Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

antracyt 11:18, 19 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Wspólne zamówienia to fajna sprawa. Mi w tym roku udało się zwerbować jedną forumowiczkę do wspólnych daliowych zakupów
Na razie nie mam nadmiaru ślimaków, ale jakoś tak co roku wychodzi, że ze względów praktycznych większość dalii podpędzam w doniczkach, tzn. same zaczynają rosnąć i nie mam wyjścia. W tym roku znowu spróbuję zadołować doniczki w szklarni. W razie obniżenia temperatury wstawię grzejnik. W zeszłym roku się udało.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 12:03, 19 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Creme de cassis mam, jest śliczna
Podobają mi się pomponowe tylko dużo liści mają i to mnie trochę wkurza.
Ogólnie lubię niższe odmiany i o ciemnych liściach. I anemonowe
Dalie łatwo rozmnożyć przez sadzonki zielne.
Odrywasz, sadzisz do ziemi, przykrywasz np butelką żeby miały wilgoć i gotowe. Szybko się ukorzeniają
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mgduska 12:56, 19 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kokesz napisał(a)
Creme de cassis mam, jest śliczna
Podobają mi się pomponowe tylko dużo liści mają i to mnie trochę wkurza.
Ogólnie lubię niższe odmiany i o ciemnych liściach. I anemonowe
Dalie łatwo rozmnożyć przez sadzonki zielne.
Odrywasz, sadzisz do ziemi, przykrywasz np butelką żeby miały wilgoć i gotowe. Szybko się ukorzeniają


Cieszę się że udało mi się ją dostać!

Dużo liści - to znaczy mało ślimaków Tak serio - Cafe za to rośnie wielka, gałęzie to prawie pnie, więc też jeśli idzie o proporcje też nie jest idealna. Duża ilość liści może być zaletą, bo taka dalia tworzy krzaczek jeśli ją wetknąć w puste miejsce - moja Labirynth ładnie zasłoniła ścięte do zera bodziszki.
W zeszłym roku właśnie próbowałam rozmnożyć w ten sposób dalie - ukorzeniły się w szklarni, ale nie kwitły. Zobaczymy w tym roku - o ile je odnajdę wśród tego misz- maszu, który porobiłam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 12:58, 19 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
A tak przy okazji, Renata- pytałaś mnie o nazwę czarnej lilii, która pachnie - znalazłam opakowanie, ale mam je na działce, w łikend tam będę, to dam Ci znać
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 13:06, 19 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Po wizycie u Danusi zakochałam się w malutkich pomponikach, ale w naszych sklepach nie widziałam. U mnie najbardziej produktywna jest pomponowa Sylvia.


Czy ona jest bardziej ciepło-żółta, czy pomarańczowa? Jest ładna. Nie zamawiałam jej, bo zawsze była dostępna w marketach, więc w razie czego mogę dokupić
Taki kolor rozwesela, dla moich bladowatych różów mogłaby być miłym towarzystwem.

Ponieważ jednak mało mam miejsca - kombinuję. I wykombinowałam, żeby wykorzystać starą kastrę, okrągłą, która popękała kiedyś od mrozu. Z 5 pięć sztuk by weszło, zawsze to trochę dalej dla ślimaków, może ich nie wyniuchają. Muszę tylko ją czymś elegancko zasłonić, bo ładne to to nie jest, a do wkopania za duże. Nie chciałabym mieć rabatki typu pomalowana farbą opona samochodowa Może trzeba będzie coś upleść?

____________________
Sałatka pokrzywowa
Kokesz 13:24, 19 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mgduska napisał(a)
A tak przy okazji, Renata- pytałaś mnie o nazwę czarnej lilii, która pachnie - znalazłam opakowanie, ale mam je na działce, w łikend tam będę, to dam Ci znać


Ooo, to super
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 13:40, 19 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Sylvia jest bardziej pomarańczowa. Też kupiłam ją w markecie na O.
Właśnie przeglądałam swoje zamówienie daliowe i będę miała niezłą zagwostkę, żeby te wszystkie odmiany ze sobą połączyć + to co już mam na stanie
ps. Plecionki dobrze Ci wychodzą
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 13:41, 19 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pracuję dziś w domu i właśnie odebrałam pierwszą wiosenną przesyłkę - to jest zawsze frajda, zwłaszcza jeśli się nie pamięta, co się zamawiało Przyszły nasionka - fioletowy kalafior (podobno ma więcej witamin niż biały), karczoch (bardziej do ozdoby w donicy, bo mi go w gruncie zjedzą ślimaki), szpinak oraz głowaczek, kolorowe maki i czerwona rudbekia Mniam.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 13:44, 19 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Sylvia jest bardziej pomarańczowa. Też kupiłam ją w markecie na O.
Właśnie przeglądałam swoje zamówienie daliowe i będę miała niezłą zagwostkę, żeby te wszystkie odmiany ze sobą połączyć + to co już mam na stanie
ps. Plecionki dobrze Ci wychodzą

Właśnie dlatego taka odstrzelona rabatka może być jedynym wyjściem - żeby się nie gryzła z resztą Bo dalie ze sobą wszystkie wyglądają dobrze, podobnie jak cynie
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 13:47, 19 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Ja też już nasiona odebrałam... i chyba za dużo zamówiłam
Głowaczek u mnie nie chciał wzejść ostatnio. Pochwal się jakie maki masz
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies