Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 16:56, 19 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mieszanka kolorów, mak letni pełny. Wątpię w istnienie takiego gatunku, ale nie drążmy

Maki to kolejny gatunek, w którym różowy nie przeszkadza obok czerwonego, lubię
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 17:05, 19 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


Wspólne zamówienie to dobry pomysł, zwłaszcza przy wysyłce za 15 euro

Pytam o podpędzanie z tego powodu, że większe dalie są dla ślimaków mniej smaczne. Świeże, młode pędy załatwią bez problemu, mi też się zdarzało, że ogoliły do bulwy. Dlatego teraz podpędzam, sadzę w dziurawych wiadrach, albo na wyizolowanych rabatach - zanim ślimaki się zorientują, moje dalie są dość spore. Ale w gąszczu trudno całkiem się odciąć, po innych liściach i tak wejdą. W zeszłym roku jednak największe szkody miałam na roślinach, których ślimaki nigdy wcześniej nie żarły, więc niezabezpieczonych - głównie na szałwiach.

oj tak, a już najlepiej jest nazbierać tylu chętnych, by przesyłka była gratis

dla mnie zeszły rok był debiutem z daliami, będę musiała przemyśleć, jak ograć ślimory w tym sezonie- ten zeszłoroczny patent był bardzo dobry ale nie wiem, czy do zrealizowania tej wiosny. Muszę pogadać z sąsiadkami, może się jakoś zorganizujemy, co do porannego zdejmowania donic.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Anda 17:06, 19 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Może to taki mak?

https://www.mein-blumenbild-des-tages.de/gefuellter-paeonienmohn-opulente-blueten-zum-nulltarif/
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 17:08, 19 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)
Może to taki mak?

https://www.mein-blumenbild-des-tages.de/gefuellter-paeonienmohn-opulente-blueten-zum-nulltarif/


Przypuszczam, że niewykluczone, że może tak
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 17:11, 19 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Ladne są te maki Znajoma ma takie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
lilarose 17:12, 19 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
ja też mam wielką chrapkę na pełne maki.
Ten zalinkowany przez Ewę jest boski. Na razie kupiłam te najbardziej pożądane przeze mnie nasiona a teraz juz na spokojnie będę kompletowała większe zamówienie.
Też pewnie zbiorowe
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Anda 17:15, 19 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
U mnie te wyfikane maki kiepsko rosną. Te czerwone polne za to super. Nie wiem, od czego to zależy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
lilarose 17:16, 19 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Mieszanka kolorów, mak letni pełny. Wątpię w istnienie takiego gatunku, ale nie drążmy

Maki to kolejny gatunek, w którym różowy nie przeszkadza obok czerwonego, lubię

Mi w zeszłym roku wyrósł czerwony maczek na różowo fioletowej rabacie i też mnie uwiódł. Bardzo tam pasował.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 17:20, 19 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Też miałam takiego najzwyklejszego, okropnie cynobrowego, który do niczego mi nie pasował (obok majtkowa Queen of Sweden), wysoki na kilkadziesiąt centymetrów, a kwitł jak głupi - i był najbardziej obfotografowanym kwiatem sezonu, po prostu cudo!
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 17:36, 19 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mój zakwitł pomiędzy wielkimi fioletowymi czosnkami i różową naparstnicą
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies