Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 21:35, 05 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:38, 05 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ale równie mocno cieszą te, które przesadziłam jesienią w nowe miejsce, młodziaki, jeszcze nie kwitły, ale będą



Całkiem nieźle wyglądają, miały na głowie ponad pół metra śniegu. Serce rośnie
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 21:50, 05 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Mgduska napisał(a)


Warto mieć forsycję - jako zegar ogrodowy
Dobre to jest myśl
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 22:35, 05 mar 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Mgduska napisał(a)


Oj, ale po takim śniegu nie powinny być czarne...
Ta przodowniczka, która u mnie startuje, jest nie do zdarcia. Kiedyś już mi ją mróz załatwił, po czym odbiła i znów jest piękna Róże to wiesz - pancerne rośliny.


Dzisiaj robiłam mały obchód (zdążyłam przed śnieżycą ) i prawie wszystkie róże na 10-15 cm od ziemi zielone. Jak teraz fest nie przymrozi, to powinno być ok.

No chyba, że w mają przymrozi już pąki hehe
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
antracyt 08:22, 06 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Wiosennie Moje ciemierniki w zeszłym tygodniu wysadziłam do gruntu i na razie nadal wyglądają ok.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:52, 06 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)


Dzisiaj robiłam mały obchód (zdążyłam przed śnieżycą ) i prawie wszystkie róże na 10-15 cm od ziemi zielone. Jak teraz fest nie przymrozi, to powinno być ok.

No chyba, że w mają przymrozi już pąki hehe


Czyli zmarzły nawet poniżej linii śniegu? Może zmarzły zanim śnieg je dobrze przykrył? Będą żyć, ale szkoda ich. U mnie to w sumie bardzo rzadki wypadek, te najsłabsze już dawno wypadły, poprzednie zimy były łagodne, a ta - śnieżna. Jednak pamiętam, że po mroźniejszej zimie róże były słabsze i łapiące choroby. Dlatego lepiej je dobrze przyciąć i dać dobrego papu na start
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:55, 06 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dobre to jest myśl


Ale jeszcze nie wymyśliłam, gdzie posadzić, więc na razie nie mam. Ale spokojna głowa, na pewno jakiś patyk gdzieś skubnę i wetknę Wiosną lubię żółte, bo na tle szarej ziemi najweselej świeci
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:58, 06 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Wiosennie Moje ciemierniki w zeszłym tygodniu wysadziłam do gruntu i na razie nadal wyglądają ok.



Dobrze wiedzieć Swoje przeniosę do gruntu przy najbliższej okazji.
A te, które mam w gruncie, zdaje się, że są ciemne Ale fajnie, kupowałam jako mieszańce ogrodowe, bez wyboru koloru, pąki mają ciemne, więc na pewno nie będą białe. Dwa lata czekania...
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:08, 06 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Oglądałam ostatnio
https://hdclump.com/life-in-a-cottage-garden-with-carol-kleine-episode-1-winter/

i powiem Wam, że cieszyłam się, że nie mam tylu traw w ogrodzie Człowiek się męczy patrząc. Ale do oglądania polecam, zaraża entuzjazmem, a następny odcinek, wiosenny, już jest lżejszy. A w zapasie dzisiaj pojawił się z przełomu wiosny i lata
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 21:17, 06 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


Czyli zmarzły nawet poniżej linii śniegu? Może zmarzły zanim śnieg je dobrze przykrył? Będą żyć, ale szkoda ich. U mnie to w sumie bardzo rzadki wypadek, te najsłabsze już dawno wypadły, poprzednie zimy były łagodne, a ta - śnieżna. Jednak pamiętam, że po mroźniejszej zimie róże były słabsze i łapiące choroby. Dlatego lepiej je dobrze przyciąć i dać dobrego papu na start

Ja dzisiaj zrobiłam obchód u siebie i chyba u różyczek wszystko w porządku
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies