Wilanów. Też to porównanie nie wypada korzystnie ale jest bardziej sprawiedliwe


O tak. Luz angielski = patyna.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:31, 23 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabrysiu zapodałaś taki temat (schody), że teraz zacznę szukać okazji do ich stworzenia

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 17:46, 23 sty 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Alez Ewo Ty masz schody juz w ogrodzie - zejscie do strumienia
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies