Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Muszelka 23:44, 08 lut 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
gogo napisał(a)

Jeśli strumień płynie tak blisko, spokojnie możesz traktować jak Swój

Grażko, jesteś fenomenalna
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
gogo 17:10, 09 lut 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719

A, bo ja to jestem taka trochę kokoszka, co lubi przygarniać
Przygarnęłam moją Nysę Szaloną, też płynie ok. 30 m od mojego domu.
Że nie wspomnę o moich górach, są o rzut beretem.
To fajne uczucie " mieć " aż tyle, polecam więc wszystkim " przygarnianie "
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Mgduska 17:35, 09 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Moja córcia kiedyś chciała zwierzątko, podarowałam jej wszyyyystkie sikorki, teraz są jej
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 17:53, 09 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Ja też podarowałam córci wszystkie ptaki w ogrodzie Teraz musi o nie dbać i karmnik napełniać, a latem wodę dolewać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 20:21, 09 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dzisiaj róża, której już nie ma
Były dwie, litościwie pozwoliłam ostać się jednej,
Tuscany, wuala:



Kiedy kwitła, była zjawiskowa, dodatkowo jej kwiaty miały piękny, mocny zapach



Poniżej na zdjęciu z naszym jakże reprezentacyjnym wejściem



Ostała się ta mniejsza, przed schodami (przed nią, na pierwszym planie widać jeszcze Lagunę). Niestety, po kwitnieniu te róże chorowały na WSZYSTKO. Jednocześnie miały wszystkie choroby grzybowe: plamistość, rdzę i na nowych pędach mączniaka. Wcześniej, przed kwitnieniem, robale też ich nie omijały, ale z tym można sobie było poradzić. Natomiast tak chorych roślin nie miałam w ogrodzie i kiedyś po prostu ją ciachnęłam - właśnie tą większą, bo była gorsza. Mała dostała szansę i jakoś tam dycha, natomiast większa obraziła się na amen - i schowała pod ziemią.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:29, 09 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Goście w ogrodzie



____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 22:34, 09 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Mgduska napisał(a)






Piękny kolor, uwielbiam te odcienie A na tej fotce wydaje mi się, że dziki pęd odbił z podkładki, chyba nawet dwa widzę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 22:35, 09 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
i dowód na to, że jak się chce, to się potrafi ! Kiedyś wzięłam dzień urlopu i przekopałam przedpłocie, oraz je wypieliłam do najmniejszego źdźbła - aż dziw, że się nie zabiłam, 7 godzin harówki, 15 metrów bieżących skarpy:




i dodałam tabliczkę zniechęcającą sąsiadów do nieodpowiedzialnego wyprowadzania piesków:


Niestety, obecnie nie ma śladu mojej pracy, bo okazała się, że skarpa jest za stroma dla kosiarki Poczekamy na ogrodzenie, wtedy posadzimy irgi, albo coś podobnego.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:37, 09 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)


Piękny kolor, uwielbiam te odcienie A na tej fotce wydaje mi się, że dziki pęd odbił z podkładki, chyba nawet dwa widzę.


To mogła być druga róża, rosnąca bliżej ściany- Super Dorothy - kwitła nieco później, więc dopiero zielona.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 22:40, 09 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Mgduska napisał(a)


To mogła być druga róża, rosnąca bliżej ściany- Super Dorothy - kwitła nieco później, więc dopiero zielona.


Jej, to jakie tam odstępy masz? Bo chyba nawet bez czarny tam rośnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies