Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

sylwik69 14:05, 01 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
gogo napisał(a)
Basiu, żeby tak pozytywnie zadziałał na mojego któryś kolega, marzenie ściętej głowy

Mój eM kocha bałagan, w nim bezbłędnie znajduje potrzebne mu rzeczy
A tam, gdzie posprzątam, to szuka i się złości, więc dałam sobie z tym spokój i mam spokój
Ogród to mój bzik i nie pozwalam mu nic w nim robić

U mnie podobnie tylko,że to Ja ogarniam za Niego bałagan i czasem zastanawiam się skąd u mnie ta Moc do dżwigania drabin,prętów,wiader po farbie,desek i belek...pewnie wszystko do czasu...
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Dragonka 15:44, 01 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
gogo napisał(a)
Basiu, żeby tak pozytywnie zadziałał na mojego któryś kolega, marzenie ściętej głowy

Mój eM kocha bałagan, w nim bezbłędnie znajduje potrzebne mu rzeczy
A tam, gdzie posprzątam, to szuka i się złości, więc dałam sobie z tym spokój i mam spokój
Ogród to mój bzik i nie pozwalam mu nic w nim robić
hehe Grażynko, bo sam nie musiał sprzątać wiele większość zrobił za niego kolega i pomocnik, ale tak, cieszę się niezmiernie, że to dał wywalić-bo myślałam, że na zawsze ten kąt będzie już straszył..
To eMowi nic nie ruszaj, bo po co masz jeszcze sprzątać jak on i tak potem pobałagani po swojemu
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 15:49, 01 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Fleszu napisał(a)
Przychodzę z rewizytą

Narzekałaś na swój trawnik? powiem Ci, że chciałbym taki - gęsty i soczysty. Mój taki nigdy nie był nawet 2 miesiące po wysianiu.

Kompostownik powinien stać gdzieś na froncie, taki uroczy jest, że aż grzech go chować za garażem Własnej roboty czy kupny?


Kompostwonik robiony 'ręcami' kolegi męża, zlitował się nade mną bo wie, że mąż nigdy nie zrobi ( choć obiecał..2 lata temu? )

No chyba pokażę jak wygląda mój chwastownik ( tj. trawnik) z bliska... skubię jak gęś- chwast po chwaście...szarłat i chwastnica chyba te szerokie źdźbła? Jak widzisz zielone i soczyste i ładne to wygląda ale z daleka hehe


____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 15:53, 01 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Yenna napisał(a)
Witaj, Basiu

wpadłam z rewizytą. Przeczytałam cały Twój wątek. Rozumiem wszystkie Twoje dylematy
Mówisz, że mało się dzieje w ogrodzie. Nie do końca się z tym zgadzam. Widać duże zmiany. Na lepsze oczywiście

Kompostownik jest wprost niesamowity możesz przekazać swojemu eM, że ma prawo być z niego dumny.


Rozsiadam się i podglądam dalej Mam nadzieję, że Twój tata szybko dojdzie do siebie po operacji.


hej Yenna, fajnie,że mnie odwiedziłaś, lubię wizyty

eMa nie mam za co chwalić, pisałam wyżej- to kolega jego zrobił, jak i moje warzywniki oba.. więc na żadne pochwały nie zasłużył i nie dostanie

W ogrodzie dzieje się nie to co, co ja bym chciała.. wyszedł minimalistycznie bardzo, bo nie umiałam poprowadzić fal i zakamarków,jakie chciałam No ale jak to się mówi, lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu.. Przynajmniej mam już bazę jakąś jak kiedyś będę miała siłę na ogród jaki mi się podoba. Teraz będzie przynajmniej jako-taki porządek, w tym jednym posłuchałam rad z forum....
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 15:55, 01 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
sylwik69 napisał(a)

U mnie podobnie tylko,że to Ja ogarniam za Niego bałagan i czasem zastanawiam się skąd u mnie ta Moc do dżwigania drabin,prętów,wiader po farbie,desek i belek...pewnie wszystko do czasu...


a jesteś drobinka z tego co pamiętam z Twojego ogrodowego dziennika I skąd bierzemy siłę to czasem też się zastanawiam
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
hankaandrus_44 16:12, 01 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Wiem jak to jest, z takim bałaganiarzem przeżyłam 46 lat. Od zawsze sprzątanie po robocie mi zostawiał, a ja , głupia, się godziłam. Przecież jak ja robię obiad, to sprzątam po sobie, ale jemu po robocie zawsze gdzieś się paliłio, a mi bałagan przeszkadzał. Sprzątałam. I tak zostało dla świętego spokoju. I te zakamarki z jego pomysłami, sa nadal nie wykończone, albo już się rozpadły. Nie mam serca do ich wywalenia. Nie mam już sił na to.

Ten wpis, nie w formie żalów, tylko ku przestrodze. Teraz są inne czasy, śwkiat poszedł naprzód. Nie poddawać się i walczyć o swoje, albo postawić whyraźną granicę.

Powodzenia dziewczyny.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Dragonka 16:21, 01 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Haniu, czasy może się zmieniają, ale ludziom idzie to z oporem Mój eM pod wieloma względami jest chyba jednak niereformowalny i ja już nie patrzę i nie liczę, że zrobi coś- robię sama. Inaczej byśmy się tylko żarli

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 16:26, 01 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
A ja chciałam Was popytać..przynudzac będę, można zacząć wzdychać- a ta znowu z tymi cisami... Noooo! Mam kilka takich..szarpidrutów- to sa baccaty, ale mega wygłodzone i zaniedbane po obżarciu przez miseczniki. Czy z któegoś by dało się 'lizaka' zrobić? albo coś? kulkę? nie wiem?

nr1- jeden przewodnik, wysoki już ponad metr ma- na lizaka? kulkę na pniu się nada?





nr2:




nr 3:




nr 4:

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 16:27, 01 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
nr 5:


nr 6:

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Magleska 17:18, 01 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Basia
kawał roboty odwaliłaś -w ogrodzie jest ładnie i porządnie -a trawnik z bliska mój podobnie wygląda

a kompostownik najpiękniejszy nie tylko we wsi

Twój eM bałaganiarz hmmm mój niestety też i wogóle mu nie przeszkadza ,a najlepiej to koło domu nic nie robić ....czasem coś uproszę -tylko długo musze czekać -rok ,albo i lepiej ......więc wiesz -nie jesteś sama


Trzymam mocno kciuki za zdrowie Twojego Taty .....teraz taki durny czas ,że ludzie biedni sami muszą cierpieć -straszne to jest -wszystko na pandemię zwalają ....


cisy poprzycinaj na każdej gałązce ,żeby się zagęściły



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies