Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 10:10, 22 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ale wiecie, że aksamitki są przysmakiem ślimaków?


Dostałam te drobne od Joli (Jola_M) i posieję w jakiejś ekstra chronionej miejscówce.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 10:14, 22 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Mgduska napisał(a)
Ale wiecie, że aksamitki są przysmakiem ślimaków?


Dostałam te drobne od Joli (Jola_M) i posieję w jakiejś ekstra chronionej miejscówce.


Serio? Moje ślimaki wolą sałatę Aksamitek mi jeszcze nigdy nie zjadły. Ale ma mam te pachnące pomarańczami, może ich nie lubią.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 10:22, 22 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wyobraź sobie, że kiedyś dostałam od koleżanki ładnie wyprowadzone siewki, takie ok. 10 centymetrowe - wszystkie zostały przycięte przez ślimaki na takiej wysokości, że nie dały rady odbić. W zeszłym roku miałam nawet w szklarni atak na aksamitki - dopiero pod koniec sezonu dały im pożyć, ale wtedy wszystkie wyzbierałam i mocniej pilnowałam, żeby nic nowego już nie wlazło. Może tak - jeśli mają wybór, zjedzą sałatę
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 10:28, 22 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Polskie ślimaki to najwyraźniej smakosze Żartuje oczywiście U mnie ślimaki często jedzą szałwię ozdobną. Hosty to wiadomo. I bardzo lubią koperek. Co wzejdą mi siewki to myk przez noc i ich nie ma.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 10:52, 22 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Kupiłam kiedyś kremowe aksamitki na giełdzie.
W trzy dni je załatwiły do zera
U mnie cieniscie więc są ich setki.
Kiedyś wyrzucałam za płot, teraz traktuję je sekatorem, niestety
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Brzozowadzie... 10:56, 22 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No współczuję Wam tych plag ślimakowych, naprawdę. Ja miałam w zeszłym roku taką drobniutką jasnożółtą aksamitkę i jej nawet nie dotknęły. Co prawda sałaty też nie U mnie jadły tylko dzwonki Poszarskiego i podskubywały hosty.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 11:28, 22 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Witam,
przeczytałam cały wątek, tak mnie wciągnęło Bardzo fajnie, lekko się czyta. I mimo że ja jestem inna w podejściu do ogrodu, poukładana i symetryczna, to z ogromną przyjemnością oglądam właśnie takie ogrody, których nigdy nie będę miała.
Ktoś tu przytoczył porównanie do ogrodu Ani Kwartet, który uwielbiam pasjami. Też widzę podobieństwa. Fajnie łączone barwy.
Bardzo lubię dalie, niestety jako jednoroczne. Mam też sentyment do podobnych róż, tzw.pustaczków, i kocham Pomponelle które u mnie sięgają ponad 2 m.
Wiele ciekawostek u ciebie zauważyłam np Ośmiał - pozycja koniecznie do zdobycia.
Już jestem ciekawa nowego sezonu
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:33, 22 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Aksamitka wielkokwiatowa Kilimanjaro. Nie lubię pomarańczowych. Na razie


Agatko, jak lubisz aksamitki, to w zeszłym roku kupiłam taką kremową, nie pamiętam nazwy. Bardzo ładna była, choć dość wysoko, ok 50cm. Ślimory jej nie tknęły. Pozbierałam nasionka, mogę ci wysłać. I poczekam na jesień i zwrócę się do ciebie o nasionka Kilimandżaro, jak się uda
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 12:51, 22 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)
Witam,
przeczytałam cały wątek, tak mnie wciągnęło Bardzo fajnie, lekko się czyta. I mimo że ja jestem inna w podejściu do ogrodu, poukładana i symetryczna, to z ogromną przyjemnością oglądam właśnie takie ogrody, których nigdy nie będę miała.
Ktoś tu przytoczył porównanie do ogrodu Ani Kwartet, który uwielbiam pasjami. Też widzę podobieństwa. Fajnie łączone barwy.
Bardzo lubię dalie, niestety jako jednoroczne. Mam też sentyment do podobnych róż, tzw.pustaczków, i kocham Pomponelle które u mnie sięgają ponad 2 m.
Wiele ciekawostek u ciebie zauważyłam np Ośmiał - pozycja koniecznie do zdobycia.
Już jestem ciekawa nowego sezonu


Witaj
Kolejny wpis motywujący
Moja dusza jest rozerwana pomiędzy umiłowaniem porządku, do którego dążę z różnym skutkiem całe życie, a umiłowaniem buszu, swobodnej i radosnej egzystencji roślinnej. Dlatego podglądam ogrody angielskie, którym udaje się to łączyć - busz w wyznaczonych granicach.
Ośmiałem mogę się podzielić, podaj adres, to wyślę, sieje się jak wariat
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 16:30, 22 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Nie wiem czy motywujący ale tak poczułam po przeczytaniu wątku. Nie mam wiele czasu ale u ciebie zakotwiczyłam na amen.
Ja też mam dwoistą naturę, z jednej strony chciałabym ogród angielski i na niektórych rabatach do tego dążę. A za chwilę oglądam się za siebie i widzę że znów wyszedł mi rządek lub trójkąt. Zero szaleństwa i swobody
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies