Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

sierika 18:06, 23 sty 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Schody wyjść nie mogą z mody jak śpiewano
Niedaleko mnie jest stare koryto rzeki, którą hrabia Rey "puścił" w inne miejsce bo tak mu pasowało, któż zabroni modelowania terenu, byle to miało wygląd, a z tym różnie bywa w naszych ogrodach, ogródkach. Wracam do oglądania schodów.
____________________
EwaSierika
Gabriela 22:40, 23 sty 2019


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Trochę luzu w ogrodzie, dla mnie to będzie tak:


1. Starać się mądrze projektować, żeby co i rusz nie zmieniać koncepcji, stylu, czyli nie robić ogrodu ciągle od nowa.
2. Sadzić więcej drzew i przede wszystkim krzewów liściastych - one też zasłonią przed sąsiadem, a zimą, kiedy są gołe gałęzie przecież nie siedzimy w ogrodzie.
3. Nie szaleć, bo liście spadły i szpecą - nie szpecą, tylko przyszła jesień i taka ich natura że spadają, bedzie z tego kompost.
4. Nie każdy chwast jest brzydki i do wyrwania - np. wyka ptasia jest śliczna, a na pokrzywach rozmnażają się motyle.
5. Jednak dbać o trawnik, albo zieloną murawę, bo stanowi tło, ale nieobsesyjnie, jak jest upał, to trudno - wyschnie i potem odrośnie.
6. Jak coś nie wyjdzie - spróbować jeszcze raz, ale nie więcej.
7. Pić Pimms'a i mieć ten luz

Ja i Lynn





____________________
Ogród w budowie nieustającej
an_tre 22:43, 23 sty 2019


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Gabrysiu żywcem moje przemyślenia.
Piękne wyglądacie
pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gruszka_na_w... 22:47, 23 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Podpisuję się pod powyższym obiema łapkami.
Pięknie to ujęłaś.
Tylko Pimms'a brak na stanie i ciemnych okularów dla uzupełnienia nastroju leniwego słonecznego popołudnia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gabriela 23:10, 23 sty 2019


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Bardzo się cieszę z tej dyskusji i Waszych wpisów, bo mój wątek niemal umarł i to wyłącznie z mojej winy.

Haniu, Pimms'a już można u nas kupić. Do tego oranżada Mountain Dew, pomarańcza, cytryna, ogórek, truskawki albo maliny i lód. W Anglii niektórzy dodają do tego jeszcze gin i to już jest duży kaliber.

Jeszcze o schodach, bo:

Pszczelarnia napisał(a)
Gabrysiu zapodałaś taki temat (schody), że teraz zacznę szukać okazji do ich stworzenia



To może takie coś, wymyślił to Twój ulubiony Piet Oudolf
Schody donikąd.



A tu je widać w dalszej perspektywie:

____________________
Ogród w budowie nieustającej
hanka_andrus 09:44, 24 sty 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nic dodać, same prawdy oczywiste! Miłego mroźnego.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
magnolia 10:46, 24 sty 2019


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Podobają mi się Twoje przemyślenia.
Ja najbardziej lubię ogrody , w których jest trochę miejsca na spontaniczność natury.
Czasem kusi, żeby wszystko wyczesać, dopiąć, ale potem okazuje się, że zostawienie mirabelek i dzikiej róży w granicy daje gromady ptaków zimą, drzewa stare, nijakie, nieszlachetne, podcięte od doły dają cień, pięknie rozłożą smugi słońca, a i sam ich kształt okazuje się piękny, zjawiskowy wręcz. Trawnik dziki, pobudowlany jest najmocniejszy- nie gnije, nie wysycha bardzo,a jak wyschnie to migiem odrasta.
____________________
roma2 12:38, 24 sty 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
I mnie przemyślenia się podobają. I ten obaz namalowany słowami przez Magnolię. Z wielką przyjemnością przewędrowałam przez wszystkie schody. I nic a nic się nie zmęczyłam
____________________
Komendówka
Anda 13:45, 24 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
O tak, Twoje 7 punktów mogłoby być moje, ale najpierw muszę spróbować Pimmsa
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
magnolia 14:02, 24 sty 2019


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
to ja bardziej ku roślinnym tematom pójdę. Znacie szałwię zwieszoną- salvia nutans?
Macie z nią doświadczenia?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies