Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

sylwia_slomc... 03:19, 27 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Można kupić w aptece Nutridrinki, taki jeden zaspokaja potrzeby dobowe organizmu. Normalnie dedykowane osobom z anoreksją, ale my naszej babci dajemy bo już by Się dawno zagłodziła. A tak to czasem wypije.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dragonka 16:41, 27 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
gogo napisał(a)
Basiu, smutne wieści, że Tata musi mieć operację
Życzę, żeby wszystko się udało i szybko doszedł do siebie.

Czytam podpowiedzi jak ciąć cisy, mi też się to przyda, ale ja mam ich tylko kilka, a Ciebie czeka niezła gimnastyka
No, ale potem będziesz mieć super żywopłot

Moja Mama też nie ma apetytu, jest trochę lepiej, jak pije aloes z jakimiś jeszcze ziołami /jakaś duża butla z apteki/, spróbujcie Ty i Ania.
Może poskutkuje, a na pewno nie zaszkodzi.


Oj tak, obawiam się znowu tego momentu szpitala- bo lekarz nam potwierdził-nadal nie wpuszczają rodziny A Tata sam nie daje rady wstać z łóżka choćby do toalety, co oznacza, że znów będzie całymi dniami leżał skazany na łaskę obcych. To boli, nie umiem sobie radzić z tą myślą, że on tam taki biedny a my w domu i nic nie możemy pomóc

Rozumiem obostrzenia jak była fala- ale ja sama przeszłam covida, dosyć ciężko, zaszczepiłam się, niechętnie, przyznaję- i po co skoro to nic mi nie daje w kwestii większej swobody?jak choćby wejście do szpitala i pomoc ojcu przy posadzeniu choćby na łóżku? ahh, zgryźliwa się robię już, bo wkurza mnie ten chaos i brak logiki.



____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 16:44, 27 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
sylwia_slomczewska napisał(a)
Można kupić w aptece Nutridrinki, taki jeden zaspokaja potrzeby dobowe organizmu. Normalnie dedykowane osobom z anoreksją, ale my naszej babci dajemy bo już by Się dawno zagłodziła. A tak to czasem wypije.


My też kupowaliśmy je jak babcia (90l) osłabła w zeszłym roku i nie miała na nic siły..czy ten brak apetytu w pewnym wieku to taka naturalna reakcja starzejącego się organizmu? I takie powolne wygaszanie energii życiowej? Chyba tak to natura wymyśliła.

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 16:48, 27 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
A na odgonienie smutków, bo zwariuję, jak będę o tym myśleć, a jeszcze tydzień do tego - zapomniałam się pochwalić- za metalowym garażem, gdzie eM całym sobą bronił niepodległości skrawka tego po niebo zapchanego jego cegłami, prętami i rożnymi śmieciami- mam kompostownik!

Nie ma śladu już po tym wszystkim co tak gromadził! Nie wierzyłam, że kiedykolwiek to zniknie, ale w szale porządków zdecydował się, hehe.

Oto i on- najpiękniejszy w całej wsi



____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 19:05, 27 cze 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ba siu, chwalę najpiekniejszy kompostownik
Jeśli Twój eM dokonał wiekopomnego czynu pozbycia się "przydasi", to ja mojego eMa wysyłam do niego, może się pozytywnie zarazi

Pogadaj w szpitalu o wersji kombinezonu na czas wizyty u Taty, moja przyjaciółka to załatwiła i na to się zgodzili, może i tu się ugną.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Roocika 19:48, 27 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Baśka, chwalę kompostownik.
Sytuacji z tatą współczuję, mam nadzieję, że jakoś Ci się uda załatwić wejście.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dragonka 20:28, 27 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Grażynko, no ja sama w szoku jestem, bo eM był anty od początku ogrodowo I pewnie by nadal miał ten paskudny składzik, gdyby nie kolega jego, który nam pomagał przy porządkowaniu terenu- to on powiedział, no ale tu takiego dziadostwa nie możesz teraz zostawić, bo jak do reszty to będzie pasować?

Nieświadomie wykonał za mnie całą czarną robotę- a już obmyślałam zestaw tortur- z których niegotowanie jego ulubionej zupy (pomidorowej) wysunęło się już na przednie miejsce na liście ( a to zbrodnia straszna wg niego, hehe). Mnie by nie posłuchał łobuz

Zresztą fakt, że zaczęliśmy porządki, tj. trawnik to też zasługa kogoś innego...Pana Kreta Tak nam zrył na jesień to chwastowisko przy tarasie, że mój Em uznał to za osobistą obelgę..chodził, jakieś brzęczki wtykał w ziemię- a pan kret nic sobie z tego nie robił wcale, rył i rył w najlepsze. A eM biegał i liczył i wymyślał nowe pułpaki Także to, że mam trawę wreszcie to tez nie efekt moich perswazji, niestety, ale ważny jest efekt końcowy, prawda? A w efekcie działań kreta zyskałam ja! Haha!

Asiu, dzięki za pochwałę cieszę się jak dziecko- w tajemnicy zdradzę, że kompostownik też mam dzięki koledze męża, który się zlitował jak eM powiedział,że w żadnym wypadku nic nie będzie robił bo on zarobiony jest i nie ma czasu na takie głupoty.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 22:45, 29 cze 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, żeby tak pozytywnie zadziałał na mojego któryś kolega, marzenie ściętej głowy

Mój eM kocha bałagan, w nim bezbłędnie znajduje potrzebne mu rzeczy
A tam, gdzie posprzątam, to szuka i się złości, więc dałam sobie z tym spokój i mam spokój
Ogród to mój bzik i nie pozwalam mu nic w nim robić
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Fleszu 23:49, 29 cze 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Przychodzę z rewizytą

Narzekałaś na swój trawnik? powiem Ci, że chciałbym taki - gęsty i soczysty. Mój taki nigdy nie był nawet 2 miesiące po wysianiu.

Kompostownik powinien stać gdzieś na froncie, taki uroczy jest, że aż grzech go chować za garażem Własnej roboty czy kupny?
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Yenna 14:57, 30 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Witaj, Basiu

wpadłam z rewizytą. Przeczytałam cały Twój wątek. Rozumiem wszystkie Twoje dylematy
Mówisz, że mało się dzieje w ogrodzie. Nie do końca się z tym zgadzam. Widać duże zmiany. Na lepsze oczywiście

Kompostownik jest wprost niesamowity możesz przekazać swojemu eM, że ma prawo być z niego dumny.


Rozsiadam się i podglądam dalej Mam nadzieję, że Twój tata szybko dojdzie do siebie po operacji.
____________________
Marta z Vengerbergu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies